De Boer voor dilemma: spelers sparen of juist in ritme blijven?
AMSTERDAM (ANP) - Frank de Boer heeft de komende dagen iets om over na te denken. Nu Oranje dankzij de zege op Oostenrijk (2-0) al zeker is van groepswinst op het EK, heeft de bondscoach voor het afsluitende pouleduel met Noord-Macedonië de kans om basisspelers te sparen voor de achtste finale van volgende week zondag. Maar is dat verstandig of kan Oranje, dat kort voor het toernooi overschakelde op een nieuw systeem, beter in het ritme blijven?
De situatie doet denken aan de zomer van 2008. Dat was de laatste keer dat het Nederlands elftal bij een EK de groepsfase overleefde. Tegen de verwachting in won de formatie van de toenmalige bondscoach Marco van Basten ruim van favorieten Italië (3-0) en Frankrijk (4-1). Die twee landen stonden twee jaar eerder nog in de finale van het wereldkampioenschap. Oranje was daarmee zeker van de kwartfinales.
Van Basten stuurde in de laatste groepswedstrijd tegen Roemenië in Bern een geheel ander elftal het veld in. Van de spelers die eerder in de basis stonden, bleven alleen Khalid Boulahrouz en Orlando Engelaar over. Onder anderen Robin van Persie en Arjen Robben mochten voor het eerst dat toernooi vanaf het begin meedoen. Ook spelers als Demy de Zeeuw, Ibrahim Afellay en Klaas-Jan Huntelaar schoven door naar de basisploeg.
Beladen duel
Oranje won in een weinig verheffende wedstrijd met 2-0. Beladen was het duel wel. Twee dagen voor de wedstrijd tegen Roemenië overleed Anissa, het in het ziekenhuis van Lausanne te vroeg geboren dochtertje van Boulahrouz, die dus wel bij de selectie bleef.
Met Rusland als tegenstander in de kwartfinale, en het flitsende spel tegen de Italianen en Fransen nog in het achterhoofd, leek de weg naar de halve eindstrijd open te liggen. Oranje kwam tegen de Russen niet meer in de 'flow' en bovendien oogde het elftal van Guus Hiddink fitter. Ruud van Nistelrooij zorgde er met een doelpunt kort voor tijd voor dat er nog een verlenging kwam (1-1), maar daarin sloegen de Russen toe: 1-3.
De Boer kan, als hij de puzzel de komende dagen gaat leggen, veel informatie inwinnen bij een van zijn assistenten. Van Nistelrooij zit dit EK naast de bondscoach op de bank.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
18 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
21 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
22 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
1 dag geleden