De Boer maakt voorlopige selectie van Oranje voor EK bekend
ZEIST (ANP) - Frank de Boer maakt waarschijnlijk rond het middaguur zijn voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor het EK bekend. De uitverkoren internationals hebben nog tot 28 mei de tijd om de bondscoach te overtuigen. Dan wordt duidelijk hoe de definitieve selectie van 26 spelers van Oranje voor de Europese eindronde eruit ziet.
Virgil van Dijk gaat niet mee naar het EK. Als alles meezit, zou de verdediger misschien na de groepsfase voor Oranje kunnen spelen. Maar Van Dijk, bijna hersteld van een zware knieblessure, vindt het verstandiger om zich volledig op de start van het nieuwe seizoen met zijn Engelse club Liverpool te concentreren.
Daley Blind maakt waarschijnlijk wel deel uit van de voorlopige selectie. De Boer heeft goede hoop dat de Ajacied op tijd hersteld is van een enkelblessure. De bondscoach liet vorige week al doorschemeren dat doelman Maarten Stekelenburg en spits Wout Weghorst veel kans maken op een plek in zijn definitieve EK-selectie.
Mogelijk wordt ook duidelijk of Oranje van 29 mei tot 5 juni een trainingskamp in de Algarve kan beleggen. Nu moeten buitenlandse reizigers in Portugal eerst twee weken in quarantaine voordat ze daar naar buiten mogen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
9 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
17 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
17 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
18 uur geleden