Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'De Beers verhoogt prijzen ruwe diamanten met 10 procent'

'De Beers verhoogt prijzen ruwe diamanten met 10 procent'

JOHANNESBURG (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar diamanten herstelt sterk van de crisis. Dit bracht 's werelds grootste diamantproducent De Beers ertoe de prijzen van ruwe diamanten naar verluidt met 10 procent te verhogen.

De diamantindustrie is de afgelopen zes maanden weer tot bloei gekomen, nadat de crisis ervoor had gezorgd dat de handel in de edelstenen nagenoeg stil kwam te liggen. Slijpcentra in India en Antwerpen vullen hun voorraden ruwe edelstenen weer aan, wat vorig jaar op het dieptepunt van de crisis niet kon. Tegelijkertijd is de vraag naar diamanten flink gestegen. Vooral de verkopen rond de feestdagen eind vorig jaar bleken verrassend goed.

Producenten zagen hun kans schoon om de prijzen snel te laten stijgen. Bij De Beers is aanhoudend sprake van hogere prijzen. De onderneming verkocht in zijn eerste drie veilingen van dit jaar voor 1,6 miljard dollar aan edelstenen. Dat is het hoogste bedrag sinds 2018.

Het bedrijf verhoogde deze week de prijzen voor sommige ruwe diamanten groter dan 2 karaat met ongeveer 10 procent. Ook andere producten zouden flink duurder uitvallen, aldus ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Een woordvoerder van De Beers weigerde commentaar te geven.

's Werelds grootste diamantdelvers, De Beers en het Russische Alrosa PJSC, begonnen het jaar nog met voor miljarden dollars aan overtollige voorraden die ze vorig jaar niet konden verkopen. Die zijn nu al wel verkocht, net als de edelstenen die in het eerste kwartaal zijn gewonnen.

Meer uit Financieel

Fiscus mag van rechter ledengegevens herenmodeketen Ogér krijgen

HAARLEM (ANP) - Herenmodewinkelketen Ogér moet gegevens over de leden van zijn businessclub met de Belastingdienst delen. Dat heeft de rechtbank Noord-Holland woensdag bepaald, nadat de fiscus hierover een kort geding startte. De Belastingdienst vermoedt dat het lidmaatschap van de businessclub deels wordt ingezet om privé-uitgaven, zoals de aanschaf van kleding of deelname aan evenementen, om te zetten naar een zakelijke kostenpost.

22 minuten geleden
Duitse bankpresident ziet nieuwe renteverhoging ECB volgende week

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) gaat naar alle waarschijnlijkheid volgende week donderdag de rente in de eurozone opnieuw verhogen. Dat denkt de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel. In juni kwam de ECB ook met een renteverhoging met een kwart procentpunt om de hoge inflatie tegen te gaan.

1 uur geleden
Warmtefonds verstrekt meer leningen en hoger bedrag

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft in de eerste acht maanden van dit jaar al meer leningen verstrekt voor energiebesparende maatregelen dan over heel 2025. Ook het verstrekte bedrag nam flink toe vergeleken met vorig jaar.

1 uur geleden
AEX-index opent vrijwel onveranderd, olieprijzen blijven stijgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel onveranderd geopend. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de verder stijgende olieprijzen.

2 uur geleden
Consumentenbond: veel producten TikTok Shop zijn teleurstellend

DEN HAAG (ANP) - Met veel producten die op TikTok Shop worden aangeprezen is iets mis. Dat stelt de Consumentenbond, die tien producten heeft gekocht die op het socialemediaplatform werden gepromoot. De belangenbehartiger voor consumenten stelt dat de helft van de producten mooier werd gepresenteerd dan ze in werkelijkheid waren.

3 uur geleden
BP benoemt nieuwe voorzitter na plotseling ontslag voorganger

LONDEN (ANP) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft Ian Tyler benoemd tot bestuursvoorzitter. Hij volgt Albert Manifold op die in mei moest vertrekken na beschuldigingen van wangedrag. Met de benoeming van Tyler komt er vooralsnog een einde aan verschillende wijzigingen in de top.

3 uur geleden
Onderzoek: tientallen biljoenen naar AI-datacenters in toekomst

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI) zullen de komende jaren blijven toenemen door de enorme AI-vraag. Volgens onderzoek door accountants- en adviesbureau PricewaterhouseCoopers (PwC) kan dat totale investeringsbedrag in 2050 uitkomen op 31,6 biljoen dollar, oftewel meer dan 27.000 miljard euro.

3 uur geleden