De Boer komt met eerste selectie van belangrijk jaar voor Oranje
ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer maakt vrijdag bekend met welke spelers hij het kwalificatietoernooi voor het WK in Qatar wil openen. De selectie voor de duels met Turkije (24 maart), Letland (27 maart) en Gibraltar (30 maart) zal niet veel verschillen van de groep die Oranje in de zomer aan succes op het EK moet helpen.
De Boer zal met zijn selectie grotendeels verklappen welke spelers er bij hem voorlopig het beste op staan, in het begin van een kalenderjaar met een Europese eindronde en alle tien de kwalificatieduels voor het WK van 2022 voor de boeg. Blessures, supervorm of extreem vormverlies kunnen hem de komende maanden natuurlijk van mening doen veranderen.
Allereerst maakt de bondscoach dus bekend wie Oranje eind deze maand aan een vliegende start in de WK-kwalificatie moeten helpen. Dat is belangrijk, want alleen de nummer 1 van de groep met Turkije, Noorwegen, Letland, Montenegro en Gibraltar kwalificeert zich rechtstreeks voor de vanwege mensenrechten veelbesproken mondiale eindronde in het emiraat.
Met zijn selectie zal De Boer een antwoord geven op de vraag wie op dit moment achter Jasper Cillessen en Tim Krul zijn ideale derde doelman is. Wordt het routinier Maarten Stekelenburg of valt de keuze op de minder ervaren Joël Drommel of Marco Bizot? Ziet De Boer nog toekomst in Ryan Babel en Kevin Strootman? En hoe gaat hij om met potentiële internationals die nauwelijks bij hun club spelen?
Bankzitters bij voorselectie
Donny van de Beek en Steven Bergwijn zitten bij de voorlopige selectie van Oranje. Ze zitten meestal op de bank in de Premier League en missen ritme. Of zou het nog een voordeel kunnen zijn dat ze uitgerust aan de WK-kwalificatie en het EK kunnen beginnen? En hoe kijkt De Boer aan tegen Quincy Promes, die inmiddels bij Spartak Moskou speelt, maar nog steeds verdachte is in een steekincident waarbij een neef van de naar Spartak Moskou teruggekeerde aanvaller gewond is geraakt?
Virgil van Dijk, Hans Hateboer en Daley Sinkgraven ontbreken wegens blessures in de voorlopige selectie voor de duels met Turkije, Gibraltar en Letland, net als de pas net weer fitte Nathan Aké en Rick Karsdorp die zo goed bij AS Roma presteert dat hij een nieuw en verbeterd contract heeft gekregen. Komen zij er in eind mei nog bij als de voorbereiding op het EK start?
De Boer heeft al aangeven dat hij met zijn definitieve selectie voor de komende drie WK-kwalificatieduels rekening houdt met Jong Oranje, dat het vanaf volgende week in de groepsfase van het EK in Hongarije opneemt tegen Roemenië, Duitsland en het gastland. Zo mogen Teun Koopmeiners, Jurriën Timber en misschien ook wel Myron Boadu, Noa Lang, Cody Gakpo en Justin Kluivert nog hopen dat ze in de aanloop naar het EK nog door de bondscoach worden opgeroepen.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
8 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
10 uur geleden