Daviscupteam krijgt te maken met Italianen Sinner en Arnaldi
MALAGA (ANP) - Het Nederlands Daviscupteam krijgt in de kwartfinales van de Daviscup Finals in de enkelspelen te maken met de Italiaanse tennissers Jannik Sinner en Matteo Arnaldi. Kopman Sinner neemt het in Málaga op tegen Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp opent de ontmoeting tegen Arnaldi.
Het was tot de bekendmaking van de opstellingen onduidelijk met wie de Italianen zouden aantreden in het tweede enkelspel. Lorenzo Musetti, Arnaldi en Lorenzo Sonego zijn respectievelijk de nummers 27, 44 en 47 van de wereld.
Het meespelen van Sinner leek ook even onzeker, omdat de nummer 4 van de wereld zondag nog de eindstrijd van de ATP Finals speelde. Een dag later meldde Sinner zich echter al in Málaga.
Koolhof en Rojer
Voor het dubbelspel heeft de Nederlandse captain Paul Haarhuis Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer aangewezen, maar dat kan nog veranderd worden. Woensdag gaf Haarhuis te kennen dat hij neigt naar het opstellen van Koolhof en Griekspoor of Van de Zandschulp.
De wedstrijden beginnen om 10.00 uur.
Meer uit Sport
CAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
1 uur geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
1 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
4 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
4 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
9 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
10 uur geleden