Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer ziet Oranje niet in tijdnood komen met vijf verdedigers

De Boer ziet Oranje niet in tijdnood komen met vijf verdedigers

LOULÉ (ANP) - Stefan de Vrij hoefde na de matige oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Schotland (2-2) niet lang na te denken over de vraag waarom zijn club Internazionale een systeem met vijf verdedigers zo perfect beheerst dat het landskampioen van Italië is geworden. "Daar hebben we twee jaar lang bijna iedere dag op geoefend", zei hij. "Dan krijgt je zoveel automatismen dat je bij iedere situatie wel weet hoe je het beste kan handelen en reageren."

Oranje speelde tegen de Schotland voor het eerst in lange tijd weer eens met een versterkte defensie. En dat was goed te zien ook. Nederland creëerde weinig kansen en liep tegen twee counters aan. "We hebben dit systeem pas één keer echt heel goed getraind met elkaar", erkende bondscoach Frank de Boer. "Je kan dan niet verwachten dat je de sterren van de hemel speelt. Maar dat het beter kan en moet, dat lijkt me wel duidelijk."

Louis van Gaal bekeek de oefeninterland tegen Schotland vanaf de hoofdtribune van Estádio Algarve. De Amsterdammer was nog bondscoach toen hij na een kansloze nederlaag tegen Frankrijk in maart 2014 samen met Arjen Robben en enkele belangrijke spelers concludeerde dat Nederland weinig op het WK van Brazilië had te zoeken als het met vier verdedigers bleef spelen.

Toen Oranje twee maanden later bijeen kwam voor de mondiale eindronde greep hij vooral veel geheime trainingen aan om zijn internationals te laten wennen aan een systeem met vijf verdedigers. Joël Veltman verklapte begin mei per ongeluk dat Van Gaal aan een nieuwe tactiek dacht. Ruim een maand later verraste Nederland regerend wereldkampioen Spanje op het WK (5-1) en legde het met een versterkte defensie de basis voor een derde eindklassering.

De Boer heeft nog maar tien dagen voor de eerste wedstrijd op het EK tegen Oekraïne. Wie Oranje tegen de Schotten zag ploeteren met vijf verdedigers vroeg zich af of dat wel lang genoeg is om het systeem met vijf verdedigers goed onder de knie te krijgen. "Maar het is geen abracadabra voor ons", zei De Boer. "Als je kijkt naar de kwaliteiten van de spelers, is dit denk ik een uitstekend systeem. Dat hebben we vorig jaar ook in de uitwedstrijd tegen Italië laten zien. Ik maak me geen zorgen dat we in tijdnood komen."

"Met vijf verdedigers nemen we gewoon wat minder risico dan dat we vanaf het eerste fluitsignaal met drie aanvallers gaan jagen", zei De Boer. "Dat kost ook heel veel kracht. We zijn tegen Schotland geëindigd met vier verdedigers en drie aanvallers. Dat beheersen we goed maar ik wil een systeem met vijf verdedigers niet zomaar aan de kant schuiven. Hoe we zondag tegen Georgië gaan oefenen? Dat gaan we zien. Maar ik denk dat we beide systemen kunnen beheersen. Zeker als we wat dingen anders doen dan in deze wedstrijd."

Meer uit Voetbal

RC Lens verliest bij Lorient en laat kans op koppositie liggen

LORIENT (ANP) - RC Lens heeft in de Franse voetbalcompetitie de kans op de koppositie laten liggen. FC Lorient was met 2-1 te sterk voor de nummer 2, die 1 punt minder heeft dan Paris Saint-Germain. Het elftal van trainer Luis Enrique komt dit weekend niet in actie.

1 uur geleden
Fortuna Sittard boekt tiende seizoenszege bij FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Fortuna Sittard heeft bij FC Volendam de tiende overwinning van het seizoen behaald. De ploeg van coach Danny Buijs won met 2-1 door treffers van Paul Gladon en Dimitrios Limnios. Robert Mühren scoorde nog voor de thuisploeg.

1 uur geleden
De Graafschap klimt na overwinning op Dordrecht naar derde plaats

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is in de eerste divisie naar de derde plaats gestegen. De Doetinchemmers wonnen voor eigen publiek met 2-1 van FC Dordrecht en passeerden daardoor Jong PSV en Willem II.

1 uur geleden
Molina leidt Atlético Madrid met fraaie treffer langs Getafe

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de derde plaats van Villarreal overgenomen. Het elftal van trainer Diego Simeone boekte zaterdag een kleine zege op Getafe: 1-0.

1 uur geleden
PSV mist middenvelder Veerman in thuisduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen NEC. De Volendamse middenvelder is niet helemaal fit en ontbreekt in de selectie van trainer Peter Bosz.

1 uur geleden
Bayern München blijft op 1-1 steken bij Bayer Leverkusen

LEVERKUSEN (ANP) - Koploper Bayern München heeft in de Bundesliga voor de vierde keer dit seizoen gelijkgespeeld. Bij Bayer Leverkusen bleef de club van coach Vincent Kompany steken op 1-1.

2 uur geleden
Hoofdrol Dumfries bij puntenverlies Inter tegen Atalanta

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de strijd om de Italiaanse voetbaltitel punten verspeeld. De koploper incasseerde in de thuiswedstrijd tegen Atalanta kort voor tijd de 1-1.

3 uur geleden