De Boer komt met eerste selectie van belangrijk jaar voor Oranje
ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer maakt vrijdag bekend met welke spelers hij het kwalificatietoernooi voor het WK in Qatar wil openen. De selectie voor de duels met Turkije (24 maart), Letland (27 maart) en Gibraltar (30 maart) zal niet veel verschillen van de groep die Oranje in de zomer aan succes op het EK moet helpen.
De Boer zal met zijn selectie grotendeels verklappen welke spelers er bij hem voorlopig het beste op staan, in het begin van een kalenderjaar met een Europese eindronde en alle tien de kwalificatieduels voor het WK van 2022 voor de boeg. Blessures, supervorm of extreem vormverlies kunnen hem de komende maanden natuurlijk van mening doen veranderen.
Allereerst maakt de bondscoach dus bekend wie Oranje eind deze maand aan een vliegende start in de WK-kwalificatie moeten helpen. Dat is belangrijk, want alleen de nummer 1 van de groep met Turkije, Noorwegen, Letland, Montenegro en Gibraltar kwalificeert zich rechtstreeks voor de vanwege mensenrechten veelbesproken mondiale eindronde in het emiraat.
Met zijn selectie zal De Boer een antwoord geven op de vraag wie op dit moment achter Jasper Cillessen en Tim Krul zijn ideale derde doelman is. Wordt het routinier Maarten Stekelenburg of valt de keuze op de minder ervaren Joël Drommel of Marco Bizot? Ziet De Boer nog toekomst in Ryan Babel en Kevin Strootman? En hoe gaat hij om met potentiële internationals die nauwelijks bij hun club spelen?
Bankzitters bij voorselectie
Donny van de Beek en Steven Bergwijn zitten bij de voorlopige selectie van Oranje. Ze zitten meestal op de bank in de Premier League en missen ritme. Of zou het nog een voordeel kunnen zijn dat ze uitgerust aan de WK-kwalificatie en het EK kunnen beginnen? En hoe kijkt De Boer aan tegen Quincy Promes, die inmiddels bij Spartak Moskou speelt, maar nog steeds verdachte is in een steekincident waarbij een neef van de naar Spartak Moskou teruggekeerde aanvaller gewond is geraakt?
Virgil van Dijk, Hans Hateboer en Daley Sinkgraven ontbreken wegens blessures in de voorlopige selectie voor de duels met Turkije, Gibraltar en Letland, net als de pas net weer fitte Nathan Aké en Rick Karsdorp die zo goed bij AS Roma presteert dat hij een nieuw en verbeterd contract heeft gekregen. Komen zij er in eind mei nog bij als de voorbereiding op het EK start?
De Boer heeft al aangeven dat hij met zijn definitieve selectie voor de komende drie WK-kwalificatieduels rekening houdt met Jong Oranje, dat het vanaf volgende week in de groepsfase van het EK in Hongarije opneemt tegen Roemenië, Duitsland en het gastland. Zo mogen Teun Koopmeiners, Jurriën Timber en misschien ook wel Myron Boadu, Noa Lang, Cody Gakpo en Justin Kluivert nog hopen dat ze in de aanloop naar het EK nog door de bondscoach worden opgeroepen.
Meer uit Voetbal
FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
6 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
13 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
13 uur geleden