Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boo pakt op 500 meter zijn tweede zilver op Spelen Milaan

De Boo pakt op 500 meter zijn tweede zilver op Spelen Milaan

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de Olympische Spelen op de 500 meter zijn tweede zilveren medaille veroverd. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 33,88 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in 33,77. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde met 34,26 als derde.

De Boo veroverde eerder zilver op de 1000 meter. Ook toen werd hij in een rechtstreeks duel verslagen door Stolz. Het zijn de eerste Olympische Spelen voor De Boo.

Sebas Diniz werd met 34,46 vijfde. Joep Wennemars eindigde met 34,89 op de 21e plaats.

Kruising

Wennemars had tegen Piotr Michalski met 10,00 een iets te langzame start. Op de kruising kwam hij dichter bij de Pool en finishte in 34,89, een tijd waar hij niet tevreden mee was.

De Boo opende in de buitenbaan tegen Stolz in 9,62 tegen 9,55 voor de Amerikaan. Op de kruising dook hij in de rug van zijn rivaal en kwam er in de binnenbocht naast. Stolz bleef de Nederlander op de streep echter nipt voor.

Binnenbocht

Diniz opende daarna iets sneller dan Damian Zurek. In de laatste binnenbocht moest hij even inhouden en kwam de Pool er voorbij. Die eindigde met 34,35 als vierde.

Nederland veroverde een keer olympisch goud op de 500 meter. Op de Spelen van Sotsji in 2014 werd Michel Mulder olympisch kampioen voor landgenoten Jan Smeekens en zijn broer Ronald Mulder.

Stolz veroverde zijn tweede goud op deze Spelen. De laatste Amerikaanse schaatser die meerdere gouden medailles op dezelfde Spelen won, was Eric Heiden in 1980. Die won bij de Spelen van Lake Placid alle vijf de afstanden. Hij keek zaterdag vanaf de tribune toe hoe Stolz al een beetje in zijn voetsporen trad. Bij de vrouwen won Bonnie Blair op de Spelen van 1992 en 1994 goud op zowel de 500 als de 1000 meter.

Meer uit Sport

Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

2 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

15 uur geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

18 uur geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

19 uur geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

19 uur geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

19 uur geleden
Formule 1-baas begrijpt kritiek Verstappen: luisteren naar hem

LONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.

1 dag geleden