Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer vond het lastig om Babel voor EK te passeren

De Boer vond het lastig om Babel voor EK te passeren

ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer van het Nederlands voetbalelftal vond het lastig om Ryan Babel voor het EK te passeren. "Dat was een moeilijke keuze, zeker op persoonlijk niveau", zegt hij in een reactie op zijn voorlopige selectie voor het EK.

De 34-jarige Babel, uitkomend voor Galatasaray, was de afgelopen jaren een vertrouwd gezicht bij Oranje. De 69-voudig international ontbreekt echter in de voorlopige selectie van 34 spelers van De Boer voor het EK, net als Kevin Strootman en Calvin Stengs. "Ik heb altijd fantastisch met Babel gewerkt, ook bij Ajax", zegt de bondscoach, die op 26 mei zijn definitieve keurkorps van 26 spelers vrijgeeft. "Ik ken hem goed en weet dat hij naar dit EK heeft uitgekeken. Dat had misschien zijn laatste kunstje kunnen worden."

Daley Blind, revaliderend van een enkelblessure, is wel opgenomen in de voorlopige selectie. "We gaan er van uit dat Daley het gaat redden, gezien de prognoses van de artsen", zei De Boer. "Hij staat er zelf ook positief in. Maar het kan zijn dat hij gedurende het toernooi pas beschikbaar is, mocht hij een terugslag krijgen."

Virgil van Dijk maakte woensdag al bekend dat het EK voor hem te vroeg komt. "Ik had niet wekelijks contact met hem, maar ik denk wel om de twee weken", zei De Boer over zijn aanvoerder, die bijna hersteld is van een zware knieblessure. "Hij heeft de knoop doorgehakt en we hebben afgesproken hoe hij dit naar buiten zou brengen. Het is vooral sneu voor hem. Hij heeft nog nooit een eindtoernooi gespeeld. Maar hij is niet over een dag ijs gegaan. Het EK komt gewoon te vroeg voor hem. Laten we hopen dat we ons voor het WK in Qatar plaatsen, zodat hij er dan wel bij kan zijn."

Meer uit Voetbal

Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

4 uur geleden
Mahrez schiet Algerije naar zege op Soedan in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.

5 uur geleden
Coach Amorim van Manchester United mist 'onvervangbare' Fernandes

MANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."

6 uur geleden
Van Bergen verlengt contract bij FC Groningen tot medio 2028

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.

6 uur geleden
Middenvelder Veerman blijft bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.

7 uur geleden
Liverpool-coach Slot noemt balans spelhervattingen frustrerend

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.

9 uur geleden
Eredivisie begroet weer meer voetbalfans in stadions

ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.

13 uur geleden