Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De 538 Ochtendshow wint Gouden RadioRing

De 538 Ochtendshow wint Gouden RadioRing

HILVERSUM (ANP) - Het radioprogramma De 538 Ochtendshow van Radio 538 heeft de Gouden RadioRing gewonnen. Makers Tim Klijn, Niels van Baarlen en Rick Romijn kregen de prijs donderdagavond overhandigd in De Vorstin in Hilversum.

De ochtendshow van Radio 538 bestaat nog maar ruim een halfjaar in de huidige vorm. Eerder werd de show gemaakt door Wietze de Jager en Klaas van der Eerden maar zij besloten vorig voorjaar al na een paar maanden te stoppen. Klijn, Van Baarlen en Romijn kwamen vervolgens over van Radio Veronica om het tijdslot over te nemen. De laatste twee wonnen al eerder de RadioRing als onderdeel van het team van Edwin Evers' Evers Staat Op, voor het laatst in 2018. Dat was ook de laatste keer dat een programma van Radio 538 genomineerd werd voor de RadioRing.

Naast De 538 Ochtendshow waren de programma's Q-middagshow met Domien Verschuuren (Qmusic), The Friday Move (BNR Nieuwsradio), Jan-Willem Start Op! (NPO Radio 2/BNNVARA) en Kinkstart (KINK) genomineerd. Vorig jaar ging de prijs naar Somertijd van Radio 10.

SLAM!

Voor Klijn was het dubbel feest want eerder op de avond won hij ook de RadioRing voor beste presentator. In het verleden wonnen Edwin Evers, Gerard Ekdom (driemaal) en Rob van Someren ook in hetzelfde jaar de Gouden RadioRing én de prijs voor beste radiomaker.

De Gouden RadioRing werd dit jaar voor de achttiende keer uitgereikt. Donderdag viel ook Door de ogen van de Koning in de prijzen als winnaar van de RadioRing voor beste podcast. De Marconi Award voor Aanstormend Talent werd gewonnen door Jan van Poppel (NPO Klassiek/NPO Radio 1). SLAM! ging naar huis met de Marconi Award voor Beste Zender. Ghislaine Plag, tot december jarenlang de stem van het NPO Radio 1-programma Spraakmakers, nam eerder deze maand al de Marconi Oeuvre Award in ontvangst.

Meer uit Binnenland

Minister: Oekraïense asielaanvragen niet met prioriteit behandeld

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink weet nog niet wanneer de asielaanvragen van meer dan 140.000 Oekraïners behandeld worden. Het Europese Hof van Justitie oordeelde op 1 oktober dat die aanvragen gewoon behandeld moeten worden, maar de CDA-minister schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat andere aanvragen voorrang krijgen.

22 minuten geleden
Kamerlid Ergin doet aangifte tegen Johan Derksen om geweldsoproep

DEN HAAG (ANP) - Kamerlid Doğukan Ergin (DENK) doet aangifte tegen Johan Derksen om diens uitspraken dinsdagavond in het programma Vandaag Inside. In een item over onverdoofd ritueel slachten zei Derksen "we zullen die meneer van DENK eens als proefkonijn zijn strot doorsnijden", om te zien "of dat geen pijn oplevert".

1 uur geleden
Aanbod planbare zorg in regionale ziekenhuizen niet toegenomen

DEN HAAG (ANP) - Regionale ziekenhuizen hebben de afgelopen jaren niet meer planbare zorg kunnen aanbieden, terwijl hier wel afspraken over waren, zei minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een debat in de Tweede Kamer. Hoogcomplexe zorg wordt wel steeds vaker samengebracht in ziekenhuizen met meer specialisten.

2 uur geleden
Duitse bende goudsmokkelaars opgerold, doorzoekingen in Nederland

KEULEN/ROTTERDAM (ANP) - Een Duitse criminele bende wordt ervan verdacht op grote schaal goud te hebben gesmokkeld. Dat moest crimineel geld witwassen, denkt het Duitse Openbaar Ministerie. Drie mensen zijn woensdag opgepakt, maar er zijn in totaal meer dan twintig verdachten. Bij Rotterdam en in Friesland zijn woensdag gebouwen doorzocht, net als op ongeveer veertig plekken in Duitsland.

2 uur geleden
Kabinet pakt versnippering hulp slachtoffers seksueel geweld aan

DEN HAAG (ANP) - De hulpverlening aan slachtoffers van seksueel misbruik en geweld moet laagdrempeliger en minder versnipperd. Daarom komt het kabinet met een nieuwe landelijke werkwijze die de ondersteuning aan slachtoffers moet verbeteren.

2 uur geleden
NSC-bestuur had opgestapte Gotink liever gezien als partijleider

DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van NSC reageert met "verbazing en teleurstelling" op het vertrek van Europarlementariër Dirk Gotink. De politieke partij verliest daarmee haar laatste volksvertegenwoordiger. "Het bestuur had liever gezien dat hij naar voren was gestapt om in politieke zin de kar te trekken", staat in een reactie.

2 uur geleden
Proef in Zuid-Limburg voor snellere start statushouders

MAASTRICHT (ANP) - In Zuid-Limburg start een experiment om statushouders sneller aan het werk te laten gaan, een opleiding te laten volgen en in te burgeren. Het idee is dat daar niet mee gewacht hoeft te worden totdat iemand een woning krijgt toegewezen door de gemeente, maar dat in het asielzoekerscentrum al wordt gekeken naar werkervaring en hoe dat aansluit op de arbeidsmarkt.

3 uur geleden