
DDoS-aanvallen van 'ongekende omvang' treffen Oekraïne
KIEV (ANP) - De DDoS-aanvallen die Oekraïense banken en ministeries deze week troffen, waren van "ongekende omvang". In de geschiedenis van het land werd er nooit eerder op zo'n grote schaal onrust gezaaid door een digitale aanval, stellen de Oekraïense autoriteiten.
De cyberaanvallen, die ook de website van het Oekraïense ministerie van Defensie troffen, begonnen op dinsdag en hielden ook woensdag aan. Paspoortaanvragen konden niet verwerkt worden, coronatoegangsbewijzen waren ontoegankelijk en pinautomaten werkten niet overal meer.
BNR meldde woensdag dat ook Nederlandse servers gebruikt werden bij de DDoS-aanvallen. De Oekraïense minister van Digitale Zaken, Mychajlo Fjodorov, zei dat de hackers "chaos" en "destabilisatie" wilden veroorzaken. Hij stelde dat zij "goed voorbereid" waren.
Oekraïense inlichtingendiensten stellen dat gezien de omvang er waarschijnlijk "een land" achter de aanvallen zit. Om welk land dat zou gaan, is niet duidelijk. In het verleden werd Oekraïne naar eigen zeggen getroffen door Russische hackers. Het Kremlin meldt in een reactie dat het "niets te maken heeft" met de cyberaanvallen die Oekraïne troffen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump had tijdens een bijeenkomst een ongemakkelijk moment met de Australische ambassadeur in zijn land. Een journalist vroeg de president of hij problemen had met opmerkingen van de diplomaat, oud-premier Kevin Rudd, over hem. Trump leek zich pas daarna te realiseren dat Rudd zelf ook aanwezig was.
17 minuten geledenLISSABON (ANP) - Het kabeltramongeluk in Lissabon begin september is het gevolg van een mechanisch gebrek. Dat meldt het Portugese onderzoeksbureau GPIAAF in een publicatie over de eerste bevindingen rond het ongeluk. Bij het ongeluk kwamen 16 mensen om het leven, onder wie de machinist.
18 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - Het stoffelijk overschot van een Israëlische gijzelaar is overgedragen aan het Rode Kruis. Dat meldt het Israëlische leger op X.
27 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Het Italiaanse ministerie van Cultuur werkt aan een AI-beveiligingssysteem dat verdacht gedrag moet detecteren rond belangrijke museumstukken. "Het bewaken van cultureel erfgoed is nu topprioriteit", schrijft het ministerie in een verklaring, zonder daarbij te verwijzen naar de kroonjuwelenroof in het Louvre zondag.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Zanger Kenny Loggins keurt het gebruik van zijn nummer Danger Zone in een AI-video gedeeld door president Donald Trump op Truth Social af. In de video met het nummer van Loggins worden demonstranten met poep gebombardeerd door Trump vanuit een gevechtsvliegtuig, als reactie op de No Kings-protesten van afgelopen zaterdag. "Dit is een ongeautoriseerd gebruik van mijn uitvoering", meldt de artiest in een verklaring.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht naar eigen zeggen niet dat Oekraïne de oorlog tegen Rusland wint. "Ze kunnen nog steeds winnen. Ik denk niet dat het gaat gebeuren, maar de kans is er nog steeds", zei de president tegen journalisten tijdens een bijeenkomst met de Australische premier Anthony Albanese.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - Een deel van de twintig gevangengenomen medewerkers van de VN-missie in de Jemenitische hoofdstad Sanaa is vrijgelaten, meldt de VN-missie. Vijf Jemenieten zijn vrijgelaten, vijftien internationale VN-medewerkers zijn nu 'vrij om rond te lopen' binnen het VN-kantoor. Wat de organisatie hiermee precies bedoelt, is onduidelijk. De Houthi-rebellen die de locatie zaterdag binnenvielen, zouden het terrein hebben verlaten. Een van de gearresteerde medewerkers zou Peter Hawkins zijn, de UNICEF-vertegenwoordiger in Jemen. Elf anderen werden eerder al na verhoor vrijgelaten.
2 uur geleden