Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer betrekt zijn spelers bij strijdplan voor duel met Italië

De Boer betrekt zijn spelers bij strijdplan voor duel met Italië

BERGAMO (ANP) - Bondscoach Frank de Boer heeft zijn voetballers van het Nederlands elftal nadrukkelijk betrokken bij het strijdplan voor de uitwedstrijd van woensdag tegen Italië in de Nations League. "We hebben goed getraind op twee scenario's", vertelde hij. "Op een optie A en B. Ik heb een voorkeur, maar heb ze ook gevraagd wat zij vinden."

Vergeleken met het teleurstellend verlopen gelijkspel van zondag met Bosnië en Herzegovina (0-0) kan De Boer in het stadion van Atalanta uit Bergamo weer een beroep doen op Memphis Depay. Hij moet een vervanger aanwijzen voor Marten de Roon, die een schorsing moet uitzitten. "Teun Koopmeiners heeft het vorige week op die positie redelijke goed gedaan tegen Mexico", zei de opvolger van Ronald Koeman. "Donny van de Beek is offensiever ingesteld. Jullie zien morgen wie het is geworden."

De Boer beschikt voor het duel met Italië over een fitte spelersgroep van 23 spelers. Steven Berghuis heeft met een goede invalbeurt tegen Bosnië nadrukkelijk gesolliciteerd naar een basisplaats. Oranje ging afgelopen zondag ook niet slechter voetballen nadat Denzel Dumfries naar de kant was gegaan voor Hans Hateboer. De Boer wilde tijdens zijn laatste persconferentie voor het duel met de viervoudig wereldkampioen niets kwijt over zijn beoogde basisformatie.

Wel weet hij dat het Nederlands elftal een stuk beter voor de dag zal moeten komen dan tijdens het verloren thuisduel van begin september met Italië (0-1). "Toen kwamen we overal te laat en hadden we veel moeite met al hun positiewisselingen. Het is de bedoeling dat wij nu de controle hebben. We zijn positief gestemd."

Italië is halverwege de groepsfase met vijf punten de koploper van groep A in de Nations League. Nederland en Polen volgen met vier punten. "De groep ligt dus nog wijd open", stelde De Boer. "Maar verliezen hier is dodelijk. Dat zou ook geen ideale start voor mij als bondscoach zijn."

Meer uit Voetbal

Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

1 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

1 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

1 uur geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

2 uur geleden
Grim vindt dat Ajax 'heel slecht speelde' bij PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.

3 uur geleden
Ajax profiteert met 0-0 bij PEC Zwolle nauwelijks van verlies NEC

ZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.

4 uur geleden
Feyenoord-aanwinst Sterling krijgt tegen Twente weer reserverol

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.

4 uur geleden