De Bruyne schiet Manchester City naar zege op Chelsea
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de topper in de Premier League tegen Chelsea gewonnen en daarmee de voorsprong aan kop van de ranglijst vergroot tot 13 punten. Kevin De Bruyne maakte in de 70e minuut het enige doelpunt in het Etihad-stadion. De Belgische aanvoerder draaide halverwege de helft van Chelsea weg bij zijn bewaker N'Golo Kanté en schoot de bal daarna van zo'n 20 meter secuur langs doelman Kepa Arrizabalaga: 1-0.
De Bruyne bezorgde City zo de twaalfde overwinning op rij in de Premier League. De ploeg van trainer Pep Guardiola liet eind oktober voor het laatst punten liggen, in de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace (0-2). Na 22 competitieduels heeft de lichtblauwe formatie uit Manchester 13 punten voorsprong op Chelsea. Liverpool staat met 14 punten achterstand op de derde plaats, maar speelde wel twee wedstrijden minder.
Bij Chelsea had Hakim Ziyech een basisplaats als vleugelspits. De oud-speler van sc Heerenveen, FC Twente en Ajax kon zich amper onderscheiden. Ziyech kreeg kort na rust een vrije schietkans nadat Romelu Lukaku op keeper Ederson was gestuit, maar schoot over het doel. Chelsea, dat Manchester City afgelopen seizoen met 1-0 versloeg in de finale van de Champions League, creëerde verder weinig kansen. Vlak nadat trainer Thomas Tuchel zijn aanvallers Ziyech en Christian Pulisic had gewisseld, sloeg De Bruyne toe.
Begin dit seizoen won Manchester City in Londen ook al met 1-0 van Chelsea, toen door een doelpunt van Gabriel Jesus. Oranje-international Nathan Aké, die vorige week in de met 4-1 gewonnen bekerwedstrijd tegen Swindon Town nog een basisplaats had, ontbrak vanwege fysieke problemen in de selectie van Guardiola.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
11 minuten geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
5 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
5 uur geleden