DDoS-aanvallen van 'ongekende omvang' treffen Oekraïne
KIEV (ANP) - De DDoS-aanvallen die Oekraïense banken en ministeries deze week troffen, waren van "ongekende omvang". In de geschiedenis van het land werd er nooit eerder op zo'n grote schaal onrust gezaaid door een digitale aanval, stellen de Oekraïense autoriteiten.
De cyberaanvallen, die ook de website van het Oekraïense ministerie van Defensie troffen, begonnen op dinsdag en hielden ook woensdag aan. Paspoortaanvragen konden niet verwerkt worden, coronatoegangsbewijzen waren ontoegankelijk en pinautomaten werkten niet overal meer.
BNR meldde woensdag dat ook Nederlandse servers gebruikt werden bij de DDoS-aanvallen. De Oekraïense minister van Digitale Zaken, Mychajlo Fjodorov, zei dat de hackers "chaos" en "destabilisatie" wilden veroorzaken. Hij stelde dat zij "goed voorbereid" waren.
Oekraïense inlichtingendiensten stellen dat gezien de omvang er waarschijnlijk "een land" achter de aanvallen zit. Om welk land dat zou gaan, is niet duidelijk. In het verleden werd Oekraïne naar eigen zeggen getroffen door Russische hackers. Het Kremlin meldt in een reactie dat het "niets te maken heeft" met de cyberaanvallen die Oekraïne troffen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/BAGDAD (ANP/DPA) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen met raketten posities van Koerdische milities in het noorden van Irak bestookt. Volgens Iran zou het gaan om "separatistische groepen". Het gaat vermoedelijk om kampementen niet ver van de Iraanse grens van Iraanse Koerden die tegenstander van het regime in Teheran zijn.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS zijn aan de winnende hand in de oorlog die het land samen met Israël begonnen is tegen Iran. Dat zei minister van Defensie Pete Hegseth in een gezamenlijke persconferentie met generaal Dan Caine.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.
1 uur geledenPARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.
1 uur geleden