Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer ziet Oranje niet in tijdnood komen met vijf verdedigers

De Boer ziet Oranje niet in tijdnood komen met vijf verdedigers

LOULÉ (ANP) - Stefan de Vrij hoefde na de matige oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Schotland (2-2) niet lang na te denken over de vraag waarom zijn club Internazionale een systeem met vijf verdedigers zo perfect beheerst dat het landskampioen van Italië is geworden. "Daar hebben we twee jaar lang bijna iedere dag op geoefend", zei hij. "Dan krijgt je zoveel automatismen dat je bij iedere situatie wel weet hoe je het beste kan handelen en reageren."

Oranje speelde tegen de Schotland voor het eerst in lange tijd weer eens met een versterkte defensie. En dat was goed te zien ook. Nederland creëerde weinig kansen en liep tegen twee counters aan. "We hebben dit systeem pas één keer echt heel goed getraind met elkaar", erkende bondscoach Frank de Boer. "Je kan dan niet verwachten dat je de sterren van de hemel speelt. Maar dat het beter kan en moet, dat lijkt me wel duidelijk."

Louis van Gaal bekeek de oefeninterland tegen Schotland vanaf de hoofdtribune van Estádio Algarve. De Amsterdammer was nog bondscoach toen hij na een kansloze nederlaag tegen Frankrijk in maart 2014 samen met Arjen Robben en enkele belangrijke spelers concludeerde dat Nederland weinig op het WK van Brazilië had te zoeken als het met vier verdedigers bleef spelen.

Toen Oranje twee maanden later bijeen kwam voor de mondiale eindronde greep hij vooral veel geheime trainingen aan om zijn internationals te laten wennen aan een systeem met vijf verdedigers. Joël Veltman verklapte begin mei per ongeluk dat Van Gaal aan een nieuwe tactiek dacht. Ruim een maand later verraste Nederland regerend wereldkampioen Spanje op het WK (5-1) en legde het met een versterkte defensie de basis voor een derde eindklassering.

De Boer heeft nog maar tien dagen voor de eerste wedstrijd op het EK tegen Oekraïne. Wie Oranje tegen de Schotten zag ploeteren met vijf verdedigers vroeg zich af of dat wel lang genoeg is om het systeem met vijf verdedigers goed onder de knie te krijgen. "Maar het is geen abracadabra voor ons", zei De Boer. "Als je kijkt naar de kwaliteiten van de spelers, is dit denk ik een uitstekend systeem. Dat hebben we vorig jaar ook in de uitwedstrijd tegen Italië laten zien. Ik maak me geen zorgen dat we in tijdnood komen."

"Met vijf verdedigers nemen we gewoon wat minder risico dan dat we vanaf het eerste fluitsignaal met drie aanvallers gaan jagen", zei De Boer. "Dat kost ook heel veel kracht. We zijn tegen Schotland geëindigd met vier verdedigers en drie aanvallers. Dat beheersen we goed maar ik wil een systeem met vijf verdedigers niet zomaar aan de kant schuiven. Hoe we zondag tegen Georgië gaan oefenen? Dat gaan we zien. Maar ik denk dat we beide systemen kunnen beheersen. Zeker als we wat dingen anders doen dan in deze wedstrijd."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters beginnen met sterk gewijzigd elftal tegen Portugal

BRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.

2 uur geleden
Pedri keert na maand terug in selectie van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.

4 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

4 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

6 uur geleden
Palmer na ruim twee maanden weer fit om te spelen bij Chelsea

LONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.

6 uur geleden
PSV in thuisduel met FC Volendam zonder geblesseerde Perisic

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.

7 uur geleden
Amateurclubs en bvo's oneens over herziening opleidingsvergoeding

AMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.

13 uur geleden