Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De astronomische winter begint herfstachtig

De astronomische winter begint herfstachtig

AMSTERDAM (ANP) - De astronomische winter begint met herfstachtig weer. Volgens Weeronline is het volgende week grijs, regenachtig, zacht en staat er een stevige zuidenwind. Tijdens de kerstdagen zakt de temperatuur en is het naar verwachting minder nat.

De astronomische winter begint maandag en dat is met 7,5 uur licht dan ook de kortste dag van het jaar. In de loop van maandag gaat het op steeds meer plekken regenen. Koud is het niet: in het noorden en noordoosten kan het 10 graden worden, elders stijgt het kwik naar 11 graden en in het zuidwesten naar lokaal 12. Door de stevige zuidenwind kan het wel iets kouder aanvoelen.

Normaal gesproken is het bij het begin van de astronomische winter een graad of 6. Ook dinsdag en woensdag is het wisselvallig en van tijd tot tijd kletsnat. Het waait opnieuw flink en met 9 tot 11 graden is het ook dan nog zacht.

Richting de kerst zet de temperatuur een daling in. De wind draait naar het noordwesten en voert minder zachte lucht aan maar echt winters wordt het niet. Donderdag is het 7 tot 9 graden, daarna niet warmer dan een graad of 6. Ook de nachten worden kouder en de kans op nachtvorst neemt toe.

De laatste week van het jaar blijft het wisselvallig met geregeld een bui. Daar kan ook af en toe hagel of natte sneeuw bij zitten, voorspelt Weeronline.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Stadskanaal: deze week melding gedaan bij inspectie

STADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal heeft begin deze week een melding gedaan bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) naar aanleiding van de zaak waarin twee vrouwen worden verdacht van ernstige kindermishandeling. Dat zei Klaas Sloots, burgemeester van Stadskanaal, in een verklaring vrijdagmiddag die live te volgen was bij streekomroep RTV1. "Het is belangrijk dat de kwestie zorgvuldig wordt onderzocht. We willen een volledig beeld krijgen."

2 uur geleden
OM: eerst gedegen onderzoek voor aanhouding vrouwen Stadskanaal

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie wilde het onderzoek naar de twee vrouwen uit Stadskanaal die verdacht worden van kindermishandeling eerst "gedegen inhoud geven" alvorens hen aan te houden. Dat zegt het OM vrijdag. Politie en OM krijgen naar eigen zeggen veel vragen over het moment van de aanhoudingen.

2 uur geleden
Vier aanhoudingen na demonstratie in Apeldoorn op Hemelvaartsdag

APELDOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond vier mensen aangehouden bij een nieuwe demonstratie tegen asielopvang in Apeldoorn. Twee worden verdacht van het beledigen van de politie en twee van het afsteken van vuurwerk.

2 uur geleden
Vernieling bij drie woningen Stadskanaal, politie zoekt getuigen

STADSKANAAL (ANP) - Voor zover bekend bij de politie zijn er donderdag in Stadskanaal bij drie woningen vernielingen aangericht, wordt vrijdag gemeld. Het gaat om huizen aan de Julianastraat en Oranjestraat die donderdagmiddag doelwit waren. Een woning aan de Koninginnelaan was dat 's avonds rond 22.30 uur. In alle gevallen werden een of meerdere ruiten ingegooid.

2 uur geleden
Erben Wennemars stopt als NOS-analist om carrière van zoon Joep

HILVERSUM (ANP) - Erben Wennemars stopt als schaatsanalist bij de NOS. Dat laat de nieuwsomroep vrijdag weten. De oud-schaatser neemt na zeventien jaar afscheid vanwege zijn dubbelrol als analist en vader van succesvol schaatser Joep Wennemars.

2 uur geleden
Oproep burgemeester Stadskanaal: recht niet in eigen hand nemen

STADSKANAAL (ANP) - De burgemeester van Stadskanaal, Klaas Sloots, doet "een dringend beroep" op inwoners van zijn gemeente niet het recht in eigen hand te nemen. In de gemeente is een noodverordening van kracht naar aanleiding van onrust door een strafrechtelijk onderzoek naar kindermishandeling.

3 uur geleden
Ombudsman wil dat toeslagenouders beter geïnformeerd worden

DEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen vindt dat de informatievoorziening aan gedupeerde ouders van de toeslagenaffaire nog altijd niet op orde is. Hij roept staatssecretaris van Financiën Sandra Palmen vrijdag opnieuw op om die te verbeteren.

4 uur geleden