De Boer geeft KNVB deze week uitsluitsel
ZEIST (ANP) - Frank de Boer kan snel als nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal worden benoemd. De 112-voudig international heeft met de KNVB om de tafel gezeten om over de opvolging van de naar FC Barcelona vertrokken Ronald Koeman te praten. De oud-verdediger laat snel weten of hij akkoord gaat met alle voorwaarden
Voor De Boer ligt een contract klaar tot en met het WK van 2022 in Qatar. Het ligt voor de hand dat zijn functioneren na het uitgestelde EK van volgend jaar zomer wordt geëvalueerd.
Het ligt voor de hand dat De Boer en de KNVB elkaar snel vinden. De oud-trainer van Ajax, Internazionale, Crystal Palace en Atlanta United heeft er geen moeite mee dat Dwight Lodeweges zijn rechterhand wordt. Lodeweges is populair bij de internationals en assisteerde Koeman ook al bij Oranje. Over andere voorwaarden komt hij er met de KNVB waarschijnlijk ook wel uit.
De Boer liet al eerder weten dat hij het een eer zou vinden om bondscoach van Oranje te worden. "Het is samen met de functie van minister-president de belangrijkste baan van Nederland", zei hij. "Iedereen praat er over."
De 50-jarige De Boer was succesvol met Ajax, met vier landstitels. Bij Internazionale, Crystal Palace en Atlanta United diende hij zijn contract niet uit. Hij was niet de enige kandidaat van de KNVB. De beleidsmakers informeerden ook bij Frank Rijkaard en Peter Bosz. Rijkaard voelt niets meer voor een functie in de voetballerij. Bosz staat onder contract bij Bayer Leverkusen.
Louis van Gaal is niet benaderd door de KNVB. Hij was net als Henk ten Cate ook bereid om over de functie van bondscoach van Oranje te praten.
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal samen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino de beker van het wereldkampioenschap voetbal uitreiken aan de winnaar van het toernooi. Dat heeft de voorzitter van de wereldvoetbalbond dinsdag bevestigd. Op 19 juli zal de winnaar van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gekroond worden in het New York New Jersey Stadium.
3 uur geledenBOSTON (ANP) - De moeder van de Franse bondscoach Didier Deschamps is overleden. Dat heeft de Franse voetbalbond dinsdagavond bekendgemaakt. Deschamps zal de uitvaart in Frankrijk bijwonen en mist daardoor de derde groepswedstrijd van Frankrijk tegen Noorwegen. Assistent-trainer Guy Stéphan neemt de taken van Deschamps waar tijdens zijn afwezigheid.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Portugal heeft zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal met 5-0 gewonnen van Oezbekistan. Een hoofdrol was weggelegd voor Cristiano Ronaldo met twee doelpunten. Nuno Mendes en Rafael Leão scoorden een keer en er was een eigen doelpunt van Oezbekistan.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Tijjani Reijnders ziet het Nederlands elftal groeien op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Het gevoel is goed na Zweden", doelt hij op de ruime winst (5-1) in het tweede duel van Oranje op de grootste mondiale eindronde met 48 deelnemers en 104 wedstrijden. "Er zijn voldoende dingen die beter kunnen. Daar praten we over en hebben we net op getraind."
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het grootste wereldkampioenschap ooit zorgt er ook voor dat spelers en oud-spelers uit de Eredivisie een grotere rol spelen. De 48 deelnemende landen selecteerden gezamenlijk 33 spelers uit de hoogste voetbalcompetitie uit Nederland en daarnaast vele internationals met een verleden bij clubs uit Nederland.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - Cristiano Ronaldo (41) heeft als eerste voetballer ooit op zes verschillende wereldkampioenschappen gescoord. Dat deed de Portugees door dinsdag in de zesde minuut 1-0 te maken in het tweede groepsduel van zijn land met Oezbekistan op het WK in de VS, Canada en Mexico.
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal mag langer in de VS verblijven rond de derde groepswedstrijd op het WK. Dat meldt de Amerikaanse nieuwszender NBC News op basis van een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid.
5 uur geleden