Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De 538 Ochtendshow wint Gouden RadioRing

De 538 Ochtendshow wint Gouden RadioRing

HILVERSUM (ANP) - Het radioprogramma De 538 Ochtendshow van Radio 538 heeft de Gouden RadioRing gewonnen. Makers Tim Klijn, Niels van Baarlen en Rick Romijn kregen de prijs donderdagavond overhandigd in De Vorstin in Hilversum.

De ochtendshow van Radio 538 bestaat nog maar ruim een halfjaar in de huidige vorm. Eerder werd de show gemaakt door Wietze de Jager en Klaas van der Eerden maar zij besloten vorig voorjaar al na een paar maanden te stoppen. Klijn, Van Baarlen en Romijn kwamen vervolgens over van Radio Veronica om het tijdslot over te nemen. De laatste twee wonnen al eerder de RadioRing als onderdeel van het team van Edwin Evers' Evers Staat Op, voor het laatst in 2018. Dat was ook de laatste keer dat een programma van Radio 538 genomineerd werd voor de RadioRing.

Naast De 538 Ochtendshow waren de programma's Q-middagshow met Domien Verschuuren (Qmusic), The Friday Move (BNR Nieuwsradio), Jan-Willem Start Op! (NPO Radio 2/BNNVARA) en Kinkstart (KINK) genomineerd. Vorig jaar ging de prijs naar Somertijd van Radio 10.

SLAM!

Voor Klijn was het dubbel feest want eerder op de avond won hij ook de RadioRing voor beste presentator. In het verleden wonnen Edwin Evers, Gerard Ekdom (driemaal) en Rob van Someren ook in hetzelfde jaar de Gouden RadioRing én de prijs voor beste radiomaker.

De Gouden RadioRing werd dit jaar voor de achttiende keer uitgereikt. Donderdag viel ook Door de ogen van de Koning in de prijzen als winnaar van de RadioRing voor beste podcast. De Marconi Award voor Aanstormend Talent werd gewonnen door Jan van Poppel (NPO Klassiek/NPO Radio 1). SLAM! ging naar huis met de Marconi Award voor Beste Zender. Ghislaine Plag, tot december jarenlang de stem van het NPO Radio 1-programma Spraakmakers, nam eerder deze maand al de Marconi Oeuvre Award in ontvangst.

Meer uit Binnenland

Dode bij ongeval op A76 tussen Heerlen en Geleen

SCHINNEN (ANP) - Op de A76 ter hoogte van Schinnen is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.00 uur een persoon om het leven gekomen. De politie meldt dat het slachtoffer op het stuk snelweg tussen Heerlen en Geleen is geraakt door meerdere voertuigen.

3 uur geleden
Politie lost waarschuwingsschoten bij aanhouding in Someren

SOMEREN (ANP) - De politie heeft waarschuwingsschoten gelost bij een aanhouding in Someren. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag een melding van een bedreiging met een vuurwapen aan de Ter Hofstadlaan in de Noord-Brabantse plaats, waarna een agent met een dienstwapen meerdere schoten loste.

6 uur geleden
Stankoverlast in Hengelo kan nog dagen aanhouden

HENGELO (ANP) - Inwoners van Hengelo kunnen nog dagen last houden van stankoverlast, meldt de veiligheidsregio Twente Veilig. Er kwamen vrijdagavond vanuit de buurten Tuindorp-Zuid en Nijverheid meerdere meldingen binnen van een hinderlijke lucht. De stank blijkt afkomstig van een bedrijf aan de Onyxstraat op het bedrijventerrein Twentekanaal. De lucht levert geen gevaar op voor de gezondheid, maar kan volgens de brandweer wel "als hinderlijk worden ervaren".

6 uur geleden
Politie vergoedt spullen van in water geduwde fotograaf

DEN HAAG (ANP) - De politie vergoedt de apparatuur van de fotograaf die zaterdag op het Malieveld bij een politieactie in het water belandde. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Op beelden die tijdens de rellen op het Malieveld rondgingen, was te zien dat de Spaanse fotograaf door een agent in het water werd geduwd.

11 uur geleden
Duikers vinden vuurwapen na dodelijke schietpartij Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Duikers die op zoek waren naar het wapen dat werd gebruikt bij de dodelijke schietpartij vrijdag in Amsterdam-Noord hebben een vuurwapen gevonden. Bronnen binnen de politie meldden eerder dat de verdachte zijn wapen in het IJ had gegooid. Politie Amsterdam gaat ervan uit dat er geen verdere verdachten zijn.

13 uur geleden
Noord-Holland wil 'duidelijke afspraken' over verduurzaming Tata

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil "duidelijke afspraken" maken over de verduurzaming van Tata Steel, maar daarvoor is meer tijd nodig. De provincie, het Rijk en het staalbedrijf hadden afgesproken om dit voor 30 september 2026 te doen. Die deadline wordt echter een halfjaar opgeschoven, naar 1 maart 2027.

15 uur geleden
Doodgeschoten persoon Amsterdam is medewerker gevangenis Zaanstad

AMSTERDAM (ANP) - De man die vrijdag werd doodgeschoten op de NDSM-kade in Amsterdam-Noord is een medewerker van Justitieel Complex Zaanstad. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen. Bronnen binnen de politie melden dat het gaat om een voormalig leidinggevende van de gevangenis, die daar nu nog werkzaam is.

15 uur geleden