Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Bruyne schiet Manchester City naar zege op Chelsea

De Bruyne schiet Manchester City naar zege op Chelsea

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de topper in de Premier League tegen Chelsea gewonnen en daarmee de voorsprong aan kop van de ranglijst vergroot tot 13 punten. Kevin De Bruyne maakte in de 70e minuut het enige doelpunt in het Etihad-stadion. De Belgische aanvoerder draaide halverwege de helft van Chelsea weg bij zijn bewaker N'Golo Kanté en schoot de bal daarna van zo'n 20 meter secuur langs doelman Kepa Arrizabalaga: 1-0.

De Bruyne bezorgde City zo de twaalfde overwinning op rij in de Premier League. De ploeg van trainer Pep Guardiola liet eind oktober voor het laatst punten liggen, in de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace (0-2). Na 22 competitieduels heeft de lichtblauwe formatie uit Manchester 13 punten voorsprong op Chelsea. Liverpool staat met 14 punten achterstand op de derde plaats, maar speelde wel twee wedstrijden minder.

Bij Chelsea had Hakim Ziyech een basisplaats als vleugelspits. De oud-speler van sc Heerenveen, FC Twente en Ajax kon zich amper onderscheiden. Ziyech kreeg kort na rust een vrije schietkans nadat Romelu Lukaku op keeper Ederson was gestuit, maar schoot over het doel. Chelsea, dat Manchester City afgelopen seizoen met 1-0 versloeg in de finale van de Champions League, creëerde verder weinig kansen. Vlak nadat trainer Thomas Tuchel zijn aanvallers Ziyech en Christian Pulisic had gewisseld, sloeg De Bruyne toe.

Begin dit seizoen won Manchester City in Londen ook al met 1-0 van Chelsea, toen door een doelpunt van Gabriel Jesus. Oranje-international Nathan Aké, die vorige week in de met 4-1 gewonnen bekerwedstrijd tegen Swindon Town nog een basisplaats had, ontbrak vanwege fysieke problemen in de selectie van Guardiola.

Meer uit Voetbal

Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

2 uur geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

3 uur geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

3 uur geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

10 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

20 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

20 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

20 uur geleden