DB betaalt 197 miljoen compensatie voor vertragingen op spoor
BERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn heeft vorig jaar bijna 197 miljoen euro uitgekeerd als compensatie voor vertragingen en annuleringen op het spoor. Dat heeft de Duitse spoorwegmaatschappij zondag bekendgemaakt. Dat is flink meer dan in 2023. Ook het aantal claims nam toe.
Deutsche Bahn ontving over 2024 ongeveer 6,9 miljoen claims van gedupeerde reizigers. Een jaar eerder waren dat er 5,6 miljoen voor een totaalbedrag van bijna 133 miljoen euro.
Deutsche Bahn vergoedt 25 procent van de prijs voor een enkele reis bij een vertraging van minimaal een uur. Is de vertraging minimaal twee uur, dan bedraagt de vergoeding 50 procent.
Vervangend vervoer
De spoorwegmaatschappij wijt 80 procent van de vertragingen aan het verouderde en overbelaste spoornetwerk. Meer dan een derde van de langeafstandstreinen was vorig jaar niet op tijd.
De NS ontving vorig jaar bijna 336.000 claims voor vertraagde treinen, staat in het jaarverslag. De Nederlandse spoorwegmaatschappij betaalde hiervoor 3,6 miljoen euro. Daarnaast betaalde de NS in 2024 1,9 miljoen euro aan compensatie, voor onder meer vervangend vervoer of een hotel. Dit kwam ruim 79.000 keer voor.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen begonnen. Beleggers op Wall Street hebben een verkorte handelsweek, want op woensdag sluit de Amerikaanse beurshandel eerder voor kerstavond en op eerste kerstdag blijven de deuren gesloten. Op tweede kerstdag wordt wel gehandeld in New York.
5 uur geleden