De Boer: iedereen die geen Dressel heet, kan voor zilver gaan
TOKIO (ANP) - Thom de Boer gaat op de slotdag van het zwemtoernooi op de Olympische Spelen de strijd aan met zeven andere spierbundels. De 29-jarige Noord-Hollander plaatste zich als laatste voor de finale van de 50 meter vrije slag, maar rekent zichzelf tot de kanshebbers op een medaille.
"Iedereen die niet Caeleb Dressel heet, kan hier voor de tweede plek gaan", zei De Boer grijnzend. Dressel is de snelste man van dit jaar over 50 meter en de favoriet voor het goud. De Amerikaan won in Tokio al goud op de 100 vrij en zegevierde zaterdag ook op de 100 vlinder. Drie kwartier later was Dressel de snelste in de halve finales van de 50 vrij. "Maar hij moet het nog maar 'even' doen. En omdat het allemaal zo dicht bij elkaar zit, kan iedereen sowieso voor zilver gaan. Dat geldt dus ook voor mij."
De parttime zwemmer, die in het dagelijks leven ook 40 uur per week als fiscaal analist werkt, haalde met 21,78 seconden de finale. In baan 8 wil De Boer in de Nederlandse nacht van zaterdag op zondag om 03.30 uur voor een medaille gaan. "Je moet een finale altijd ingaan om te winnen, zorgen dat je je beste race op dat moment zwemt. En dan zien we wel waar het schip strandt."
Niet onder de indruk
De Boer scherpte zijn Nederlands record op de 50 vrij de afgelopen maanden aan tot 21,58. In de halve finales in Tokio waren alleen Dressel (21,42) en de Fransman Florent Manaudou (21,53) sneller dan die tijd. "Met de tijden die ik dit jaar heb gezwommen, vind ik dat ik ook in de finale thuis hoor. Ik heb mezelf die druk opgelegd."
De bijna 2 meter lange De Boer heeft het lichaam van een sprinter: groot, sterk en geblokt. De krachtpatsers raffelen de 50 meter in 21 seconden af met grote, rake klappen op het water. "Door mensen die niet sprinten wordt dit nummer vaak een loterij genoemd. Maar uiteindelijk gaat het er om wie z'n zenuwen het beste in bedwang kan houden, wie het beste rake klappen op het water kan leggen met een heel hoge frequentie en zoveel mogelijk slaglengte. Als je dat doet, zwem je een heel goede sprint."
Als De Boer zich zondagochtend tussen gerenommeerde sprinters als Dressel, Manaudou, Michael Andrew en Benjamin Proud in de callroom meldt, weet hij wat hij kan verwachten. "Er zitten wel een paar mannetjes tussen die dan een beetje extra lawaai maken. Maar daar ben ik intussen wel aan gewend. Daarom heb ik de afgelopen maanden al die buitenlandse trips gedaan waar zij ook aanwezig zijn, zodat ik niet onder de indruk ben. Niet dat ik dat zo snel ben, maar het helpt wel. Het zijn allemaal heel grote gasten, maar eigenlijk gewoon best lieve jongens hoor."
Meer uit Sport
CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
5 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Olivia Gadecki en John Peers hebben op de Australian Open de titel in het gemengd dubbel gewonnen. De Australiërs waren vorig jaar ook al de beste in Melbourne en zijn het eerste gemengde duo in 37 jaar dat de titel bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar met succes verdedigt.
11 uur geleden