De Boer: iedereen die geen Dressel heet, kan voor zilver gaan
TOKIO (ANP) - Thom de Boer gaat op de slotdag van het zwemtoernooi op de Olympische Spelen de strijd aan met zeven andere spierbundels. De 29-jarige Noord-Hollander plaatste zich als laatste voor de finale van de 50 meter vrije slag, maar rekent zichzelf tot de kanshebbers op een medaille.
"Iedereen die niet Caeleb Dressel heet, kan hier voor de tweede plek gaan", zei De Boer grijnzend. Dressel is de snelste man van dit jaar over 50 meter en de favoriet voor het goud. De Amerikaan won in Tokio al goud op de 100 vrij en zegevierde zaterdag ook op de 100 vlinder. Drie kwartier later was Dressel de snelste in de halve finales van de 50 vrij. "Maar hij moet het nog maar 'even' doen. En omdat het allemaal zo dicht bij elkaar zit, kan iedereen sowieso voor zilver gaan. Dat geldt dus ook voor mij."
De parttime zwemmer, die in het dagelijks leven ook 40 uur per week als fiscaal analist werkt, haalde met 21,78 seconden de finale. In baan 8 wil De Boer in de Nederlandse nacht van zaterdag op zondag om 03.30 uur voor een medaille gaan. "Je moet een finale altijd ingaan om te winnen, zorgen dat je je beste race op dat moment zwemt. En dan zien we wel waar het schip strandt."
Niet onder de indruk
De Boer scherpte zijn Nederlands record op de 50 vrij de afgelopen maanden aan tot 21,58. In de halve finales in Tokio waren alleen Dressel (21,42) en de Fransman Florent Manaudou (21,53) sneller dan die tijd. "Met de tijden die ik dit jaar heb gezwommen, vind ik dat ik ook in de finale thuis hoor. Ik heb mezelf die druk opgelegd."
De bijna 2 meter lange De Boer heeft het lichaam van een sprinter: groot, sterk en geblokt. De krachtpatsers raffelen de 50 meter in 21 seconden af met grote, rake klappen op het water. "Door mensen die niet sprinten wordt dit nummer vaak een loterij genoemd. Maar uiteindelijk gaat het er om wie z'n zenuwen het beste in bedwang kan houden, wie het beste rake klappen op het water kan leggen met een heel hoge frequentie en zoveel mogelijk slaglengte. Als je dat doet, zwem je een heel goede sprint."
Als De Boer zich zondagochtend tussen gerenommeerde sprinters als Dressel, Manaudou, Michael Andrew en Benjamin Proud in de callroom meldt, weet hij wat hij kan verwachten. "Er zitten wel een paar mannetjes tussen die dan een beetje extra lawaai maken. Maar daar ben ik intussen wel aan gewend. Daarom heb ik de afgelopen maanden al die buitenlandse trips gedaan waar zij ook aanwezig zijn, zodat ik niet onder de indruk ben. Niet dat ik dat zo snel ben, maar het helpt wel. Het zijn allemaal heel grote gasten, maar eigenlijk gewoon best lieve jongens hoor."
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
10 uur geleden