Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer: dit geeft hoop voor de lange termijn

De Boer: dit geeft hoop voor de lange termijn

BERGAMO (ANP) - De oerkreet van Frank de Boer galmde door het stadion toen Donny van de Beek de gelijkmaker binnenschoot tegen Italië. "Dat was niet van de spanning of van opluchting", bekende de bondscoach van Oranje na het gelijkspel (1-1) in Bergamo. "Ik vond het een fantastische aanval. Daar droom je toch van."

Trots en teleurstelling vochten na een enerverend duel om voorrang bij de opvolger van Ronald Koeman. "Voor onze kansen in de Nations League hadden we eigenlijk moeten winnen", zo doelde De Boer op de nieuwe stand in de poule. "Met nog twee groepsduels te gaan, hebben we 2 punten minder dan Polen en 1 punt minder dan Italië. Maar dit geeft wel hoop voor de lange termijn."

"Als we het kunnen opbrengen om met zoveel energie te spelen, dan kunnen er mooie dingen gebeuren", zei de 112-voudig international. "Ik heb de afgelopen weken een fantastische spelersgroep aangetroffen. De homogeniteit in deze groep is zo groot. Ik zie ze op 5 meter afstand van elkaar met z'n achten een spelletje spelen en met z'n vieren gamen of tafeltennissen. Dat is geweldig om te zien. Die eenheid zag ik nu terug op het veld."

Systemen

Na het verloren oefenduel met Mexico (0-1) en een teleurstellend gelijkspel bij Bosnië en Herzegovina (0-0) verraste De Boer het al negentien duels op rij ongeslagen Italië met een systeem met vijf verdedigers. "Het moest anders dan vorige maand in onze thuiswedstrijd. Want dan zou het weer fout gaan."

De Boer riep in de aanloop naar het duel met de Italianen vijf bepalende spelers bijeen. "Ik heb twee systemen met ze besproken. Eén met vijf verdedigers en één met vier verdedigers en drie aanvallers, waarmee we overal op het veld man op man zouden spelen. We hebben op beide opties getraind en daarna heb ik weer met twee spelers gesproken. Zij waren unaniem, we zouden het met vijf verdedigers doen."

Kansen

De Boer zag dat Italië het lastig had met het strijdplan van Oranje. "Het is jammer dat we de 1-0 weggeven en Hateboer stond ook een enorme kans toe. Maar wij hadden met Luuk de Jong en Depay betere kansen. Als er een ploeg verdiende te winnen, dan waren wij dat. Ik vond ze allemaal fantastisch, maar zoals Frenkie de Jong speelde, kunnen er maar weinig in Europa. Hij was geweldig."

De speelwijze met vijf verdedigers wordt niet standaard onder de nieuwe bondscoach. "Nee, 4-3-3 blijft ons strijdplan, maar soms kunnen we variëren", zei De Boer, die al uitkijkt naar de duels van volgende maand met Bosnië, Polen en Spanje (vriendschappelijk). "Bij een zeperd tegen Italië was het dan weer over mijn slechte start gegaan. Ik hoop dat we nu vooruit kunnen kijken en het wat gezelliger kunnen houden."

Meer uit Voetbal

Gastland Marokko speelt finale Afrika Cup tegen Senegal

RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.

6 uur geleden
Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

15 uur geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

15 uur geleden
Fortuna Sittard ziet Fosso vertrekken naar Sturm Graz

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.

15 uur geleden
PSV na eenvoudige zege tegen FC Den Bosch naar kwartfinale beker

DEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.

15 uur geleden
Napoli speelt tegen Parma voor de derde keer op rij gelijk

NAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).

18 uur geleden
Senegal ten koste van Egypte naar finale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.

18 uur geleden