Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer geeft KNVB deze week uitsluitsel

De Boer geeft KNVB deze week uitsluitsel

ZEIST (ANP) - Frank de Boer kan snel als nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal worden benoemd. De 112-voudig international heeft met de KNVB om de tafel gezeten om over de opvolging van de naar FC Barcelona vertrokken Ronald Koeman te praten. De oud-verdediger laat snel weten of hij akkoord gaat met alle voorwaarden

Voor De Boer ligt een contract klaar tot en met het WK van 2022 in Qatar. Het ligt voor de hand dat zijn functioneren na het uitgestelde EK van volgend jaar zomer wordt geëvalueerd.

Het ligt voor de hand dat De Boer en de KNVB elkaar snel vinden. De oud-trainer van Ajax, Internazionale, Crystal Palace en Atlanta United heeft er geen moeite mee dat Dwight Lodeweges zijn rechterhand wordt. Lodeweges is populair bij de internationals en assisteerde Koeman ook al bij Oranje. Over andere voorwaarden komt hij er met de KNVB waarschijnlijk ook wel uit.

De Boer liet al eerder weten dat hij het een eer zou vinden om bondscoach van Oranje te worden. "Het is samen met de functie van minister-president de belangrijkste baan van Nederland", zei hij. "Iedereen praat er over."

De 50-jarige De Boer was succesvol met Ajax, met vier landstitels. Bij Internazionale, Crystal Palace en Atlanta United diende hij zijn contract niet uit. Hij was niet de enige kandidaat van de KNVB. De beleidsmakers informeerden ook bij Frank Rijkaard en Peter Bosz. Rijkaard voelt niets meer voor een functie in de voetballerij. Bosz staat onder contract bij Bayer Leverkusen.

Louis van Gaal is niet benaderd door de KNVB. Hij was net als Henk ten Cate ook bereid om over de functie van bondscoach van Oranje te praten.

Meer uit Voetbal

Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

1 uur geleden
Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

4 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

8 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

10 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

10 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

11 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

15 uur geleden