De Boer: genoeg scorend vermogen bij Oranje
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal scoort de laatste tijd weinig. De laatste zes interlands leverden slechts drie doelpunten op: twee van middenvelder Donny van de Beek en eentje van aanvaller Steven Bergwijn. Bondscoach Frank de Boer maakt zich geen zorgen, zei hij zaterdag, een dag voorafgaand aan het treffen met Bosnië en Herzegovina in de Nations League.
"Ik zie het als golfbewegingen", aldus De Boer. "Het kan zo zijn dat als we de volgende keer hier zitten het stikt van de jongens die doelpunten aan het maken zijn. Of het nou Memphis Depay is of Luuk de Jong of Steven Berghuis. Quincy Promes en Ryan Babel kunnen doelpunten maken, onze aanvallende middenvelders ook. Ik ben er niet zo bang voor. Natuurlijk hoop je dat ze dat snel op clubniveau doen en dat dan mee kunnen nemen hiernaartoe."
Van de huidige selectie van Oranje is Depay met negentien doelpunten het meest trefzeker gebleken, gevolgd door Georginio Wijnaldum met achttien treffers en Babel met tien. Depay scoorde in zijn laatste zes interlands echter niet.
Tegen Bosnië lukte het het Nederlands elftal vorige maand ook niet te scoren (0-0). "We hebben drie grote kansen gehad toen en nog een paar halve kansen. Daarvan moeten er een paar in", aldus De Boer, die in Zenica zag dat spits Luuk de Jong weinig in het spel werd betrokken. De bondscoach stelde Donyell Malen op als buitenspeler in plaats van Berghuis, die een betere voorzet heeft. De Boer: "Ik denk dat Malen heeft laten zien dat hij wel een goede voorzet kan afleveren. Calvin Stengs toont al een tijdje een stijgende lijn en Berghuis doet het al langer goed. Ze kunnen allemaal het verschil maken."
Meer uit Voetbal
MELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
31 minuten geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
11 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
18 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
23 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
23 uur geleden