Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer: genoeg scorend vermogen bij Oranje

De Boer: genoeg scorend vermogen bij Oranje

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal scoort de laatste tijd weinig. De laatste zes interlands leverden slechts drie doelpunten op: twee van middenvelder Donny van de Beek en eentje van aanvaller Steven Bergwijn. Bondscoach Frank de Boer maakt zich geen zorgen, zei hij zaterdag, een dag voorafgaand aan het treffen met Bosnië en Herzegovina in de Nations League.

"Ik zie het als golfbewegingen", aldus De Boer. "Het kan zo zijn dat als we de volgende keer hier zitten het stikt van de jongens die doelpunten aan het maken zijn. Of het nou Memphis Depay is of Luuk de Jong of Steven Berghuis. Quincy Promes en Ryan Babel kunnen doelpunten maken, onze aanvallende middenvelders ook. Ik ben er niet zo bang voor. Natuurlijk hoop je dat ze dat snel op clubniveau doen en dat dan mee kunnen nemen hiernaartoe."

Van de huidige selectie van Oranje is Depay met negentien doelpunten het meest trefzeker gebleken, gevolgd door Georginio Wijnaldum met achttien treffers en Babel met tien. Depay scoorde in zijn laatste zes interlands echter niet.

Tegen Bosnië lukte het het Nederlands elftal vorige maand ook niet te scoren (0-0). "We hebben drie grote kansen gehad toen en nog een paar halve kansen. Daarvan moeten er een paar in", aldus De Boer, die in Zenica zag dat spits Luuk de Jong weinig in het spel werd betrokken. De bondscoach stelde Donyell Malen op als buitenspeler in plaats van Berghuis, die een betere voorzet heeft. De Boer: "Ik denk dat Malen heeft laten zien dat hij wel een goede voorzet kan afleveren. Calvin Stengs toont al een tijdje een stijgende lijn en Berghuis doet het al langer goed. Ze kunnen allemaal het verschil maken."

Meer uit Voetbal

Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

6 uur geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

7 uur geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

8 uur geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

14 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

1 dag geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

1 dag geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

1 dag geleden