De Bruin grijpt ook in viermansbob naast olympisch ticket
SANKT MORITZ (ANP) - Bobsleeër Ivo de Bruin heeft zich ook in de viermansbob niet kunnen plaatsen voor de Olympische Spelen van Beijing. De Nederlandse slee had bij de laatste wereldbekerwedstrijd in Sankt Moritz in de top 8 moeten eindigen, maar piloot De Bruin kwam met de broers Janko en Jelen Franjic en Dennis Veenker als remmers niet in de buurt van zo'n klassering. Ze eindigden op de zeventiende plek.
De viermansbob stond voorafgaand aan de slotwedstrijd op de Zwitserse natuurijsbaan op de veertiende plaats in het wereldbekerklassement. Dat betekende dat De Bruin bij de eerste acht moest eindigen om aan de eisen van sportkoepel NOC*NSF te voldoen. Hij kwam in de eerste run echter niet verder dan de zestiende tijd en in de tweede afdaling bleef de benodigde progressie uit. Beide keren verliep de start verre van foutloos, ondanks de terugkeer in de slee van de ervaren Janko Franjic na een hamstringblessure.
De Let Oskars Kibermanis won de wedstrijd, voor de Duitser Francesco Friedrich. De Bruin gaf 1,59 seconden toe op de Letse winnaar. Friedrich pakte de eindzege in de wereldbeker, De Bruin eindigde op de vijftiende plaats.
Uitzondering
De 35-jarige De Bruin wist zich ook niet te kwalificeren voor de Spelen van 2014 (Sotsji) en 2018 (Pyeongchang). Als NOC*NSF geen uitzondering voor hem maakt, ontbreekt de Noord-Hollander volgende maand ook in Beijing. De elfde plaats (twee keer) is het beste resultaat dit seizoen van de viermansbob in de wereldbeker.
De Bruin kwam zaterdag met Jelen Franjic in de tweemansbob niet verder dan de zeventiende plek. Ook hier had de Nederlandse slee in de top 8 moeten eindigen om naar China te gaan.
Skeletonster Kimberley Bos gaat wel naar de Spelen, net als na alle waarschijnlijkheid monobobsleester Karlien Sleper.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft geen blessure overgehouden aan zijn harde val in de finale van de olympische 500 meter. De 24-jarige Nijmegenaar verscheen donderdag aan het begin van de middag op het ijs van de trainingshal in de Milano Ice Skating Arena.
1 minuut geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens zijn eerste sessie van de tweede testweek in Bahrein 56 ronden gereden. Daarmee was de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 productiever dan zijn teamgenoot Isack Hadjar een dag eerder, die toen in de ochtendsessie slechts dertien ronden reed door onderhoud aan de Red Bull. Over de hele dag kwam de Fransman tot een kleine zeventig ronden, Verstappen komt donderdagmiddag nog in actie.
24 minuten geledenROME (ANP/DPA) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland loopt in Milaan en Cortina d'Ampezzo nog twee medailles achter in vergelijking met de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Na het zilver en brons van de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout op de 500 meter staat de teller voor TeamNL nu op vijftien plakken.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen ontbreekt donderdag op de Premier League-avond in Glasgow omdat hij ziek is. Wereldkampioen Luke Littler, zijn tegenstander in de kwartfinales, staat daardoor direct in de halve finales. Dat meldt dartsbond PDC.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaakgrootmeester Jan Timman is woensdag op 74-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de Koninklijke Nederlandse Schaakbond (KNSB) na berichtgeving van de NOS. Timman was al langere tijd ziek.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
10 uur geleden