De Bruyne nieuwe aanvoerder 'Rode Duivels'
BRUSSEL (ANP) - Kevin De Bruyne is de nieuwe aanvoerder van het Belgische voetbalelftal. De 31-jarige middenvelder van Manchester City neemt de band over van Eden Hazard, die afscheid nam van de 'Rode Duivels' na het WK in Qatar, waar de Belgen al in de groepsfase werden uitgeschakeld. Doelman Thibaut Courtois en spits Romelu Lukaku zijn aangewezen als vice-aanvoerders, meldde de Belgische bond op Twitter.
"Een trots moment", zei De Bruyne over zijn benoeming op Sporza. "Ik ben hier al heel lang, maar op deze manier mijn land vertegenwoordigen, is een hele eer. Hopelijk kan ik die rol goed vervullen."
De Belgische selectie trainde dinsdag voor het eerst onder de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco. Het nationale team start vrijdag de EK-kwalificatie in Solna tegen Zweden. Vier dagen later spelen de Belgen een oefeninterland tegen Duitsland, gastland van het EK van volgend jaar.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
10 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
19 uur geleden