Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer heeft Promes nodig bij Oranje op EK

De Boer heeft Promes nodig bij Oranje op EK

ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer is niet bang dat zijn keuze voor Quincy Promes in de definitieve EK-selectie verkeerd gaat uitpakken. De aanvaller werd in december gearresteerd wegens betrokkenheid bij een steekpartij. Vervolgens vertrok hij van Ajax naar Spartak Moskou, met de opdracht dat hij wel beschikbaar voor justitie moest blijven.

"Het is nog steeds zo dat je in Nederland onschuldig bent, zolang je niet veroordeeld bent", zei De Boer op een persconferentie in Zeist. "Dat is hij niet. Hij speelt heel goed bij Spartak en ik denk dat hij een toegevoegde waarde kan zijn."

"Natuurlijk heb ik me laten informeren over de situatie rond Promes en normaal gesproken is er niets aan de hand", zei De Boer. " Wij kijken wat er nodig is voor de spelersgroep en dan wil ik zo'n speler het EK niet ontzeggen."

Promes is een aanvaller die in een systeem van vijf verdedigers ook als back inzetbaar is. "Dat heeft zeer zeker meegespeeld in de keuze", zei De Boer. "Quincy heeft altijd en overal gescoord. Dat deed hij bij Ajax en bij Spartak nu ook weer. Bij Sevilla had hij een iets mindere periode, maar speelde hij wel als vleugelverdediger. We werken met meerdere systemen en voor die plek is hij een optie."

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

3 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

3 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

4 uur geleden
Oranje-opponent Zweden onderuit in oefenduel met Noorwegen

OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.

5 uur geleden
Depay wil aflopend contract bij Corinthians graag verlengen

ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.

6 uur geleden
AS Monaco neemt afscheid van trainer Pocognoli

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.

6 uur geleden
Debutant Summerville kan niet wachten op eerste fluitsignaal WK

ZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."

6 uur geleden