Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Blois zet achtste tijd neer in kwalificatie snowboardcross

De Blois zet achtste tijd neer in kwalificatie snowboardcross

LIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is goed begonnen aan de snowboardcross op de Olympische Spelen. De 30-jarige Westlander zette donderdag in de eerste run van de kwalificatie de achtste tijd neer. De Blois klokte 1.08,68. De Fransman Aidan Chollet was met 1.06,37 het snelst.

De beste 20 van de 32 deelnemers hoefden maar één run af te leggen. De onderste 12 kwamen daarna nog een keer in actie voor de tweede run.

Een goede tijd voor De Blois was belangrijk voor zijn indeling voor de achtste finales, later op donderdag. Daar mogen alle 32 snowboarders aan meedoen. De Blois is ingedeeld in de tweede achtste finale, samen met de Oostenrijker Jakob Dusek, de Tsjech Krystof Choura en de Australiër Jarryd Hughes.

Kwartfinale

De Blois moet in zijn achtste finale bij de eerste twee eindigen om door te gaan naar de kwartfinale.

Bij de Olympische Spelen van 2022 in Beijing werd De Blois al in de eerste knock-outronde van de snowboardcross uitgeschakeld. Toen zette hij in de kwalificatie, met 31 deelnemers, de 27e tijd neer.

'Beetje zenuwachtig'

"Ik heb de afgelopen week alles gedaan wat ik moest doen", aldus De Blois na zijn kwalificatie. "Ik was een beetje zenuwachtig vanochtend. Gelukkig werd dat gevoel minder naarmate de wedstrijd dichterbij kwam. Mijn start was goed en daarna maakte ik ook weinig fouten. Ik ben echt tevreden."

De achtste tijd zegt volgens De Blois niet zoveel over zijn kansen in de achtste finales. "Het is meer dat ik door deze klassering als eerste een poortje mag kiezen. Als ik straks val, betekent die tijd helemaal niets."

Meer uit Sport

Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

59 minuten geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

14 uur geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

16 uur geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

17 uur geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

18 uur geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

18 uur geleden
Formule 1-baas begrijpt kritiek Verstappen: luisteren naar hem

LONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.

23 uur geleden