Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DB Cargo: begrijpelijke maatregel van ProRail

DB Cargo: begrijpelijke maatregel van ProRail

DEN HAAG (ANP) - DB Cargo, de grootste goederenvervoerder in Europa, vindt het een goede zaak dat Spoorbeheerder ProRail het werk aan het spoor vaker overdag en doordeweeks gaat doen. Het bedrijf vervoert goederen voornamelijk 's nachts waardoor de onderneming nu heel vaak gehinderd wordt door werkzaamheden.

"Iedere nacht is het wel raak. We hebben heel veel te maken met omleidingen, waardoor we uit schema lopen en later aankomen. Voor ons is het wel prettig dat de last evenrediger wordt verdeeld", zegt een woordvoerder van de Nederlandse tak van DB Cargo.

Hij herkent de arbeidsmarktproblematiek waar ProRail mee te maken heeft ook vanuit DB Cargo. "Het wordt steeds moeilijker om jonge mensen te interesseren om in de nacht te werken. Dus ook in dit opzicht is het een begrijpelijke maatregel", aldus de zegsman.

Personeelstekorten

ProRail maakte donderdag bekend dat vanwege personeelstekorten in combinatie met een "enorme toename" aan werk op het spoor de werkzaamheden niet meer alleen te plannen zijn in de weekeinden en vakanties. "Daarom gaan spooraannemers nu ook buiten de reizigersluwe periodes aan de slag. En dat zal de komende jaren steeds vaker en op meer plekken nodig zijn."

Volgend jaar is dat vooral te merken in Friesland, maar ook het goederenvervoer op de Rotterdamse Havenspoorlijn en de Betuweroute wordt getroffen. In Friesland gaat de spoorbeheerder volgend jaar vanaf juni vijf weken lang overdag op meerdere trajecten aan de slag met groot onderhoud.

Meer uit Financieel

Brussel accepteert plan Temu om illegale verkoop tegen te gaan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een plan van het Chinese Temu geaccepteerd waarmee de webwinkel de verkoop van illegale producten tegen wil gaan. Temu kreeg in mei een boete van 200 miljoen euro opgelegd van Brussel, omdat het te weinig deed om de verkoop van illegale producten van het platform te weren.

50 minuten geleden
Chinese auto's voor het eerst populairder dan Japanse in Europa

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Europeanen hebben afgelopen kwartaal voor het eerst vaker een Chinese auto aangeschaft dan een Japanse. De populariteit van de vaak elektrische of hybride voertuigen uit China verdubbelde van juli tot en met september grofweg tot een marktaandeel van bijna 13 procent. Japanse merken, zoals Toyota en Nissan, bleven steken op net geen 12 procent.

2 uur geleden
Felle kritiek op optreden Audi-topman bij Trump-bijeenkomst

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Daniela Cavallo, voorzitter van de ondernemingsraad van de Volkswagen Group, heeft scherpe kritiek geuit op het optreden van Audi-topman Gernot Döllner tijdens een verkiezingsbijeenkomst van Donald Trump. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

2 uur geleden
Europese gasprijs stijgt verder naar ruim 97 euro

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is maandagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs gestegen tot meer dan 97 euro per megawattuur. Net als ruwe olie is aardgas de afgelopen tijd fors duurder geworden door het escalerende geweld in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig aan drukke week met rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een klein verlies begonnen. Beleggers maken zich op voor een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.

4 uur geleden
Overgang naar postbezorging in 3 dagen in 2027 niet meer haalbaar

DEN HAAG (ANP) - PostNL kan volgend jaar nog niet overstappen op bezorging van de post in drie werkdagen. Dat voorziet topman Pim Berendsen. In Den Haag kreeg het bedrijf eerder al de toezegging dat het in juli volgend jaar 72 uur mag gaan doen over het bezorgen van brieven en kaarten. Dat laatste moet echter nog wettelijk worden vastgelegd en Berendsen ziet dat op korte termijn niet gebeuren.

5 uur geleden
Hotelketen Fletcher overgenomen door internationale hoteloperator

NIEUWEGEIN (ANP) - De grote hotelketen Fletcher Hotels wordt overgenomen door Sunday PropTech, een internationale hoteloperator en vastgoedeigenaar van premium hotels. Fletcher meldt dat er overeenstemming is bereikt over de overname van 100 procent van Fletcher van eigenaar Egeria en het management van Fletcher.

5 uur geleden