Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer ziet Oranje niet in tijdnood komen met vijf verdedigers

De Boer ziet Oranje niet in tijdnood komen met vijf verdedigers

LOULÉ (ANP) - Stefan de Vrij hoefde na de matige oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Schotland (2-2) niet lang na te denken over de vraag waarom zijn club Internazionale een systeem met vijf verdedigers zo perfect beheerst dat het landskampioen van Italië is geworden. "Daar hebben we twee jaar lang bijna iedere dag op geoefend", zei hij. "Dan krijgt je zoveel automatismen dat je bij iedere situatie wel weet hoe je het beste kan handelen en reageren."

Oranje speelde tegen de Schotland voor het eerst in lange tijd weer eens met een versterkte defensie. En dat was goed te zien ook. Nederland creëerde weinig kansen en liep tegen twee counters aan. "We hebben dit systeem pas één keer echt heel goed getraind met elkaar", erkende bondscoach Frank de Boer. "Je kan dan niet verwachten dat je de sterren van de hemel speelt. Maar dat het beter kan en moet, dat lijkt me wel duidelijk."

Louis van Gaal bekeek de oefeninterland tegen Schotland vanaf de hoofdtribune van Estádio Algarve. De Amsterdammer was nog bondscoach toen hij na een kansloze nederlaag tegen Frankrijk in maart 2014 samen met Arjen Robben en enkele belangrijke spelers concludeerde dat Nederland weinig op het WK van Brazilië had te zoeken als het met vier verdedigers bleef spelen.

Toen Oranje twee maanden later bijeen kwam voor de mondiale eindronde greep hij vooral veel geheime trainingen aan om zijn internationals te laten wennen aan een systeem met vijf verdedigers. Joël Veltman verklapte begin mei per ongeluk dat Van Gaal aan een nieuwe tactiek dacht. Ruim een maand later verraste Nederland regerend wereldkampioen Spanje op het WK (5-1) en legde het met een versterkte defensie de basis voor een derde eindklassering.

De Boer heeft nog maar tien dagen voor de eerste wedstrijd op het EK tegen Oekraïne. Wie Oranje tegen de Schotten zag ploeteren met vijf verdedigers vroeg zich af of dat wel lang genoeg is om het systeem met vijf verdedigers goed onder de knie te krijgen. "Maar het is geen abracadabra voor ons", zei De Boer. "Als je kijkt naar de kwaliteiten van de spelers, is dit denk ik een uitstekend systeem. Dat hebben we vorig jaar ook in de uitwedstrijd tegen Italië laten zien. Ik maak me geen zorgen dat we in tijdnood komen."

"Met vijf verdedigers nemen we gewoon wat minder risico dan dat we vanaf het eerste fluitsignaal met drie aanvallers gaan jagen", zei De Boer. "Dat kost ook heel veel kracht. We zijn tegen Schotland geëindigd met vier verdedigers en drie aanvallers. Dat beheersen we goed maar ik wil een systeem met vijf verdedigers niet zomaar aan de kant schuiven. Hoe we zondag tegen Georgië gaan oefenen? Dat gaan we zien. Maar ik denk dat we beide systemen kunnen beheersen. Zeker als we wat dingen anders doen dan in deze wedstrijd."

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

1 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

2 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

3 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

3 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

4 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

5 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

6 uur geleden