De Boer heeft Promes nodig bij Oranje op EK
ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer is niet bang dat zijn keuze voor Quincy Promes in de definitieve EK-selectie verkeerd gaat uitpakken. De aanvaller werd in december gearresteerd wegens betrokkenheid bij een steekpartij. Vervolgens vertrok hij van Ajax naar Spartak Moskou, met de opdracht dat hij wel beschikbaar voor justitie moest blijven.
"Het is nog steeds zo dat je in Nederland onschuldig bent, zolang je niet veroordeeld bent", zei De Boer op een persconferentie in Zeist. "Dat is hij niet. Hij speelt heel goed bij Spartak en ik denk dat hij een toegevoegde waarde kan zijn."
"Natuurlijk heb ik me laten informeren over de situatie rond Promes en normaal gesproken is er niets aan de hand", zei De Boer. " Wij kijken wat er nodig is voor de spelersgroep en dan wil ik zo'n speler het EK niet ontzeggen."
Promes is een aanvaller die in een systeem van vijf verdedigers ook als back inzetbaar is. "Dat heeft zeer zeker meegespeeld in de keuze", zei De Boer. "Quincy heeft altijd en overal gescoord. Dat deed hij bij Ajax en bij Spartak nu ook weer. Bij Sevilla had hij een iets mindere periode, maar speelde hij wel als vleugelverdediger. We werken met meerdere systemen en voor die plek is hij een optie."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
2 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden