De Boo vergroot voorsprong op NK sprint met zege op 500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de NK sprint zijn voorsprong op de concurrentie nogmaals vergroot. De 20-jarige schaatser van Reggeborgh won de tweede 500 meter in Heerenveen in een tijd van 34,29 seconden.
Mats van den Bos werd net als een dag eerder tweede, nu met 34,68. Tim Prins en Merijn Scheperkamp werden derde met dezelfde tijd van 34,75.
Voor de tweede 1000 meter heeft de Groningse sprinter van Reggeborgh een marge van 1,87 seconde op Scheperkamp. De strijd om de derde plaats gaat tussen Prins en Joep Wennemars.
Misslagen
Kjeld Nuis maakte in zijn rit tegen Tijmen Snel enkele misslagen en liet de race vervolgens lopen. De 35-jarige titelverdediger stond na de eerste dag vijfde in het klassement. Hij is daardoor ook kansloos voor kwalificatie voor het EK sprint.
De beste drie sprinters van het NK plaatsen zich voor het EK sprint. Dat toernooi wordt verreden op 10 en 11 januari in Thialf.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
9 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden