Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer komt met eerste selectie van belangrijk jaar voor Oranje

De Boer komt met eerste selectie van belangrijk jaar voor Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer maakt vrijdag bekend met welke spelers hij het kwalificatietoernooi voor het WK in Qatar wil openen. De selectie voor de duels met Turkije (24 maart), Letland (27 maart) en Gibraltar (30 maart) zal niet veel verschillen van de groep die Oranje in de zomer aan succes op het EK moet helpen.

De Boer zal met zijn selectie grotendeels verklappen welke spelers er bij hem voorlopig het beste op staan, in het begin van een kalenderjaar met een Europese eindronde en alle tien de kwalificatieduels voor het WK van 2022 voor de boeg. Blessures, supervorm of extreem vormverlies kunnen hem de komende maanden natuurlijk van mening doen veranderen.

Allereerst maakt de bondscoach dus bekend wie Oranje eind deze maand aan een vliegende start in de WK-kwalificatie moeten helpen. Dat is belangrijk, want alleen de nummer 1 van de groep met Turkije, Noorwegen, Letland, Montenegro en Gibraltar kwalificeert zich rechtstreeks voor de vanwege mensenrechten veelbesproken mondiale eindronde in het emiraat.

Met zijn selectie zal De Boer een antwoord geven op de vraag wie op dit moment achter Jasper Cillessen en Tim Krul zijn ideale derde doelman is. Wordt het routinier Maarten Stekelenburg of valt de keuze op de minder ervaren Joël Drommel of Marco Bizot? Ziet De Boer nog toekomst in Ryan Babel en Kevin Strootman? En hoe gaat hij om met potentiële internationals die nauwelijks bij hun club spelen?

Bankzitters bij voorselectie

Donny van de Beek en Steven Bergwijn zitten bij de voorlopige selectie van Oranje. Ze zitten meestal op de bank in de Premier League en missen ritme. Of zou het nog een voordeel kunnen zijn dat ze uitgerust aan de WK-kwalificatie en het EK kunnen beginnen? En hoe kijkt De Boer aan tegen Quincy Promes, die inmiddels bij Spartak Moskou speelt, maar nog steeds verdachte is in een steekincident waarbij een neef van de naar Spartak Moskou teruggekeerde aanvaller gewond is geraakt?

Virgil van Dijk, Hans Hateboer en Daley Sinkgraven ontbreken wegens blessures in de voorlopige selectie voor de duels met Turkije, Gibraltar en Letland, net als de pas net weer fitte Nathan Aké en Rick Karsdorp die zo goed bij AS Roma presteert dat hij een nieuw en verbeterd contract heeft gekregen. Komen zij er in eind mei nog bij als de voorbereiding op het EK start?

De Boer heeft al aangeven dat hij met zijn definitieve selectie voor de komende drie WK-kwalificatieduels rekening houdt met Jong Oranje, dat het vanaf volgende week in de groepsfase van het EK in Hongarije opneemt tegen Roemenië, Duitsland en het gastland. Zo mogen Teun Koopmeiners, Jurriën Timber en misschien ook wel Myron Boadu, Noa Lang, Cody Gakpo en Justin Kluivert nog hopen dat ze in de aanloop naar het EK nog door de bondscoach worden opgeroepen.

Meer uit Voetbal

Atlético Madrid overklast Barcelona met vier doelpunten voor rust

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.

10 uur geleden
Nederlands elftal stuit op Duitsland in Nations League

BRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.

13 uur geleden
Feyenoord verrast en versterkt zich met transfervrije Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.

15 uur geleden
UEFA voelt niets voor terugkeer Rusland op Europese toernooien

BRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.

16 uur geleden
Trainer Bosz vreest griep bij carnaval vierende PSV'ers

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.

20 uur geleden
PSV zonder uitrustende Saibari tegen FC Volendam

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.

20 uur geleden
Bondscoach Tuchel verlengt bij Engeland tot en met EK 2028

LONDEN (ANP) - Thomas ​Tuchel ⁠heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. ​De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.

21 uur geleden