Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer: Depay vanaf links is nu het beste voor het team

De Boer: Depay vanaf links is nu het beste voor het team

ZEIST (ANP) - Memphis Depay begint de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Bosnië en Herzegovina zondag opnieuw als linkeraanvaller. Luuk de Jong start wederom als spits. "Op dit moment vind ik dit het beste voor het team. Ik denk dat we op deze manier het meeste rendement hebben, voor zowel Depay als De Jong", aldus bondscoach Frank de Boer zaterdag.

Ronald Koeman, de voorganger van De Boer, speelde geregeld met Depay als centrale aanvaller en middenvelder Georginio Wijnaldum daar kort achter. Die twee voelden elkaar vaak goed aan. "Ik laat die succesformule helemaal niet los", aldus De Boer. "Ik kijk naar wat we op dit moment voorhanden hebben en wie op dit moment het beste in vorm is. Een goede Depay speelt altijd. Luuk heeft op dit moment ook de vorm. Bosnië gaat waarschijnlijk ver inzakken. Dan wil je mensen in het zestienmetergebied hebben. De volgende keer kan het zo weer anders zijn. Ik denk dat Memphis met zijn kwaliteiten het aan de linkerkant fantastisch kan invullen. Met zijn acties, creativiteit, doelgerichtheid en het maken van snelle combinaties."

Depay kwam in de laatste zes interlands waarin hij meedeed niet tot scoren. De aanvoerder van Olympique Lyon deed woensdag tegen Spanje (1-1) het grootste deel van de wedstrijd mee, ook vanaf links. "De tweede helft was beter dan de eerste. Het voelde voor mij wel vertrouwd, het is niet dat ik daar nooit heb gespeeld. Ik kan op beide posities uit de voeten, beide posities zijn voor mij herkenbaar. Elke trainer is daar anders in en maakt zijn eigen keuzes."

Begin september won Nederland in de Nations League met 1-0 van Polen. Depay stond toen in de spits en Wijnaldum kort achter hem. "Wij kunnen allebei bepalend zijn, maar toen scoorden wij ook allebei niet", aldus Depay. "Waar je ook speelt, je moet laten zien dat je daar kan functioneren."

Meer uit Voetbal

FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

4 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

4 uur geleden
Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

5 uur geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

7 uur geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

13 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

15 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

16 uur geleden