De Bruyne, Haaland of Messi wordt voetballer van het jaar bij UEFA
NYON (ANP) - Kevin De Bruyne, Erling Haaland of Lionel Messi wordt dit jaar door de Europese voetbalbond UEFA uitgeroepen tot speler van het jaar. Kylian Mbappé maakt geen kans meer op de prijs. De Franse aanvaller, die nog onder contract staat bij Paris Saint-Germain, eindigde in de verkiezing als zesde achter Ilkay Gündogan (vierde) en Rodri. De UEFA heeft de nummers 4 tot en met 11 van de uitslag al bekendgemaakt, de top 3 volgt op 31 augustus bij de loting voor de groepsfase van de Champions League.
De Belg De Bruyne en de Noor Haaland wonnen samen met Manchester City de Champions League. Messi veroverde op het WK in Qatar met Argentinië de wereldtitel. In de finale werd het Frankrijk van Mbappé, die wel drie keer scoorde, verslagen.
Manchester City-trainer Pep Guardiola, Simone Inzaghi en Luciano Spalletti zijn genomineerd voor de prijs van beste coach van het jaar. Inzaghi leidde Internazionale naar de finale van de Champions League, Spalletti werd met Napoli kampioen van Italië. Napoli werd 33 jaar daarvoor voor het laatst landskampioen.
Benzema
Trainers en journalisten mochten hun stem uitbrengen. Vorig jaar ging de prijs voor de beste speler naar de Fransman Karim Benzema, die toen bij Real Madrid speelde.
De genomineerden voor de speelster van het jaar en beste vrouwelijke trainer worden volgende week, na de finale van het WK, bekendgemaakt.
Meer uit Voetbal
COVENTRY (ANP/AFP) - Frank Lampard blijft de trainer van Coventry City. De 48-jarige oud-international van Engeland heeft een contractverlenging getekend tot 2029 bij de club waarmee hij promoveerde naar de Premier League.
6 uur geledenARLINGTON (ANP) - Noorwegen heeft zich ten koste van Ivoorkust geplaatst voor de achtste finales op het WK voetbal. In het Dallas Stadium werd het dankzij een late treffer van sterspeler Erling Haaland 2-1. Noorwegen was voor rust op voorsprong gekomen via Antonio Nusa. Amad Diallo tekende namens Ivoorkust voor de gelijkmaker.
8 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De KNVB maakt melding van online discriminerende reacties richting Oranje-internationals na de uitschakeling op het wereldkampioenschap voetbal tegen Marokko. Dat laat een woordvoerder weten.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Stefan de Vrij verlaat na acht seizoenen Internazionale. De Italiaanse topclub meldt het afscheid van de 34-jarige verdediger met een uitgebreid eerbetoon op de website van de club. De Vrij won met Inter negen prijzen, waaronder drie titels in de Serie A en drie Italiaanse bekers (Coppa Italia).
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de Spaanse spits Nacho Ferri vastgelegd. De 21-jarige speler komt over van de Belgische club KVC Westerlo en heeft zijn handtekening gezet onder een contract tot medio 2030.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met de Braziliaanse linksback Caio Henrique. Hij komt over van de Franse club AS Monaco. De Amsterdamse club meldt in een persbericht dat de 28-jarige speler een contract heeft getekend van vier jaar, tot medio 2030.
18 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Het Nederlands elftal vliegt woensdag rond 09.00 uur plaatselijke tijd van Kansas City terug naar Nederland. De verwachting is dat de ploeg donderdag rond 01.30 uur op Schiphol landt.
18 uur geleden