Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer: dit geeft hoop voor de lange termijn

De Boer: dit geeft hoop voor de lange termijn

BERGAMO (ANP) - De oerkreet van Frank de Boer galmde door het stadion toen Donny van de Beek de gelijkmaker binnenschoot tegen Italië. "Dat was niet van de spanning of van opluchting", bekende de bondscoach van Oranje na het gelijkspel (1-1) in Bergamo. "Ik vond het een fantastische aanval. Daar droom je toch van."

Trots en teleurstelling vochten na een enerverend duel om voorrang bij de opvolger van Ronald Koeman. "Voor onze kansen in de Nations League hadden we eigenlijk moeten winnen", zo doelde De Boer op de nieuwe stand in de poule. "Met nog twee groepsduels te gaan, hebben we 2 punten minder dan Polen en 1 punt minder dan Italië. Maar dit geeft wel hoop voor de lange termijn."

"Als we het kunnen opbrengen om met zoveel energie te spelen, dan kunnen er mooie dingen gebeuren", zei de 112-voudig international. "Ik heb de afgelopen weken een fantastische spelersgroep aangetroffen. De homogeniteit in deze groep is zo groot. Ik zie ze op 5 meter afstand van elkaar met z'n achten een spelletje spelen en met z'n vieren gamen of tafeltennissen. Dat is geweldig om te zien. Die eenheid zag ik nu terug op het veld."

Systemen

Na het verloren oefenduel met Mexico (0-1) en een teleurstellend gelijkspel bij Bosnië en Herzegovina (0-0) verraste De Boer het al negentien duels op rij ongeslagen Italië met een systeem met vijf verdedigers. "Het moest anders dan vorige maand in onze thuiswedstrijd. Want dan zou het weer fout gaan."

De Boer riep in de aanloop naar het duel met de Italianen vijf bepalende spelers bijeen. "Ik heb twee systemen met ze besproken. Eén met vijf verdedigers en één met vier verdedigers en drie aanvallers, waarmee we overal op het veld man op man zouden spelen. We hebben op beide opties getraind en daarna heb ik weer met twee spelers gesproken. Zij waren unaniem, we zouden het met vijf verdedigers doen."

Kansen

De Boer zag dat Italië het lastig had met het strijdplan van Oranje. "Het is jammer dat we de 1-0 weggeven en Hateboer stond ook een enorme kans toe. Maar wij hadden met Luuk de Jong en Depay betere kansen. Als er een ploeg verdiende te winnen, dan waren wij dat. Ik vond ze allemaal fantastisch, maar zoals Frenkie de Jong speelde, kunnen er maar weinig in Europa. Hij was geweldig."

De speelwijze met vijf verdedigers wordt niet standaard onder de nieuwe bondscoach. "Nee, 4-3-3 blijft ons strijdplan, maar soms kunnen we variëren", zei De Boer, die al uitkijkt naar de duels van volgende maand met Bosnië, Polen en Spanje (vriendschappelijk). "Bij een zeperd tegen Italië was het dan weer over mijn slechte start gegaan. Ik hoop dat we nu vooruit kunnen kijken en het wat gezelliger kunnen houden."

Meer uit Voetbal

Real Madrid en Alonso boeken belangrijke zege bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.

2 uur geleden
Bayern München verspeelt in Bundesliga punten tegen FSV Mainz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.

5 uur geleden
Van Persie: ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."

7 uur geleden
Manchester City trekt goede lijn door en wint bij Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).

7 uur geleden
Klaassen geniet van strijdlust Ajax in duel met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."

8 uur geleden
Ajax brengt Feyenoord met counterspel dieper in de problemen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).

8 uur geleden
Lammers leidt FC Twente met twee doelpunten langs Go Ahead

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.

9 uur geleden