DB Cargo: begrijpelijke maatregel van ProRail
DEN HAAG (ANP) - DB Cargo, de grootste goederenvervoerder in Europa, vindt het een goede zaak dat Spoorbeheerder ProRail het werk aan het spoor vaker overdag en doordeweeks gaat doen. Het bedrijf vervoert goederen voornamelijk 's nachts waardoor de onderneming nu heel vaak gehinderd wordt door werkzaamheden.
"Iedere nacht is het wel raak. We hebben heel veel te maken met omleidingen, waardoor we uit schema lopen en later aankomen. Voor ons is het wel prettig dat de last evenrediger wordt verdeeld", zegt een woordvoerder van de Nederlandse tak van DB Cargo.
Hij herkent de arbeidsmarktproblematiek waar ProRail mee te maken heeft ook vanuit DB Cargo. "Het wordt steeds moeilijker om jonge mensen te interesseren om in de nacht te werken. Dus ook in dit opzicht is het een begrijpelijke maatregel", aldus de zegsman.
Personeelstekorten
ProRail maakte donderdag bekend dat vanwege personeelstekorten in combinatie met een "enorme toename" aan werk op het spoor de werkzaamheden niet meer alleen te plannen zijn in de weekeinden en vakanties. "Daarom gaan spooraannemers nu ook buiten de reizigersluwe periodes aan de slag. En dat zal de komende jaren steeds vaker en op meer plekken nodig zijn."
Volgend jaar is dat vooral te merken in Friesland, maar ook het goederenvervoer op de Rotterdamse Havenspoorlijn en de Betuweroute wordt getroffen. In Friesland gaat de spoorbeheerder volgend jaar vanaf juni vijf weken lang overdag op meerdere trajecten aan de slag met groot onderhoud.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - Streamingdienst Viaplay heeft het verlies afgelopen kwartaal aanzienlijk teruggedrongen en werkt aan de afronding van de verkoop van zijn Nederlandse activiteiten. Het nettoverlies daalde, van 142 miljoen kroon in het derde kwartaal van vorig jaar, tot 30 miljoen kroon (bijna 3 miljoen euro). Dat maakte het bedrijf donderdag bekend.
25 minuten geledenVEVEY (ANP) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft het afgelopen kwartaal geprofiteerd van een "sterke groei" in opkomende markten. Het bedrijf achter onder meer Nescafé, KitKat en San Pellegrino zag met name in landen als India, Japan en Maleisië de verkopen fors toenemen.
1 uur geledenDUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi heeft in het derde kwartaal van 2026 flink meer orders geboekt. Het bedrijf uit Duiven blijft naar eigen zeggen profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).
1 uur geledenVENLO (ANP/BLOOMBERG) - De Duits-Nederlandse biotechnoloog Qiagen wordt voor 10,8 miljard euro overgenomen door de Zweedse investeerder EQT. Het bedrijf is actief met laboratoriumtesten en farmaceutisch moleculair onderzoek. Het is een van de grootste overnames in de Europese medische sector van dit jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in oktober iets negatiever geworden ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen staat sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari flink onder druk. Sinds juni was er echter weer een lichte verbetering te zien.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen zijn in september licht gestegen, maar stijgen opnieuw minder hard dan eerder. De huizenprijzen waren 2,9 procent hoger dan diezelfde maand een jaar eerder. In augustus ging het nog om een stijging van 3,3 procent. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Elektrische en hybride auto's hebben in de Europese Unie aan populariteit gewonnen, geholpen door recordprijzen voor benzine en diesel als gevolg van oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne.
3 uur geleden