Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Bijenkorf: winkels blijven open tijdens staking

De Bijenkorf: winkels blijven open tijdens staking

AMSTERDAM (ANP) - De Bijenkorf beperkt het aantal klanten dat de winkel in Amsterdam in kan. Door een staking van winkelpersoneel is er minder bezetting, maar tegelijkertijd is het er drukker dan normaal vanwege Black Friday. Wegens de staking zijn ook sommige horeca-afdelingen gesloten. Ook bij de vestigingen in Rotterdam en Amstelveen staken veel mensen, geeft de warenhuisketen aan.

De stakende Bijenkorf-medewerkers houden ondertussen een bijeenkomst op de Amsterdamse Dam en lopen daar ook een mars. De winkelketen zelf spreekt van ongeveer 140 stakers. Volgens vakbond FNV zijn er het 250.

Het personeel van De Bijenkorf houdt al langer stakingen voor een beter loon. FNV-bestuurder Linda Vermeulen zegt dat de medewerkers ook in december verder willen gaan met hun acties.

Inflatie geen goede maatstaf

De actievoerders eisen een loonsverhoging van minstens 10 procent, met een minimumloon van 14 euro per uur. De Bijenkorf liet eerder weten niet zover te willen gaan in het verhogen van de lonen van zijn circa 2400 medewerkers.

Het winkelconcern bood 6 procent loonsverhoging. Dat zou samen met de verhoging van de minimumlonen op een loonstijging tot 12,9 procent uitkomen. Bijenkorf zegt het eerste deel van de loonsverhoging van tussen de 3,5 en 5 procent op 1 oktober al eenzijdig te hebben doorgevoerd.

De inflatie is volgens de keten met zeven filialen geen goede maatstaf omdat er al maatregelen vanuit de overheid komen om de gevolgen te verzachten. Ook denkt de directie van het bedrijf dat mensen luxewinkels als eerste links laten liggen nu veel zaken duurder worden.

Meer uit Financieel

Beurzen New York licht lager na opgelopen rentes staatsobligaties

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met kleine verliezen gesloten. Beleggers keken met argusogen naar opgelopen rentes op staatsobligaties en verwerkten de stijging van de olieprijzen, die de inflatie verder kan aanjagen.

5 uur geleden
VN waarschuwen voor verslechterde economie Palestijnse gebieden

GENÈVE (ANP) - De Palestijnse gebieden kampen met verslechterde economische omstandigheden. In de Gazastrook is meer dan 90 procent van alle bedrijven beschadigd of verwoest. Op de Westelijke Jordaanoever kampt de Palestijnse Autoriteit met een economische en financiële crisis die het onderwijs en de gezondheidszorg raakt. Daarvoor waarschuwt VN-organisatie voor handel en ontwikkeling UNCTAD in een nieuw rapport.

5 uur geleden
Jetten rekent op oplossing voor dreigende restricties ASML

NEW YORK (ANP) - Premier Rob Jetten zegt er vertrouwen in te hebben dat hij met de Amerikaanse regering een oplossing vindt rondom dreigende nieuwe exportrestricties voor chipmachinemaker ASML. Congresleden in de VS hebben voorstellen gedaan om de export van chiptechnologie van Veldhovense bedrijf naar China verder te beperken. Jetten zei "veel gesprekken" met president Donald Trump en Amerikaanse politici te hebben gevoerd over deze zogeheten Match Act.

7 uur geleden
Topvrouw TenneT wil in Europa meer aandacht voor weerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Na twee oorlogen die de afgelopen jaren hebben geleid tot minder energie voor Europa, is er nog steeds niet genoeg aandacht voor de weerbaarheid van het energiesysteem. Dat heeft topvrouw Manon van Beek van hoogspanningsnetbeheerder TenneT donderdag gezegd tijdens een symposium van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) over het Europese energiesysteem.

8 uur geleden
ECB bevestigt vertrek directielid Schnabel

FRANKFURT (ANP) - Isabel Schnabel, lid van de directie van de Europese Centrale Bank (ECB), stapt op per 3 januari 2027. Dat heeft ze aan president Christine Lagarde laten weten, meldt de ECB. Eerder op de dag meldde Bloomberg al op basis van ingewijden dat Schnabel zou vertrekken voor een functie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF).

9 uur geleden
New York klaagt Polymarket aan wegens illegale gokactiviteiten

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureur-generaal van New York heeft donderdag een rechtszaak aangespannen tegen de Amerikaanse voorspellingssite Polymarket. Volgens haar zijn deze zogenoemde voorspellingsmarkten in strijd met de betreffende gokwetgeving.

10 uur geleden
Klein verlies AEX in afwachting uitkomst gesprekken Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies de handel uitgegaan. Daarmee volgt de graadmeter van hoofdfondsen de tendens in de rest van Europa. Beleggers hebben speciale aandacht voor de topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Beleggers houden daarnaast de stijgende olieprijzen in de gaten.

10 uur geleden