De Boer voor dilemma: spelers sparen of juist in ritme blijven?
AMSTERDAM (ANP) - Frank de Boer heeft de komende dagen iets om over na te denken. Nu Oranje dankzij de zege op Oostenrijk (2-0) al zeker is van groepswinst op het EK, heeft de bondscoach voor het afsluitende pouleduel met Noord-Macedonië de kans om basisspelers te sparen voor de achtste finale van volgende week zondag. Maar is dat verstandig of kan Oranje, dat kort voor het toernooi overschakelde op een nieuw systeem, beter in het ritme blijven?
De situatie doet denken aan de zomer van 2008. Dat was de laatste keer dat het Nederlands elftal bij een EK de groepsfase overleefde. Tegen de verwachting in won de formatie van de toenmalige bondscoach Marco van Basten ruim van favorieten Italië (3-0) en Frankrijk (4-1). Die twee landen stonden twee jaar eerder nog in de finale van het wereldkampioenschap. Oranje was daarmee zeker van de kwartfinales.
Van Basten stuurde in de laatste groepswedstrijd tegen Roemenië in Bern een geheel ander elftal het veld in. Van de spelers die eerder in de basis stonden, bleven alleen Khalid Boulahrouz en Orlando Engelaar over. Onder anderen Robin van Persie en Arjen Robben mochten voor het eerst dat toernooi vanaf het begin meedoen. Ook spelers als Demy de Zeeuw, Ibrahim Afellay en Klaas-Jan Huntelaar schoven door naar de basisploeg.
Beladen duel
Oranje won in een weinig verheffende wedstrijd met 2-0. Beladen was het duel wel. Twee dagen voor de wedstrijd tegen Roemenië overleed Anissa, het in het ziekenhuis van Lausanne te vroeg geboren dochtertje van Boulahrouz, die dus wel bij de selectie bleef.
Met Rusland als tegenstander in de kwartfinale, en het flitsende spel tegen de Italianen en Fransen nog in het achterhoofd, leek de weg naar de halve eindstrijd open te liggen. Oranje kwam tegen de Russen niet meer in de 'flow' en bovendien oogde het elftal van Guus Hiddink fitter. Ruud van Nistelrooij zorgde er met een doelpunt kort voor tijd voor dat er nog een verlenging kwam (1-1), maar daarin sloegen de Russen toe: 1-3.
De Boer kan, als hij de puzzel de komende dagen gaat leggen, veel informatie inwinnen bij een van zijn assistenten. Van Nistelrooij zit dit EK naast de bondscoach op de bank.
Meer uit Voetbal
WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
5 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
13 uur geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
14 uur geleden