Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer heeft Promes nodig bij Oranje op EK

De Boer heeft Promes nodig bij Oranje op EK

ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer is niet bang dat zijn keuze voor Quincy Promes in de definitieve EK-selectie verkeerd gaat uitpakken. De aanvaller werd in december gearresteerd wegens betrokkenheid bij een steekpartij. Vervolgens vertrok hij van Ajax naar Spartak Moskou, met de opdracht dat hij wel beschikbaar voor justitie moest blijven.

"Het is nog steeds zo dat je in Nederland onschuldig bent, zolang je niet veroordeeld bent", zei De Boer op een persconferentie in Zeist. "Dat is hij niet. Hij speelt heel goed bij Spartak en ik denk dat hij een toegevoegde waarde kan zijn."

"Natuurlijk heb ik me laten informeren over de situatie rond Promes en normaal gesproken is er niets aan de hand", zei De Boer. " Wij kijken wat er nodig is voor de spelersgroep en dan wil ik zo'n speler het EK niet ontzeggen."

Promes is een aanvaller die in een systeem van vijf verdedigers ook als back inzetbaar is. "Dat heeft zeer zeker meegespeeld in de keuze", zei De Boer. "Quincy heeft altijd en overal gescoord. Dat deed hij bij Ajax en bij Spartak nu ook weer. Bij Sevilla had hij een iets mindere periode, maar speelde hij wel als vleugelverdediger. We werken met meerdere systemen en voor die plek is hij een optie."

Meer uit Voetbal

Ondanks ingreep VAR 21 foute beslissingen van scheidsrechters

ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.

19 minuten geleden
Voormalig hockeyer, bondscoach en teammanager Jorritsma overleden

AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.

1 uur geleden
Mexico doet vertrouwen op richting WK met oefenzege op Servië

TOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.

2 uur geleden
Gastland Mexico belooft veilig WK ondanks protesten

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.

2 uur geleden
Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

13 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

13 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

14 uur geleden