Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boo schaatst met overmacht naar eerste Nederlandse sprinttitel

De Boo schaatst met overmacht naar eerste Nederlandse sprinttitel

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is bij het NK sprint met overmacht Nederlands kampioen geworden. De 20-jarige schaatser van Reggeborgh won in 1.07,34 de tweede 1000 meter en had al een grote voorsprong in het klassement na zijn tweede zege op de 500 meter.

Merijn Scheperkamp pakte na de tweede tijd van 1.07,90 zilver op het NK sprint. Het brons was voor Tim Prins, die met 1.07,98 ook de derde tijd reed op de 1000 meter. Hij bleef in het klassement Joep Wennemars voor, die vierde werd.

De Boo verbeterde zichzelf in Thialf twee keer op de 500 meter met 34,30 en 34,29. Alleen op het snelle ijs van Salt Lake City was hij sneller. Op de 1000 meter werd hij met 1.07,72 zaterdag tweede en reed hij met 1.07,34 de vijfde tijd ooit in Thialf.

Nederlandse titels

De 20-jarige Groninger brak een seizoen geleden door en veroverde vorig seizoen de Nederlandse titels op de 500 en 1000 meter. Hij eindigde afgelopen seizoen als tweede op het WK sprint achter de Chinees Zhongyan Ning.

Titelverdediger Kjeld Nuis liet zijn tweede 500 meter na enkele misslagen lopen en was daarmee kansloos voor het klassement. Hij sloot het NK sprint af met de vijfde tijd van 1.08,17. Wennemars was met 1.08,07 iets sneller en werd vierde.

Meer uit Sport

Oud-winnaar Carapaz kopman EF Education-EasyPost in Giro

BOULDER (ANP/BELGA) - Oud-winnaar Richard Carapaz is de kopman van wielerploeg EF Education-EasyPost voor de Giro d'Italia. De 31-jarige Ecuadoriaan schreef de Ronde van Italië in 2019 op zijn naam.

1 uur geleden
Griekspoor dankzij sterke derde set naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich ten koste van de Serviër Miomir Kecmanovic geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome. De Nederlandse nummer 35 van de wereld knokte zich terug van een set achterstand, mede door een sterk optreden in de derde en beslissende set: 4-6 6-3 6-0.

3 uur geleden
Beroep wielrenner López tegen dopingschorsing afgewezen

LAUSANNE (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Miguel Ángel López moet zijn schorsing van vier jaar wegens overtreding van de dopingregels uitzitten. López, bijgenaamd Superman, kreeg een jaar geleden de schorsing opgelegd door de internationale wielrenunie UCI en ging in beroep bij sporttribunaal CAS.

4 uur geleden
PEC Zwolle kiest voor trainer Van der Vegt als opvolger Jansen

ZWOLLE (ANP) - Henry van der Vegt is vanaf komend seizoen trainer van PEC Zwolle. De oud-voetballer van de club (53) heeft een contract voor twee seizoenen getekend bij de nummer 14 van de Eredivisie, die zich afgelopen weekend zo goed als zeker veilig speelde. Hij volgt de vertrekkende Johnny Jansen op.

8 uur geleden
Formule 1-team Alpine vervangt Doohan vijf races voor Colapinto

ENSTONE (ANP) - Het Formule 1-team van Alpine vervangt Jack Doohan in ieder geval de komende vijf races door Franco Colapinto. Voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië in juli volgt een evaluatie, meldt het team. Over de rijderswissel werd de afgelopen dagen al gespeculeerd, na de teleurstellende prestaties van Doohan (22) in de eerste zes races en zijn uitvallen afgelopen weekend in Miami.

9 uur geleden
Briatore vervangt opgestapte teambaas Oakes bij F1-renstal Alpine

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Oliver Oakes is opgestapt bij de Formule 1-renstal Alpine. De 75-jarige Flavio Briatore neemt zijn taken per direct over. De Italiaan, voormalig teambaas bij Benetton en Renault, was al adviseur bij Alpine.

20 uur geleden
Gerritse wint etappe en pakt leiding in de Vuelta Femenina

HUESCA (ANP) - De Nederlandse Femke Gerritse (SD Worx-Protime) heeft de derde etappe van de Vuelta Femenina van Barbastro naar Huesca gewonnen. De rit ging 132,4 kilometer over een heuvelachtig landschap en eindigde in een massasprint. Gerritse versloeg Marianne Vos in de sprint. Ze nam de leiding in het algemeen klassement over van de Italiaanse Letizia Paternoster.

1 dag geleden