Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer: genoeg scorend vermogen bij Oranje

De Boer: genoeg scorend vermogen bij Oranje

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal scoort de laatste tijd weinig. De laatste zes interlands leverden slechts drie doelpunten op: twee van middenvelder Donny van de Beek en eentje van aanvaller Steven Bergwijn. Bondscoach Frank de Boer maakt zich geen zorgen, zei hij zaterdag, een dag voorafgaand aan het treffen met Bosnië en Herzegovina in de Nations League.

"Ik zie het als golfbewegingen", aldus De Boer. "Het kan zo zijn dat als we de volgende keer hier zitten het stikt van de jongens die doelpunten aan het maken zijn. Of het nou Memphis Depay is of Luuk de Jong of Steven Berghuis. Quincy Promes en Ryan Babel kunnen doelpunten maken, onze aanvallende middenvelders ook. Ik ben er niet zo bang voor. Natuurlijk hoop je dat ze dat snel op clubniveau doen en dat dan mee kunnen nemen hiernaartoe."

Van de huidige selectie van Oranje is Depay met negentien doelpunten het meest trefzeker gebleken, gevolgd door Georginio Wijnaldum met achttien treffers en Babel met tien. Depay scoorde in zijn laatste zes interlands echter niet.

Tegen Bosnië lukte het het Nederlands elftal vorige maand ook niet te scoren (0-0). "We hebben drie grote kansen gehad toen en nog een paar halve kansen. Daarvan moeten er een paar in", aldus De Boer, die in Zenica zag dat spits Luuk de Jong weinig in het spel werd betrokken. De bondscoach stelde Donyell Malen op als buitenspeler in plaats van Berghuis, die een betere voorzet heeft. De Boer: "Ik denk dat Malen heeft laten zien dat hij wel een goede voorzet kan afleveren. Calvin Stengs toont al een tijdje een stijgende lijn en Berghuis doet het al langer goed. Ze kunnen allemaal het verschil maken."

Meer uit Voetbal

UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

13 minuten geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

5 uur geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

15 uur geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

17 uur geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

18 uur geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

18 uur geleden
AC Milan verliest koploper Inter na nederlaag uit het zicht

MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.

19 uur geleden