De Boer geeft KNVB deze week uitsluitsel
ZEIST (ANP) - Frank de Boer kan snel als nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal worden benoemd. De 112-voudig international heeft met de KNVB om de tafel gezeten om over de opvolging van de naar FC Barcelona vertrokken Ronald Koeman te praten. De oud-verdediger laat snel weten of hij akkoord gaat met alle voorwaarden
Voor De Boer ligt een contract klaar tot en met het WK van 2022 in Qatar. Het ligt voor de hand dat zijn functioneren na het uitgestelde EK van volgend jaar zomer wordt geëvalueerd.
Het ligt voor de hand dat De Boer en de KNVB elkaar snel vinden. De oud-trainer van Ajax, Internazionale, Crystal Palace en Atlanta United heeft er geen moeite mee dat Dwight Lodeweges zijn rechterhand wordt. Lodeweges is populair bij de internationals en assisteerde Koeman ook al bij Oranje. Over andere voorwaarden komt hij er met de KNVB waarschijnlijk ook wel uit.
De Boer liet al eerder weten dat hij het een eer zou vinden om bondscoach van Oranje te worden. "Het is samen met de functie van minister-president de belangrijkste baan van Nederland", zei hij. "Iedereen praat er over."
De 50-jarige De Boer was succesvol met Ajax, met vier landstitels. Bij Internazionale, Crystal Palace en Atlanta United diende hij zijn contract niet uit. Hij was niet de enige kandidaat van de KNVB. De beleidsmakers informeerden ook bij Frank Rijkaard en Peter Bosz. Rijkaard voelt niets meer voor een functie in de voetballerij. Bosz staat onder contract bij Bayer Leverkusen.
Louis van Gaal is niet benaderd door de KNVB. Hij was net als Henk ten Cate ook bereid om over de functie van bondscoach van Oranje te praten.
Meer uit Voetbal
LENS (ANP/BELGA) - RC Lens mag de komende twee uitwedstrijden in de Champions League geen supporters meenemen. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Franse club bestraft na wangedrag van fans tijdens het duel met Club Brugge van vorige week. Ook moet Lens een boete van 80.000 euro betalen.
18 minuten geledenSASSUOLO (ANP) - Lazio heeft de koppositie in de Serie A heroverd na een doelpuntrijke uitzege op Sassuolo: 2-6. De Nederlandse international Kenneth Taylor opende al in de tweede minuut de score voor de Romeinse voetbalploeg. Tijjani Noslin maakte twee doelpunten voor de club uit Rome in de tweede helft. Lazio liep door de zege drie punten uit op nummer 2 Internazionale.
19 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Ismail Kartal is niet langer trainer van Fenerbahçe. Dat maakte de Turkse voetbalclub dinsdag bekend via X. Zijn vertrek volgt op de competitienederlaag (2-1) van een dag eerder bij rivaal Galatasaray.
50 minuten geledenBERN (ANP/RTR) - Granit Xhaka en Breel Embolo zijn weer welkom bij de Zwitserse nationale ploeg. Dat meldt de Zwitserse voetbalbond (SFV) dinsdag na afronding van onderzoek naar het gebruik van vervalste coronavaccinatiebewijzen. Aanvaller Embolo werd eind vorige maand om die reden uit de Zwitserse selectie gezet.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Aanvaller Khvicha Kvaratskhelia van Paris Saint-Germain is in Doha geopereerd aan de kruisband van zijn rechterknie. De Champions League-winnaar meldde dat de ingreep succesvol is verlopen.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft voorlopig aan als coach van Manchester United. Britse media als BBC en Sky Sports melden dat de 45-jarige oud-speler de kans krijgt om de prestaties te verbeteren bij de Engelse club, die een dramatische start van het seizoen doormaakt. United is al acht wedstrijden op rij zonder overwinning en staat zestiende in de Premier League.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BELGA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is aan de beterende hand. Dat heeft zijn assistent Aaron Danks dinsdag gezegd op de persconferentie in de aanloop naar de bekerwedstrijd tegen 1.FC Magdeburg woensdag. De Belgische trainer werd afgelopen vrijdag onwel en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij had in de week ervoor last gehad van een virusinfectie.
10 uur geleden