Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer: Depay vanaf links is nu het beste voor het team

De Boer: Depay vanaf links is nu het beste voor het team

ZEIST (ANP) - Memphis Depay begint de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Bosnië en Herzegovina zondag opnieuw als linkeraanvaller. Luuk de Jong start wederom als spits. "Op dit moment vind ik dit het beste voor het team. Ik denk dat we op deze manier het meeste rendement hebben, voor zowel Depay als De Jong", aldus bondscoach Frank de Boer zaterdag.

Ronald Koeman, de voorganger van De Boer, speelde geregeld met Depay als centrale aanvaller en middenvelder Georginio Wijnaldum daar kort achter. Die twee voelden elkaar vaak goed aan. "Ik laat die succesformule helemaal niet los", aldus De Boer. "Ik kijk naar wat we op dit moment voorhanden hebben en wie op dit moment het beste in vorm is. Een goede Depay speelt altijd. Luuk heeft op dit moment ook de vorm. Bosnië gaat waarschijnlijk ver inzakken. Dan wil je mensen in het zestienmetergebied hebben. De volgende keer kan het zo weer anders zijn. Ik denk dat Memphis met zijn kwaliteiten het aan de linkerkant fantastisch kan invullen. Met zijn acties, creativiteit, doelgerichtheid en het maken van snelle combinaties."

Depay kwam in de laatste zes interlands waarin hij meedeed niet tot scoren. De aanvoerder van Olympique Lyon deed woensdag tegen Spanje (1-1) het grootste deel van de wedstrijd mee, ook vanaf links. "De tweede helft was beter dan de eerste. Het voelde voor mij wel vertrouwd, het is niet dat ik daar nooit heb gespeeld. Ik kan op beide posities uit de voeten, beide posities zijn voor mij herkenbaar. Elke trainer is daar anders in en maakt zijn eigen keuzes."

Begin september won Nederland in de Nations League met 1-0 van Polen. Depay stond toen in de spits en Wijnaldum kort achter hem. "Wij kunnen allebei bepalend zijn, maar toen scoorden wij ook allebei niet", aldus Depay. "Waar je ook speelt, je moet laten zien dat je daar kan functioneren."

Meer uit Voetbal

Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

6 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

6 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

9 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

18 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

23 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

23 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

1 dag geleden