De Boer geeft selectie Oranje voor start WK-kwalificatie vrij
ZEIST (ANP) - Frank de Boer onthult rond het middaguur zijn selectie voor de eerste duels van het Nederlands elftal in het kwalificatietoernooi voor het WK in Qatar. De bondscoach maakt bekend met welke spelers hij gaat toewerken naar de interlands met Turkije (24 maart), Letland (27 maart) en Gibraltar (30 maart).
De Boer gaf bijna twee weken geleden al een voorlopige lijst van 31 spelers vrij. Doelman Maarten Stekelenburg keerde na bijna 3,5 jaar terug in de voorselectie van Oranje. Verdediger Jeremiah St. Juste van FSV Mainz werd voor het eerst opgenomen.
De Boer zal waarschijnlijk twee doelmannen uit zijn voorselectie teleurstellen. Behalve Jasper Cillessen, Tim Krul en Stekelenburg staan ook Joël Drommel en Marco Bizot op de voorlopige lijst van de bondscoach die wellicht ook een keuze gaat maken tussen de centrumspitsen Wout Weghorst en Luuk de Jong.
De Boer zal met de samenstelling van zijn selectie ook aangeven of hij nog een mogelijkheid ziet dat Stefan de Vrij voor een of meerdere interlands beschikbaar is. De verdediger zit na een positieve coronatest thuis in quarantaine, net als enkele van zijn ploeggenoten. Zijn club Internazionale laat voorlopig geen spelers naar hun nationale ploegen reizen.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
1 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
8 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
13 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
18 uur geleden