De Bruyne schiet Manchester City naar zege op Chelsea
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de topper in de Premier League tegen Chelsea gewonnen en daarmee de voorsprong aan kop van de ranglijst vergroot tot 13 punten. Kevin De Bruyne maakte in de 70e minuut het enige doelpunt in het Etihad-stadion. De Belgische aanvoerder draaide halverwege de helft van Chelsea weg bij zijn bewaker N'Golo Kanté en schoot de bal daarna van zo'n 20 meter secuur langs doelman Kepa Arrizabalaga: 1-0.
De Bruyne bezorgde City zo de twaalfde overwinning op rij in de Premier League. De ploeg van trainer Pep Guardiola liet eind oktober voor het laatst punten liggen, in de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace (0-2). Na 22 competitieduels heeft de lichtblauwe formatie uit Manchester 13 punten voorsprong op Chelsea. Liverpool staat met 14 punten achterstand op de derde plaats, maar speelde wel twee wedstrijden minder.
Bij Chelsea had Hakim Ziyech een basisplaats als vleugelspits. De oud-speler van sc Heerenveen, FC Twente en Ajax kon zich amper onderscheiden. Ziyech kreeg kort na rust een vrije schietkans nadat Romelu Lukaku op keeper Ederson was gestuit, maar schoot over het doel. Chelsea, dat Manchester City afgelopen seizoen met 1-0 versloeg in de finale van de Champions League, creëerde verder weinig kansen. Vlak nadat trainer Thomas Tuchel zijn aanvallers Ziyech en Christian Pulisic had gewisseld, sloeg De Bruyne toe.
Begin dit seizoen won Manchester City in Londen ook al met 1-0 van Chelsea, toen door een doelpunt van Gabriel Jesus. Oranje-international Nathan Aké, die vorige week in de met 4-1 gewonnen bekerwedstrijd tegen Swindon Town nog een basisplaats had, ontbrak vanwege fysieke problemen in de selectie van Guardiola.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
5 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
7 uur geleden