Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Bijenkorf: winkels blijven open tijdens staking

De Bijenkorf: winkels blijven open tijdens staking

AMSTERDAM (ANP) - De Bijenkorf beperkt het aantal klanten dat de winkel in Amsterdam in kan. Door een staking van winkelpersoneel is er minder bezetting, maar tegelijkertijd is het er drukker dan normaal vanwege Black Friday. Wegens de staking zijn ook sommige horeca-afdelingen gesloten. Ook bij de vestigingen in Rotterdam en Amstelveen staken veel mensen, geeft de warenhuisketen aan.

De stakende Bijenkorf-medewerkers houden ondertussen een bijeenkomst op de Amsterdamse Dam en lopen daar ook een mars. De winkelketen zelf spreekt van ongeveer 140 stakers. Volgens vakbond FNV zijn er het 250.

Het personeel van De Bijenkorf houdt al langer stakingen voor een beter loon. FNV-bestuurder Linda Vermeulen zegt dat de medewerkers ook in december verder willen gaan met hun acties.

Inflatie geen goede maatstaf

De actievoerders eisen een loonsverhoging van minstens 10 procent, met een minimumloon van 14 euro per uur. De Bijenkorf liet eerder weten niet zover te willen gaan in het verhogen van de lonen van zijn circa 2400 medewerkers.

Het winkelconcern bood 6 procent loonsverhoging. Dat zou samen met de verhoging van de minimumlonen op een loonstijging tot 12,9 procent uitkomen. Bijenkorf zegt het eerste deel van de loonsverhoging van tussen de 3,5 en 5 procent op 1 oktober al eenzijdig te hebben doorgevoerd.

De inflatie is volgens de keten met zeven filialen geen goede maatstaf omdat er al maatregelen vanuit de overheid komen om de gevolgen te verzachten. Ook denkt de directie van het bedrijf dat mensen luxewinkels als eerste links laten liggen nu veel zaken duurder worden.

Meer uit Financieel

Chinese auto's voor het eerst populairder dan Japanse in Europa

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Europeanen hebben afgelopen kwartaal voor het eerst vaker een Chinese auto aangeschaft dan een Japanse. De populariteit van de vaak elektrische of hybride voertuigen uit China verdubbelde van juli tot en met september grofweg tot een marktaandeel van bijna 13 procent. Japanse merken, zoals Toyota en Nissan, bleven steken op net geen 12 procent.

17 minuten geleden
Felle kritiek op optreden Audi-topman bij Trump-bijeenkomst

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Daniela Cavallo, voorzitter van de ondernemingsraad van de Volkswagen Group, heeft scherpe kritiek geuit op het optreden van Audi-topman Gernot Döllner tijdens een verkiezingsbijeenkomst van Donald Trump. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

34 minuten geleden
Europese gasprijs stijgt verder naar ruim 97 euro

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is maandagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs gestegen tot meer dan 97 euro per megawattuur. Net als ruwe olie is aardgas de afgelopen tijd fors duurder geworden door het escalerende geweld in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig aan drukke week met rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een klein verlies begonnen. Beleggers maken zich op voor een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.

2 uur geleden
Overgang naar postbezorging in 3 dagen in 2027 niet meer haalbaar

DEN HAAG (ANP) - PostNL kan volgend jaar nog niet overstappen op bezorging van de post in drie werkdagen. Dat voorziet topman Pim Berendsen. In Den Haag kreeg het bedrijf eerder al de toezegging dat het in juli volgend jaar 72 uur mag gaan doen over het bezorgen van brieven en kaarten. Dat laatste moet echter nog wettelijk worden vastgelegd en Berendsen ziet dat op korte termijn niet gebeuren.

3 uur geleden
Hotelketen Fletcher overgenomen door internationale hoteloperator

NIEUWEGEIN (ANP) - De grote hotelketen Fletcher Hotels wordt overgenomen door Sunday PropTech, een internationale hoteloperator en vastgoedeigenaar van premium hotels. Fletcher meldt dat er overeenstemming is bereikt over de overname van 100 procent van Fletcher van eigenaar Egeria en het management van Fletcher.

3 uur geleden
Braziliaanse beurs koerst af op fors verlies na overwinning Lula

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de Braziliaanse beurs maken zich op voor zware koersverliezen na de verrassende overwinning van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva in de presidentsverkiezingen. Lula versloeg zondag de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, aan wie veel beleggers de voorkeur gaven.

4 uur geleden