De Boer baalt van zijn persconferentie over EK-selectie
LAGOS (ANP) - Bondscoach Frank de Boer heeft geen goed gevoel overgehouden aan zijn persconferentie van woensdag over zijn definitieve selectie van 26 spelers voor het EK. "Laten we maar zeggen dat het niet mijn beste optreden in de media was", erkende hij zondag in het Portugese Lagos.
De Boer vertelde dat hij de internationals die niet naar het EK mochten persoonlijk op de hoogte had gebracht. Maar Jeremiah St. Juste moest van een journalist horen dat hij bij de afvallers hoorde. De Boer vond dat achteraf kennelijk niet netjes en probeerde de verdediger alsnog te bereiken. Anwar El Ghazi kreeg slechts een appje van de bondscoach omdat hij al jaren niet was opgeroepen.
De Boer vertelde op de bewuste persconferentie ook dat Donny van de Beek afgelopen seizoen wel 4000 minuten op het veld had gestaan. Dat waren er in werkelijkheid nog geen 1500. "Daar til ik niet zo zwaar aan", zei hij. "Ik word wat ouder en zie soms slechter. Ik keek gewoon in de verkeerde kolom met data. Dat kan gebeuren."
De Boer heeft ook geen spijt van zijn beslissing om de internationals zelf te laten bepalen of ze zich laten vaccineren tegen corona. "Dat vind ik nog steeds. Ik heb altijd gezegd: ik zou het doen, maar iedereen moet zelf weten wat hij in zijn lichaam spuit. We zitten nu met z'n allen in een veilige bubbel. Jasper Cillessen komt er nog bij als hij negatief is getest", zei hij over zijn doelman die thuis in quarantaine zit na een positieve coronatest.
Meer uit Voetbal
LIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
12 uur geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
18 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
19 uur geleden