Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer betrekt zijn spelers bij strijdplan voor duel met Italië

De Boer betrekt zijn spelers bij strijdplan voor duel met Italië

BERGAMO (ANP) - Bondscoach Frank de Boer heeft zijn voetballers van het Nederlands elftal nadrukkelijk betrokken bij het strijdplan voor de uitwedstrijd van woensdag tegen Italië in de Nations League. "We hebben goed getraind op twee scenario's", vertelde hij. "Op een optie A en B. Ik heb een voorkeur, maar heb ze ook gevraagd wat zij vinden."

Vergeleken met het teleurstellend verlopen gelijkspel van zondag met Bosnië en Herzegovina (0-0) kan De Boer in het stadion van Atalanta uit Bergamo weer een beroep doen op Memphis Depay. Hij moet een vervanger aanwijzen voor Marten de Roon, die een schorsing moet uitzitten. "Teun Koopmeiners heeft het vorige week op die positie redelijke goed gedaan tegen Mexico", zei de opvolger van Ronald Koeman. "Donny van de Beek is offensiever ingesteld. Jullie zien morgen wie het is geworden."

De Boer beschikt voor het duel met Italië over een fitte spelersgroep van 23 spelers. Steven Berghuis heeft met een goede invalbeurt tegen Bosnië nadrukkelijk gesolliciteerd naar een basisplaats. Oranje ging afgelopen zondag ook niet slechter voetballen nadat Denzel Dumfries naar de kant was gegaan voor Hans Hateboer. De Boer wilde tijdens zijn laatste persconferentie voor het duel met de viervoudig wereldkampioen niets kwijt over zijn beoogde basisformatie.

Wel weet hij dat het Nederlands elftal een stuk beter voor de dag zal moeten komen dan tijdens het verloren thuisduel van begin september met Italië (0-1). "Toen kwamen we overal te laat en hadden we veel moeite met al hun positiewisselingen. Het is de bedoeling dat wij nu de controle hebben. We zijn positief gestemd."

Italië is halverwege de groepsfase met vijf punten de koploper van groep A in de Nations League. Nederland en Polen volgen met vier punten. "De groep ligt dus nog wijd open", stelde De Boer. "Maar verliezen hier is dodelijk. Dat zou ook geen ideale start voor mij als bondscoach zijn."

Meer uit Voetbal

Feyenoord betreurt ongeregeldheden met fans in Stuttgart

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord betreurt de ongeregeldheden met fans tijdens de uitwedstrijd van donderdag tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De Duitse politie arresteerde zestien supporters van de club uit Rotterdam.

49 minuten geleden
Bondscoach Koeman haalt Feyenoorder Valente bij Oranje

ZEIST (ANP) - Luciano Valente is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige middenvelder van Feyenoord opgeroepen voor de duels met Polen en Litouwen in het kwalificatietoernooi voor het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

57 minuten geleden
16 Feyenoord-supporters aangehouden in Stuttgart na vernielingen

STUTTGART (ANP/DPA) - Zestien Feyenoord-supporters zijn donderdagavond in Stuttgart aangehouden wegens vernieling en het afsteken van vuurwerk na de Europa League-wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Dat maakte de politie bekend. Stuttgart won de wedstrijd met 2-0.

6 uur geleden
AZ buigt in Conference League voor Crystal Palace: 1-3

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.

14 uur geleden
VfB Stuttgart neemt in slotfase afstand van Feyenoord

STUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).

14 uur geleden
Voormalig Ajax-trainer Farioli: blij om coach van Porto te zijn

UTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.

14 uur geleden
FC Utrecht pakt tegen FC Porto met 10 man eerste punt in Europa

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.

16 uur geleden