
De Boer: kritiek op speelwijze Jong Oranje kort door de bocht
ZEIST (ANP) - Frank de Boer heeft het maandag in Zeist opgenomen voor Erwin van de Looi, de bondscoach van Jong Oranje. De Nederlandse beloften gingen met hoge verwachtingen naar het EK in Hongarije, maar hebben na twee groepswedstrijden pas 2 punten en moeten dinsdag het afsluitende pouleduel winnen om de kwartfinales nog te kunnen halen.
Van de Looi krijgt, naast commentaar op de resultaten, vooral kritiek voor zijn spelsysteem van 4-2-2-2. "Hij kijkt naar welke spelers hij voorhanden heeft op dat moment. Van de Looi is er vrij in te kiezen voor de spelers waar hij op dat moment denkt het beste resultaat mee te halen", aldus De Boer. "Ik heb ook weleens met vijf verdedigers gespeeld bijvoorbeeld. Jong Oranje speelt al een tijdje zo en toen heb ik er niemand over gehoord. Nu de resultaten wat minder zijn, valt iedereen daar opeens over. Ik vind het te kort door de bocht."
Het Nederlands elftal speelt in een 4-3-3-systeem. De Boer vindt het niet noodzakelijk dat de jeugdteams van de KNVB dan ook zo moeten spelen. "Het is helemaal niet slecht af en toe in een ander systeem te spelen. Daar word je als speler niet slechter van."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zich ten koste van Servette geplaatst voor de play-offs van de Europa League. De ploeg van trainer Ron Jans was in stadion Galgenwaard met 2-1 te sterk voor de Zwitsers. FC Utrecht had een week geleden in Genève het eerste duel al met 3-1 gewonnen.
7 uur geledenVADUZ (ANP) - AZ heeft zich zonder veel franje geplaatst voor de play-offs van de Conference League. De ploeg van coach Maarten Martens won de uitwedstrijd tegen FC Vaduz in Liechtenstein met 1-0 dankzij een door Troy Parrott benutte strafschop. Het eerste duel tussen beide teams eindigde in Alkmaar in een 3-0-overwinning voor AZ.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht mist in het duel met Servette uit de derde voorronde van de Europa League niet alleen David Min, maar ook Yoann Cathline. Min liep afgelopen zondag een lichte hersenschudding op in het competitieduel met Heracles Almelo. De blessure van Cathline lijkt ernstiger. De Franse aanvaller blesseerde zich woensdag tijdens de training aan een enkel en is er mogelijk enkele weken uit.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Mohamed Ihattaren zet zijn voetballoopbaan voort bij Fortuna Sittard. De Limburgse Eredivisionist heeft de 23-jarige middenvelder voor een jaar gecontracteerd met een optie voor nog een jaar. Ihattaren kwam sinds september vorig jaar uit voor RKC Waalwijk. Toen die club degradeerde, kondigde de Utrechter zijn vertrek aan.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse is akkoord met het ontbinden van contracten van spelers, als die de overstap kunnen maken naar een andere club uit het betaald voetbal. Dat is volgens spelersvakbond VVCS de uitkomst van een gesprek op Papendal. De vakbond had gedreigd met een arbitragezaak bij de KNVB, maar die is nu van de baan.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool heeft met de Italiaanse verdediger Giovanni Leoni de volgende zomeraankoop binnen. Dat bevestigde trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het eerste competitieduel met Bournemouth van vrijdag.
17 uur geledenUDINE (ANP) - Tottenham Hotspur heeft hard uitgehaald naar de mensen die aanvaller Mathys Tel racistisch hebben bejegend na zijn gemiste strafschop woensdag tegen Paris Saint-Germain. De 20-jarige Fransman miste de vierde penalty, waarna PSG de strijd om de Europese Supercup won. Eerder had ook Oranje-international Micky van de Ven zijn strafschop gemist.
19 uur geleden