Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Bruyne schiet Manchester City naar zege op Chelsea

De Bruyne schiet Manchester City naar zege op Chelsea

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de topper in de Premier League tegen Chelsea gewonnen en daarmee de voorsprong aan kop van de ranglijst vergroot tot 13 punten. Kevin De Bruyne maakte in de 70e minuut het enige doelpunt in het Etihad-stadion. De Belgische aanvoerder draaide halverwege de helft van Chelsea weg bij zijn bewaker N'Golo Kanté en schoot de bal daarna van zo'n 20 meter secuur langs doelman Kepa Arrizabalaga: 1-0.

De Bruyne bezorgde City zo de twaalfde overwinning op rij in de Premier League. De ploeg van trainer Pep Guardiola liet eind oktober voor het laatst punten liggen, in de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace (0-2). Na 22 competitieduels heeft de lichtblauwe formatie uit Manchester 13 punten voorsprong op Chelsea. Liverpool staat met 14 punten achterstand op de derde plaats, maar speelde wel twee wedstrijden minder.

Bij Chelsea had Hakim Ziyech een basisplaats als vleugelspits. De oud-speler van sc Heerenveen, FC Twente en Ajax kon zich amper onderscheiden. Ziyech kreeg kort na rust een vrije schietkans nadat Romelu Lukaku op keeper Ederson was gestuit, maar schoot over het doel. Chelsea, dat Manchester City afgelopen seizoen met 1-0 versloeg in de finale van de Champions League, creëerde verder weinig kansen. Vlak nadat trainer Thomas Tuchel zijn aanvallers Ziyech en Christian Pulisic had gewisseld, sloeg De Bruyne toe.

Begin dit seizoen won Manchester City in Londen ook al met 1-0 van Chelsea, toen door een doelpunt van Gabriel Jesus. Oranje-international Nathan Aké, die vorige week in de met 4-1 gewonnen bekerwedstrijd tegen Swindon Town nog een basisplaats had, ontbrak vanwege fysieke problemen in de selectie van Guardiola.

Meer uit Voetbal

Malen leidt AS Roma naar de Champions League

VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.

51 minuten geleden
Slot plaatst zich met Liverpool voor Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.

4 uur geleden
Tottenham handhaaft zich, West Ham met Summerville degradeert

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.

4 uur geleden
Mobiele Eenheid met honden veld op na Ajax - FC Utrecht

VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.

8 uur geleden
Ajax na winst tegen FC Utrecht naar voorronde Conference League

VOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.

8 uur geleden
FC Groningen neemt afscheid van doelman Jurjus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.

10 uur geleden
Supporters Senegal mogen naar huis na gratie Marokkaanse koning

RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.

12 uur geleden