De Boer: dit geeft hoop voor de lange termijn
BERGAMO (ANP) - De oerkreet van Frank de Boer galmde door het stadion toen Donny van de Beek de gelijkmaker binnenschoot tegen Italië. "Dat was niet van de spanning of van opluchting", bekende de bondscoach van Oranje na het gelijkspel (1-1) in Bergamo. "Ik vond het een fantastische aanval. Daar droom je toch van."
Trots en teleurstelling vochten na een enerverend duel om voorrang bij de opvolger van Ronald Koeman. "Voor onze kansen in de Nations League hadden we eigenlijk moeten winnen", zo doelde De Boer op de nieuwe stand in de poule. "Met nog twee groepsduels te gaan, hebben we 2 punten minder dan Polen en 1 punt minder dan Italië. Maar dit geeft wel hoop voor de lange termijn."
"Als we het kunnen opbrengen om met zoveel energie te spelen, dan kunnen er mooie dingen gebeuren", zei de 112-voudig international. "Ik heb de afgelopen weken een fantastische spelersgroep aangetroffen. De homogeniteit in deze groep is zo groot. Ik zie ze op 5 meter afstand van elkaar met z'n achten een spelletje spelen en met z'n vieren gamen of tafeltennissen. Dat is geweldig om te zien. Die eenheid zag ik nu terug op het veld."
Systemen
Na het verloren oefenduel met Mexico (0-1) en een teleurstellend gelijkspel bij Bosnië en Herzegovina (0-0) verraste De Boer het al negentien duels op rij ongeslagen Italië met een systeem met vijf verdedigers. "Het moest anders dan vorige maand in onze thuiswedstrijd. Want dan zou het weer fout gaan."
De Boer riep in de aanloop naar het duel met de Italianen vijf bepalende spelers bijeen. "Ik heb twee systemen met ze besproken. Eén met vijf verdedigers en één met vier verdedigers en drie aanvallers, waarmee we overal op het veld man op man zouden spelen. We hebben op beide opties getraind en daarna heb ik weer met twee spelers gesproken. Zij waren unaniem, we zouden het met vijf verdedigers doen."
Kansen
De Boer zag dat Italië het lastig had met het strijdplan van Oranje. "Het is jammer dat we de 1-0 weggeven en Hateboer stond ook een enorme kans toe. Maar wij hadden met Luuk de Jong en Depay betere kansen. Als er een ploeg verdiende te winnen, dan waren wij dat. Ik vond ze allemaal fantastisch, maar zoals Frenkie de Jong speelde, kunnen er maar weinig in Europa. Hij was geweldig."
De speelwijze met vijf verdedigers wordt niet standaard onder de nieuwe bondscoach. "Nee, 4-3-3 blijft ons strijdplan, maar soms kunnen we variëren", zei De Boer, die al uitkijkt naar de duels van volgende maand met Bosnië, Polen en Spanje (vriendschappelijk). "Bij een zeperd tegen Italië was het dan weer over mijn slechte start gegaan. Ik hoop dat we nu vooruit kunnen kijken en het wat gezelliger kunnen houden."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
3 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
8 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
9 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
9 uur geleden