Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De astronomische winter begint herfstachtig

De astronomische winter begint herfstachtig

AMSTERDAM (ANP) - De astronomische winter begint met herfstachtig weer. Volgens Weeronline is het volgende week grijs, regenachtig, zacht en staat er een stevige zuidenwind. Tijdens de kerstdagen zakt de temperatuur en is het naar verwachting minder nat.

De astronomische winter begint maandag en dat is met 7,5 uur licht dan ook de kortste dag van het jaar. In de loop van maandag gaat het op steeds meer plekken regenen. Koud is het niet: in het noorden en noordoosten kan het 10 graden worden, elders stijgt het kwik naar 11 graden en in het zuidwesten naar lokaal 12. Door de stevige zuidenwind kan het wel iets kouder aanvoelen.

Normaal gesproken is het bij het begin van de astronomische winter een graad of 6. Ook dinsdag en woensdag is het wisselvallig en van tijd tot tijd kletsnat. Het waait opnieuw flink en met 9 tot 11 graden is het ook dan nog zacht.

Richting de kerst zet de temperatuur een daling in. De wind draait naar het noordwesten en voert minder zachte lucht aan maar echt winters wordt het niet. Donderdag is het 7 tot 9 graden, daarna niet warmer dan een graad of 6. Ook de nachten worden kouder en de kans op nachtvorst neemt toe.

De laatste week van het jaar blijft het wisselvallig met geregeld een bui. Daar kan ook af en toe hagel of natte sneeuw bij zitten, voorspelt Weeronline.

Meer uit Binnenland

ON!: we hadden zorgvuldiger moeten omgaan met gevoeligheid Hitler

HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland stelt dat er "te weinig rekening gehouden was met de gevoeligheden" rond het fragment van Adolf Hitler in het onlineprogramma Let's Twist Again. Dat stelt algemeen directeur Peter Vlemmix. In het programma werd gezegd dat de Duitse dictator ook weleens gelijk had. De uitspraak werd gedaan in een discussie over zijn strijd tegen het globalisme.

48 minuten geleden
Afspraak om strafrechtelijk op te treden bij snelwegblokkades

DEN HAAG (ANP) - Bij een blokkade van snelwegen of het spoor zal in de regel strafrechtelijk worden opgetreden. Dat hebben burgemeesters, het Openbaar Ministerie, de korpschef van de politie en justitieminister David van Weel met elkaar afgesproken naar aanleiding van recente acties met trekkers bij boerendemonstraties. Achterin de file door een van die acties gebeurde een dodelijk ongeluk. De afspraak gaat over al het "gevaarzettend gedrag", dus ook langzaam rijden.

2 uur geleden
Droogte na buien iets afgenomen, maatregelen langzaam afgebouwd

DEN HAAG (ANP) - De droogte in Nederland is door de regen van de afgelopen week iets afgenomen. Daardoor nemen de effecten zoals verzilting op een aantal plaatsen af en kunnen enkele maatregelen geleidelijk worden afgebouwd, staat in de wekelijkse droogtemonitor van Rijkswaterstaat. Het herstel van de waterstand kan wel nog weken tot maanden duren.

3 uur geleden
Klaas Otto moet ruim 1,6 miljoen betalen aan staat

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft Klaas Otto, oprichter van motorclub No Surrender, in een ontnemingsprocedure veroordeeld tot het betalen van ruim 1,6 miljoen euro aan de staat. Volgens de rechtbank heeft de 58-jarige Otto dit bedrag niet op legale manier verdiend.

4 uur geleden
Politieonderzoek naar ongeluk A28 duurt 'weken tot maanden'

WEZEP (ANP) - Het is een dag na het ongeluk tussen een touringcar en een bestelbus op de A28 bij Wezep nog te vroeg om iets te zeggen over de toedracht van het ongeval. Het onderzoek daarnaar "kan weken tot maanden duren", meldt de politie.

5 uur geleden
Advies aan Hoge Raad: zaak Thijs H. niet opnieuw

DEN HAAG (ANP) - Het herzieningsverzoek dat de advocaat van Thijs H. heeft ingediend bij de Hoge Raad moet worden afgewezen. Dat adviseert de advocaat-generaal dinsdag aan de Hoge Raad.

6 uur geleden
Verdachte schietpartij A1 beroept zich op zelfverdediging

UTRECHT (ANP) - De 24-jarige Solano Z., verdacht van een dodelijke schietpartij in een auto op de A1 ter hoogte van Muiden, zegt dat hij uit zelfverdediging heeft geschoten. Hij zou kort daarvoor in Amsterdam zijn ontvoerd door drie mannen. Tijdens een worsteling in de auto zou Z. drie keer hebben geschoten en de man op de bijrijdersstoel hebben geraakt. Het 37-jarige slachtoffer bezweek later in een ziekenhuis aan zijn verwondingen.

7 uur geleden