De Boer geeft selectie Oranje voor start WK-kwalificatie vrij
ZEIST (ANP) - Frank de Boer onthult rond het middaguur zijn selectie voor de eerste duels van het Nederlands elftal in het kwalificatietoernooi voor het WK in Qatar. De bondscoach maakt bekend met welke spelers hij gaat toewerken naar de interlands met Turkije (24 maart), Letland (27 maart) en Gibraltar (30 maart).
De Boer gaf bijna twee weken geleden al een voorlopige lijst van 31 spelers vrij. Doelman Maarten Stekelenburg keerde na bijna 3,5 jaar terug in de voorselectie van Oranje. Verdediger Jeremiah St. Juste van FSV Mainz werd voor het eerst opgenomen.
De Boer zal waarschijnlijk twee doelmannen uit zijn voorselectie teleurstellen. Behalve Jasper Cillessen, Tim Krul en Stekelenburg staan ook Joël Drommel en Marco Bizot op de voorlopige lijst van de bondscoach die wellicht ook een keuze gaat maken tussen de centrumspitsen Wout Weghorst en Luuk de Jong.
De Boer zal met de samenstelling van zijn selectie ook aangeven of hij nog een mogelijkheid ziet dat Stefan de Vrij voor een of meerdere interlands beschikbaar is. De verdediger zit na een positieve coronatest thuis in quarantaine, net als enkele van zijn ploeggenoten. Zijn club Internazionale laat voorlopig geen spelers naar hun nationale ploegen reizen.
Meer uit Sport
RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.
52 minuten geledenBERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
5 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
6 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
14 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
14 uur geleden