Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer geniet van Oranje maar wijst ook op belang van doelsaldo

De Boer geniet van Oranje maar wijst ook op belang van doelsaldo

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Frank de Boer hoefde niet lang na te denken welke uitslag de krachtsverschillen tussen het Nederlands elftal en Letland het beste had vertaald. "Ik denk dat we hier met 8-0, of misschien 8-1 hadden moeten winnen", zei hij.

Nederland scoorde slechts tweemaal uit 35 doelpogingen en verloor meer terrein op Turkije, dat Noorwegen (3-0) versloeg. "Wij weten ook dat deze kwalificatiepoule op doelsaldo beslist kan worden", zei De Boer. "We hebben ons zelf in voeten geschoten. Maar de jongens schieten niet voor niets op de lat."

"Ik heb echt genoten hoe we hebben gespeeld", zei De Boer. "We speelden met zoveel energie. Bijna iedere aanval was dreigend. Dat was heel mooi om te zien. Maar het was wel frustrerend voor mij om langs de lijn te zien dat de bal er steeds niet in ging."

Botte pech

"Maar ik vond de ene aanval van ons nog mooier dan de andere", vervolgde de bondscoach van Oranje. "Dan weer vanaf rechts, dan weer vanaf links en dan weer door het midden. Maar die bal ging er maar niet in. Je hebt soms van die wedstrijden. Ik denk dat het botte pech was. Dan stond de keeper weer in de weg, dan stond er weer een verdediger op de doellijn. Ik kan me niet herinneren dat we in mijn tijd als speler zo dominant zijn geweest tegen een ploeg als Letland."

De Boer wisselde in de slotfase Georginio Wijnaldum en Memphis Depay. Beide spelers gingen zichtbaar teleurgesteld naar de kant. "Memphis ging normaal van het veld", zei De Boer. "Hij was alleen teleurgesteld dat hij niet had gescoord. Wijnaldum zag ook dat hij steeds kansen kreeg. Hij had het gevoel dat hij nog kon scoren, Maar we doen het niet met 11 man. We zijn nu met 24 man. En die moeten allemaal het gevoel hebben dat ze erbij horen. Dat hoort ook bij een teamproces. Daarbij heeft Wijnaldum ook heel veel gespeeld bij Liverpool."

Meer uit Voetbal

Depay valt geblesseerd uit in aanloop naar interlands

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).

8 minuten geleden
Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

9 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

9 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

10 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

12 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

13 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

16 uur geleden