De Bondt bezorgt Alpecin-Fenix opnieuw ritsucces in Giro d'Italia
TREVISO (ANP) - Dries De Bondt heeft Alpecin-Fenix de derde ritzege in de Giro d'Italia bezorgd. De Belg won in de achttiende etappe na 156 kilometer tussen Borgo Valsugana en Treviso de sprint van een kopgroep van vier renners. De Bondt klopte de Italiaan Eduardo Affini van Jumbo-Visma, de Deen Magnus Cort Nielsen en de Italiaan Davide Gabburo.
Voor De Bondt is het de eerste ritzege in de Ronde van Italië en de zesde profzege. Zijn team Alpecin-Fenix won in deze Giro eerder ritten met Mathieu van der Poel en met de Italiaan Stefano Oldani.
De kopgroep van vier renners kreeg al snel toestemming van het peloton, waar de Portugese nummer 4 van het klassement João Almeida na een positieve coronatest niet meer van start was gegaan. De ploegen van met name de sprinters Arnaud Démare en Mark Cavendish hoopten op een massasprint. Het viertal kreeg daarom ook geen heel grote voorsprong, slechts zo'n 2 minuten.
Met de beklimming van de steile Muro di Ca' del Poggio op zo'n 50 kilometer van de finish, werd de voorsprong van de kopgroep iets groter, maar niet meer dan 3 minuten. Toch kregen de renners van Quick-Step - Alpha Vinyl en Groupama-FDJ het gat met de koplopers niet meer dicht. De Italiaan Alberto Dainese won op 14 seconden de sprint van het peloton voor Arnaud Démare, de Franse sprinter die de puntentrui draagt.
De roze trui blijft in het bezit van Richard Carapaz. De Ecuadoraan van Ineos Grenadiers heeft 3 seconden voorsprong op de Australiër Jai Hindley. De renner van Bora-hansgrohe kwam op achterstand binnen vanwege een lekke band in de slotkilometers, maar kreeg dezelfde tijd als het eerste peloton.
De Ronde van Italië duurt nog tot en met zondag. Er volgen nog twee bergetappes en een tijdrit in Verona.
Meer uit Sport
ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
22 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
1 dag geleden