Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DB betaalt 197 miljoen compensatie voor vertragingen op spoor

DB betaalt 197 miljoen compensatie voor vertragingen op spoor

BERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn heeft vorig jaar bijna 197 miljoen euro uitgekeerd als compensatie voor vertragingen en annuleringen op het spoor. Dat heeft de Duitse spoorwegmaatschappij zondag bekendgemaakt. Dat is flink meer dan in 2023. Ook het aantal claims nam toe.

Deutsche Bahn ontving over 2024 ongeveer 6,9 miljoen claims van gedupeerde reizigers. Een jaar eerder waren dat er 5,6 miljoen voor een totaalbedrag van bijna 133 miljoen euro.

Deutsche Bahn vergoedt 25 procent van de prijs voor een enkele reis bij een vertraging van minimaal een uur. Is de vertraging minimaal twee uur, dan bedraagt de vergoeding 50 procent.

Vervangend vervoer

De spoorwegmaatschappij wijt 80 procent van de vertragingen aan het verouderde en overbelaste spoornetwerk. Meer dan een derde van de langeafstandstreinen was vorig jaar niet op tijd.

De NS ontving vorig jaar bijna 336.000 claims voor vertraagde treinen, staat in het jaarverslag. De Nederlandse spoorwegmaatschappij betaalde hiervoor 3,6 miljoen euro. Daarnaast betaalde de NS in 2024 1,9 miljoen euro aan compensatie, voor onder meer vervangend vervoer of een hotel. Dit kwam ruim 79.000 keer voor.

Meer uit Financieel

Beurs Amsterdam toont wat herstel na verliezen door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.

3 uur geleden
Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.

4 uur geleden
Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

4 uur geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

4 uur geleden
Air France schort vluchten naar Cuba op door brandstoftekort

PARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.

5 uur geleden
Geen vluchten vanaf Brussels Airport door nationale staking

BRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.

5 uur geleden
Wall Street opent gemengd, blik beleggers op Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.

5 uur geleden