Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Bruyne nieuwe aanvoerder 'Rode Duivels'

De Bruyne nieuwe aanvoerder 'Rode Duivels'

BRUSSEL (ANP) - Kevin De Bruyne is de nieuwe aanvoerder van het Belgische voetbalelftal. De 31-jarige middenvelder van Manchester City neemt de band over van Eden Hazard, die afscheid nam van de 'Rode Duivels' na het WK in Qatar, waar de Belgen al in de groepsfase werden uitgeschakeld. Doelman Thibaut Courtois en spits Romelu Lukaku zijn aangewezen als vice-aanvoerders, meldde de Belgische bond op Twitter.

"Een trots moment", zei De Bruyne over zijn benoeming op Sporza. "Ik ben hier al heel lang, maar op deze manier mijn land vertegenwoordigen, is een hele eer. Hopelijk kan ik die rol goed vervullen."

De Belgische selectie trainde dinsdag voor het eerst onder de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco. Het nationale team start vrijdag de EK-kwalificatie in Solna tegen Zweden. Vier dagen later spelen de Belgen een oefeninterland tegen Duitsland, gastland van het EK van volgend jaar.

Meer uit Voetbal

Landskampioen PSV ontvangt Fortuna Sittard in eerste speelronde

ZEIST (ANP) - Landskampioen PSV neemt het in de eerste speelronde van het nieuwe seizoen in de Eredivisie op tegen Fortuna Sittard. De wedstrijd in het Philips Stadion is vastgesteld op zaterdag 8 augustus om 20.00 uur. Dat meldt de Eredivisie CV.

1 uur geleden
Iran reist dag voor eerste WK-wedstrijd naar Verenigde Staten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse voetbalelftal reist een dag voor de eerste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap naar de Verenigde Staten. Dat heeft de Iraanse voetbalbond dinsdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Verdediger Rots van FC Twente naar Hoffenheim

ENSCHEDE (ANP) - Verdediger Mats Rots verruilt per direct FC Twente voor Hoffenheim. Volgens de Duitse club tekende de 20-jarige jeugdinternational "een langdurig contract". Hoffenheim werd afgelopen seizoen vijfde in de Bundesliga.

5 uur geleden
Ajax moet vergoeding betalen aan scoutingsbureau voor transfers

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet alsnog een vergoeding betalen aan scoutingsbureau GIC voor de transfer van Lisandro Martínez en Antony naar Manchester United in 2022. Dat heeft het gerechtshof Amsterdam dinsdag bepaald. De rechtbank wees eerder de vordering van GIC af.

6 uur geleden
Spanje verslaat Peru in laatste oefenduel voor WK voetbal

PUEBLA (ANP) - Spanje heeft zijn laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK voetbal gewonnen van Peru. In de Mexicaanse stad Puebla werd het 3-1 voor de regerend Europees kampioen.

12 uur geleden
Reserves van Oranje verliezen van tweede keus Oezbekistan

NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.

18 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt eerste duel van de VS op het WK

LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.

19 uur geleden