Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Bondt bezorgt Alpecin-Fenix opnieuw ritsucces in Giro d'Italia

De Bondt bezorgt Alpecin-Fenix opnieuw ritsucces in Giro d'Italia

TREVISO (ANP) - Dries De Bondt heeft Alpecin-Fenix de derde ritzege in de Giro d'Italia bezorgd. De Belg won in de achttiende etappe na 156 kilometer tussen Borgo Valsugana en Treviso de sprint van een kopgroep van vier renners. De Bondt klopte de Italiaan Eduardo Affini van Jumbo-Visma, de Deen Magnus Cort Nielsen en de Italiaan Davide Gabburo.

Voor De Bondt is het de eerste ritzege in de Ronde van Italië en de zesde profzege. Zijn team Alpecin-Fenix won in deze Giro eerder ritten met Mathieu van der Poel en met de Italiaan Stefano Oldani.

De kopgroep van vier renners kreeg al snel toestemming van het peloton, waar de Portugese nummer 4 van het klassement João Almeida na een positieve coronatest niet meer van start was gegaan. De ploegen van met name de sprinters Arnaud Démare en Mark Cavendish hoopten op een massasprint. Het viertal kreeg daarom ook geen heel grote voorsprong, slechts zo'n 2 minuten.

Met de beklimming van de steile Muro di Ca' del Poggio op zo'n 50 kilometer van de finish, werd de voorsprong van de kopgroep iets groter, maar niet meer dan 3 minuten. Toch kregen de renners van Quick-Step - Alpha Vinyl en Groupama-FDJ het gat met de koplopers niet meer dicht. De Italiaan Alberto Dainese won op 14 seconden de sprint van het peloton voor Arnaud Démare, de Franse sprinter die de puntentrui draagt.

De roze trui blijft in het bezit van Richard Carapaz. De Ecuadoraan van Ineos Grenadiers heeft 3 seconden voorsprong op de Australiër Jai Hindley. De renner van Bora-hansgrohe kwam op achterstand binnen vanwege een lekke band in de slotkilometers, maar kreeg dezelfde tijd als het eerste peloton.

De Ronde van Italië duurt nog tot en met zondag. Er volgen nog twee bergetappes en een tijdrit in Verona.

Meer uit Sport

Abbingh en Polman nemen afscheid met 'trots gevoel op knokploeg'

ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.

3 minuten geleden
Handbalsters verliezen troostfinale WK en grijpen naast brons

ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.

59 minuten geleden
Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

2 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

2 uur geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

23 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

1 dag geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

1 dag geleden