De Bijenkorf schrapt 35 banen op hoofdkantoor vanwege coronavirus
AMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen De Bijenkorf schrapt vanwege het coronavirus 35 banen op het hoofdkantoor. Daar zijn nu nog ongeveer 450 arbeidsplaatsen. Dat doet het bedrijf vanwege de langetermijneffecten van de coronacrisis, waarbij consumenten onder meer vaker online winkelen, geeft De Bijenkorf aan.
Bij het winkelpersoneel besloot De Bijenkorf eerder al te snijden in het aantal arbeidsplaatsen. Dat deed de warenhuisketen door mensen met flexibele contracten en contracten voor bepaalde tijd minder uren te laten werken. Op die manier verdwenen ongeveer 190 van de 2200 arbeidsplaatsen zonder dat gedwongen ontslagen nodig waren.
De populariteit van webwinkelen zet De Bijenkorf ertoe aan meer te investeren dan gepland. In september gaat de Franstalige webwinkel van De Bijenkorf online in Wallonië en later dit jaar ook in Frankrijk.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.
9 uur geledenBIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.
12 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
14 uur geleden