De Bruyne schiet Manchester City naar zege op Chelsea
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de topper in de Premier League tegen Chelsea gewonnen en daarmee de voorsprong aan kop van de ranglijst vergroot tot 13 punten. Kevin De Bruyne maakte in de 70e minuut het enige doelpunt in het Etihad-stadion. De Belgische aanvoerder draaide halverwege de helft van Chelsea weg bij zijn bewaker N'Golo Kanté en schoot de bal daarna van zo'n 20 meter secuur langs doelman Kepa Arrizabalaga: 1-0.
De Bruyne bezorgde City zo de twaalfde overwinning op rij in de Premier League. De ploeg van trainer Pep Guardiola liet eind oktober voor het laatst punten liggen, in de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace (0-2). Na 22 competitieduels heeft de lichtblauwe formatie uit Manchester 13 punten voorsprong op Chelsea. Liverpool staat met 14 punten achterstand op de derde plaats, maar speelde wel twee wedstrijden minder.
Bij Chelsea had Hakim Ziyech een basisplaats als vleugelspits. De oud-speler van sc Heerenveen, FC Twente en Ajax kon zich amper onderscheiden. Ziyech kreeg kort na rust een vrije schietkans nadat Romelu Lukaku op keeper Ederson was gestuit, maar schoot over het doel. Chelsea, dat Manchester City afgelopen seizoen met 1-0 versloeg in de finale van de Champions League, creëerde verder weinig kansen. Vlak nadat trainer Thomas Tuchel zijn aanvallers Ziyech en Christian Pulisic had gewisseld, sloeg De Bruyne toe.
Begin dit seizoen won Manchester City in Londen ook al met 1-0 van Chelsea, toen door een doelpunt van Gabriel Jesus. Oranje-international Nathan Aké, die vorige week in de met 4-1 gewonnen bekerwedstrijd tegen Swindon Town nog een basisplaats had, ontbrak vanwege fysieke problemen in de selectie van Guardiola.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
12 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
12 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
15 uur geleden