Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer: Depay vanaf links is nu het beste voor het team

De Boer: Depay vanaf links is nu het beste voor het team

ZEIST (ANP) - Memphis Depay begint de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Bosnië en Herzegovina zondag opnieuw als linkeraanvaller. Luuk de Jong start wederom als spits. "Op dit moment vind ik dit het beste voor het team. Ik denk dat we op deze manier het meeste rendement hebben, voor zowel Depay als De Jong", aldus bondscoach Frank de Boer zaterdag.

Ronald Koeman, de voorganger van De Boer, speelde geregeld met Depay als centrale aanvaller en middenvelder Georginio Wijnaldum daar kort achter. Die twee voelden elkaar vaak goed aan. "Ik laat die succesformule helemaal niet los", aldus De Boer. "Ik kijk naar wat we op dit moment voorhanden hebben en wie op dit moment het beste in vorm is. Een goede Depay speelt altijd. Luuk heeft op dit moment ook de vorm. Bosnië gaat waarschijnlijk ver inzakken. Dan wil je mensen in het zestienmetergebied hebben. De volgende keer kan het zo weer anders zijn. Ik denk dat Memphis met zijn kwaliteiten het aan de linkerkant fantastisch kan invullen. Met zijn acties, creativiteit, doelgerichtheid en het maken van snelle combinaties."

Depay kwam in de laatste zes interlands waarin hij meedeed niet tot scoren. De aanvoerder van Olympique Lyon deed woensdag tegen Spanje (1-1) het grootste deel van de wedstrijd mee, ook vanaf links. "De tweede helft was beter dan de eerste. Het voelde voor mij wel vertrouwd, het is niet dat ik daar nooit heb gespeeld. Ik kan op beide posities uit de voeten, beide posities zijn voor mij herkenbaar. Elke trainer is daar anders in en maakt zijn eigen keuzes."

Begin september won Nederland in de Nations League met 1-0 van Polen. Depay stond toen in de spits en Wijnaldum kort achter hem. "Wij kunnen allebei bepalend zijn, maar toen scoorden wij ook allebei niet", aldus Depay. "Waar je ook speelt, je moet laten zien dat je daar kan functioneren."

Meer uit Voetbal

Voetballers Iran maandag naar WK-trainingskamp in Turkije

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.

9 minuten geleden
Cristiano Ronaldo verliest met Al Nassr finale Aziatisch toernooi

RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.

1 uur geleden
Willem II naar finale play-offs na zege op Almere City

TILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.

1 uur geleden
Afellay stopt na seizoen als assistent-trainer bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.

1 uur geleden
Vrouwen FC Twente kloppen PSV na strafschoppen en winnen beker

ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).

2 uur geleden
Manchester City verovert ten koste van Chelsea FA Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.

4 uur geleden
FC Heidenheim en Sankt Pauli degraderen uit Bundesliga

HAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.

5 uur geleden