
De Boo vergroot voorsprong op NK sprint met zege op 500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de NK sprint zijn voorsprong op de concurrentie nogmaals vergroot. De 20-jarige schaatser van Reggeborgh won de tweede 500 meter in Heerenveen in een tijd van 34,29 seconden.
Mats van den Bos werd net als een dag eerder tweede, nu met 34,68. Tim Prins en Merijn Scheperkamp werden derde met dezelfde tijd van 34,75.
Voor de tweede 1000 meter heeft de Groningse sprinter van Reggeborgh een marge van 1,87 seconde op Scheperkamp. De strijd om de derde plaats gaat tussen Prins en Joep Wennemars.
Misslagen
Kjeld Nuis maakte in zijn rit tegen Tijmen Snel enkele misslagen en liet de race vervolgens lopen. De 35-jarige titelverdediger stond na de eerste dag vijfde in het klassement. Hij is daardoor ook kansloos voor kwalificatie voor het EK sprint.
De beste drie sprinters van het NK plaatsen zich voor het EK sprint. Dat toernooi wordt verreden op 10 en 11 januari in Thialf.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft zich op de WK atletiek in Tokio geplaatst voor de finale, die zaterdag om 15.20 uur Nederlandse tijd wordt afgewerkt. Eugene Omalla, Lieke Klaver, Jonas Phijffers en Eveline Saalberg eindigden in de tweede en laatste serie als derde in een tijd van 3.11,11 en dat betekende rechtstreekse doorgang naar de finale.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Jorinde van Klinken heeft zich op de eerste dag van de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van het discuswerpen. De Nederlandse atlete wierp in haar eerste poging 66,39 meter, ruim boven de kwalificatielimiet van 64,00 meter. De finale is zondag om 12.10 uur Nederlandse tijd.
3 uur geledenGUIJUELO (ANP) - Jonas Vingegaard profiteerde vrijdag in de negentiende etappe van de Vuelta van de onoplettendheid bij de ploeg UAE Team Emirates door achter een koploper de snelste van het peloton te zijn bij een tussensprint in Salamanca. De Deense klassementsleider van Visma - Lease a Bike liep dankzij de daar gepakte bonificatie vier seconden uit op João Almeida, zijn enige concurrent nog in de strijd om de eindzege.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse tennissers kijken na de eerste dag van de qualifiers van de Davis Cup tegen Argentinië tegen een 2-0-achterstand aan. Botic van de Zandschulp verloor de tweede wedstrijd in een uitverkocht Martiniplaza in Groningen met 6-7 (4) 1-6 van Francisco Cerúndolo, de Argentijnse nummer 1.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Fem van Empel keert terug in het veldrijden en stopt met het fietsen van wedstrijden op de weg. Dat meldt haar werkgever Visma - Lease a Bike.
16 uur geledenGUIJUELO (ANP) - De Belg Jasper Philipsen van de ploeg Alpecin-Deceuninck heeft zijn derde ritzege geboekt in de Vuelta. Dat deed hij in de negentiende etappe, een grotendeels vlakke rit van Rueda naar Guijuelo die zoals verwacht eindigde in een massasprint. Philipsen, die eerder de eerste en de achtste etappe won, hield de Deen Mads Pedersen en de Venezolaan Orluis Aular achter zich.
16 uur geledenVALS-LES-BAINS (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft na de derde ook de vierde etappe gewonnen van de Ronde van de Ardèche. Het was een individuele tijdrit over ruim 20 kilometer in en rond Vals-les-Bains. Bredewold, die uitkomt voor SD Worx - Protime, was dertien seconden sneller dan de Française Maeva Squiban.
19 uur geleden