De Boo schaatst Nederlands record op 1000 meter met superronde
CALGARY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbeker schaatsen in het Canadese Calgary het Nederlands record op de 1000 meter aangescherpt. De Europees kampioen sprint noteerde op de Olympic Oval een tijd van 1.06,05 en daarmee schaatste hij de 1.06,18 van Kjeld Nuis uit 2019 uit de boeken.
De Boo slaagde erin zijn eerste volle ronde onder de 24 seconden te rijden (23,92) en dat was nog nooit voorgekomen. De recordtijd betekende een zilveren medaille voor hem, want de ongenaakbare Jordan Stolz was in de laatste rit net wat sneller. De 20-jarige Amerikaan won in 1.05,90. Hij was vrijdag ook al de beste op de 1500 meter en is dit seizoen nog ongeslagen in de wereldbeker.
Nuis was de tegenstander van Stolz en reed in het kielzog van de Amerikaan naar de derde tijd en daarmee het brons in 1.06,73. Tim Prins eindigde als vierde in 1.06,80.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
2 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
5 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
10 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
13 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
14 uur geleden