Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer vond het lastig om Babel voor EK te passeren

De Boer vond het lastig om Babel voor EK te passeren

ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer van het Nederlands voetbalelftal vond het lastig om Ryan Babel voor het EK te passeren. "Dat was een moeilijke keuze, zeker op persoonlijk niveau", zegt hij in een reactie op zijn voorlopige selectie voor het EK.

De 34-jarige Babel, uitkomend voor Galatasaray, was de afgelopen jaren een vertrouwd gezicht bij Oranje. De 69-voudig international ontbreekt echter in de voorlopige selectie van 34 spelers van De Boer voor het EK, net als Kevin Strootman en Calvin Stengs. "Ik heb altijd fantastisch met Babel gewerkt, ook bij Ajax", zegt de bondscoach, die op 26 mei zijn definitieve keurkorps van 26 spelers vrijgeeft. "Ik ken hem goed en weet dat hij naar dit EK heeft uitgekeken. Dat had misschien zijn laatste kunstje kunnen worden."

Daley Blind, revaliderend van een enkelblessure, is wel opgenomen in de voorlopige selectie. "We gaan er van uit dat Daley het gaat redden, gezien de prognoses van de artsen", zei De Boer. "Hij staat er zelf ook positief in. Maar het kan zijn dat hij gedurende het toernooi pas beschikbaar is, mocht hij een terugslag krijgen."

Virgil van Dijk maakte woensdag al bekend dat het EK voor hem te vroeg komt. "Ik had niet wekelijks contact met hem, maar ik denk wel om de twee weken", zei De Boer over zijn aanvoerder, die bijna hersteld is van een zware knieblessure. "Hij heeft de knoop doorgehakt en we hebben afgesproken hoe hij dit naar buiten zou brengen. Het is vooral sneu voor hem. Hij heeft nog nooit een eindtoernooi gespeeld. Maar hij is niet over een dag ijs gegaan. Het EK komt gewoon te vroeg voor hem. Laten we hopen dat we ons voor het WK in Qatar plaatsen, zodat hij er dan wel bij kan zijn."

Meer uit Voetbal

Kaapverdische voetbalfans vierden feest ondanks uitschakeling WK

ROTTERDAM (ANP) - In drie uitverkochte bioscoopzalen in Rotterdam keken in de nacht van vrijdag op zaterdag 1150 supporters van het Kaapverdische voetbalelftal naar de WK-wedstrijd uit de zestiende finales tegen Argentinië. Dat die eindigde in 3-2 voor de Argentijnen, mocht volgens organisator Jorge da Veiga de pret niet drukken. "Wij zien het alsof wij het WK hebben gewonnen."

3 uur geleden
Oranje-international De Roon spreekt van 'racistische kneuzen'

DEN HAAG (ANP) - Oranje-international Marten de Roon heeft na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko via Instagram de Nederlandse supporters bedankt. "Ik ben de trainer, de jongens, de staf en het Nederlands publiek (behalve de racistische kneuzen) zo ontzettend dankbaar voor de ongelooflijke steun", schreef hij.

4 uur geleden
Argentinië wint na verlenging van Kaapverdië en treft nu Egypte

MIAMI GARDENS (ANP) - Argentinië speelt dinsdag in de achtste finales van het WK voetbal tegen Egypte in Atlanta. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni had in Miami Gardens grote moeite met het verrassend sterke Kaapverdië dat pas in de verlenging met 3-2 werd verslagen. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.

12 uur geleden
Messi zet record WK-topscorer aller tijden op twintig treffers

MIAMI GARDENS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft zijn record als WK-topscorer aller tijden met een doelpunt tegen Kaapverdië nog scherper gesteld. Hij schoot raak in de 29e minuut en zette Argentinië op een 1-0-voorsprong. De Argentijnse wereldster heeft nu twintig WK-doelpunten op zijn naam staan. Messi is aan zijn zesde WK bezig en maakte zijn 124e doelpunt in zijn 203e interland.

14 uur geleden
Kaapverdië met drie geboren Rotterdammers tegen Argentinië op WK

MIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint met de drie geboren Rotterdammers Sidny Lopes Cabral, Deroy Duarte en Laros Duarte in Miami Gardens aan de zestiende finales op het WK tegen Argentinië. Bondscoach Pedro Leitão Brito verwees de eveneens uit Nederland afkomstige Dailon Livramento, Garry Rodrigues en Jamiro Monteiro naar de reservebank.

14 uur geleden
Egypte in achtste finale WK na zege op Australië na strafschoppen

ARLINGTON (ANP) - Egypte heeft de achtste finales op het WK voetbal bereikt. De ploeg versloeg Australië in het Dallas Stadium in Arlington na strafschoppen na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging. Egypte won de strafschoppenserie met 4-2 na missers van Harry Souttar en Lucas Herrington van Australië.

16 uur geleden
Media: duel Mexico-Engeland vanwege stormrisico vervroegd

MEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - ⁠De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.

17 uur geleden