De Boer: genoeg scorend vermogen bij Oranje
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal scoort de laatste tijd weinig. De laatste zes interlands leverden slechts drie doelpunten op: twee van middenvelder Donny van de Beek en eentje van aanvaller Steven Bergwijn. Bondscoach Frank de Boer maakt zich geen zorgen, zei hij zaterdag, een dag voorafgaand aan het treffen met Bosnië en Herzegovina in de Nations League.
"Ik zie het als golfbewegingen", aldus De Boer. "Het kan zo zijn dat als we de volgende keer hier zitten het stikt van de jongens die doelpunten aan het maken zijn. Of het nou Memphis Depay is of Luuk de Jong of Steven Berghuis. Quincy Promes en Ryan Babel kunnen doelpunten maken, onze aanvallende middenvelders ook. Ik ben er niet zo bang voor. Natuurlijk hoop je dat ze dat snel op clubniveau doen en dat dan mee kunnen nemen hiernaartoe."
Van de huidige selectie van Oranje is Depay met negentien doelpunten het meest trefzeker gebleken, gevolgd door Georginio Wijnaldum met achttien treffers en Babel met tien. Depay scoorde in zijn laatste zes interlands echter niet.
Tegen Bosnië lukte het het Nederlands elftal vorige maand ook niet te scoren (0-0). "We hebben drie grote kansen gehad toen en nog een paar halve kansen. Daarvan moeten er een paar in", aldus De Boer, die in Zenica zag dat spits Luuk de Jong weinig in het spel werd betrokken. De bondscoach stelde Donyell Malen op als buitenspeler in plaats van Berghuis, die een betere voorzet heeft. De Boer: "Ik denk dat Malen heeft laten zien dat hij wel een goede voorzet kan afleveren. Calvin Stengs toont al een tijdje een stijgende lijn en Berghuis doet het al langer goed. Ze kunnen allemaal het verschil maken."
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
12 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
15 uur geleden