Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer betrekt zijn spelers bij strijdplan voor duel met Italië

De Boer betrekt zijn spelers bij strijdplan voor duel met Italië

BERGAMO (ANP) - Bondscoach Frank de Boer heeft zijn voetballers van het Nederlands elftal nadrukkelijk betrokken bij het strijdplan voor de uitwedstrijd van woensdag tegen Italië in de Nations League. "We hebben goed getraind op twee scenario's", vertelde hij. "Op een optie A en B. Ik heb een voorkeur, maar heb ze ook gevraagd wat zij vinden."

Vergeleken met het teleurstellend verlopen gelijkspel van zondag met Bosnië en Herzegovina (0-0) kan De Boer in het stadion van Atalanta uit Bergamo weer een beroep doen op Memphis Depay. Hij moet een vervanger aanwijzen voor Marten de Roon, die een schorsing moet uitzitten. "Teun Koopmeiners heeft het vorige week op die positie redelijke goed gedaan tegen Mexico", zei de opvolger van Ronald Koeman. "Donny van de Beek is offensiever ingesteld. Jullie zien morgen wie het is geworden."

De Boer beschikt voor het duel met Italië over een fitte spelersgroep van 23 spelers. Steven Berghuis heeft met een goede invalbeurt tegen Bosnië nadrukkelijk gesolliciteerd naar een basisplaats. Oranje ging afgelopen zondag ook niet slechter voetballen nadat Denzel Dumfries naar de kant was gegaan voor Hans Hateboer. De Boer wilde tijdens zijn laatste persconferentie voor het duel met de viervoudig wereldkampioen niets kwijt over zijn beoogde basisformatie.

Wel weet hij dat het Nederlands elftal een stuk beter voor de dag zal moeten komen dan tijdens het verloren thuisduel van begin september met Italië (0-1). "Toen kwamen we overal te laat en hadden we veel moeite met al hun positiewisselingen. Het is de bedoeling dat wij nu de controle hebben. We zijn positief gestemd."

Italië is halverwege de groepsfase met vijf punten de koploper van groep A in de Nations League. Nederland en Polen volgen met vier punten. "De groep ligt dus nog wijd open", stelde De Boer. "Maar verliezen hier is dodelijk. Dat zou ook geen ideale start voor mij als bondscoach zijn."

Meer uit Voetbal

AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

11 uur geleden
Gordon helpt Newcastle met vier treffers aan 6-1-zege bij Qarabag

BAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.

11 uur geleden
Infantino 'geschokt' na vermeend racisme tegen Vinícius Júnior

ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.

14 uur geleden
Telstar accepteert schikking van 7500 euro voor afsteken vuurwerk

VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.

17 uur geleden
Sevilla-coach Almeyda zeven duels geschorst na wangedrag

SEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.

18 uur geleden
Real Madrid boos na vermeend racisme tegen Vinicius Júnior

LISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian ⁠Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei ⁠Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.

20 uur geleden
Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

1 dag geleden