De Boer: genoeg scorend vermogen bij Oranje
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal scoort de laatste tijd weinig. De laatste zes interlands leverden slechts drie doelpunten op: twee van middenvelder Donny van de Beek en eentje van aanvaller Steven Bergwijn. Bondscoach Frank de Boer maakt zich geen zorgen, zei hij zaterdag, een dag voorafgaand aan het treffen met Bosnië en Herzegovina in de Nations League.
"Ik zie het als golfbewegingen", aldus De Boer. "Het kan zo zijn dat als we de volgende keer hier zitten het stikt van de jongens die doelpunten aan het maken zijn. Of het nou Memphis Depay is of Luuk de Jong of Steven Berghuis. Quincy Promes en Ryan Babel kunnen doelpunten maken, onze aanvallende middenvelders ook. Ik ben er niet zo bang voor. Natuurlijk hoop je dat ze dat snel op clubniveau doen en dat dan mee kunnen nemen hiernaartoe."
Van de huidige selectie van Oranje is Depay met negentien doelpunten het meest trefzeker gebleken, gevolgd door Georginio Wijnaldum met achttien treffers en Babel met tien. Depay scoorde in zijn laatste zes interlands echter niet.
Tegen Bosnië lukte het het Nederlands elftal vorige maand ook niet te scoren (0-0). "We hebben drie grote kansen gehad toen en nog een paar halve kansen. Daarvan moeten er een paar in", aldus De Boer, die in Zenica zag dat spits Luuk de Jong weinig in het spel werd betrokken. De bondscoach stelde Donyell Malen op als buitenspeler in plaats van Berghuis, die een betere voorzet heeft. De Boer: "Ik denk dat Malen heeft laten zien dat hij wel een goede voorzet kan afleveren. Calvin Stengs toont al een tijdje een stijgende lijn en Berghuis doet het al langer goed. Ze kunnen allemaal het verschil maken."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
5 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
9 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
20 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden