Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Daviscup-team 'kan grootste landen verslaan' en heeft luxepositie

Daviscup-team 'kan grootste landen verslaan' en heeft luxepositie

DEN HAAG (ANP) - Matwé Middelkoop en Wesley Koolhof denken dat het Nederlands Daviscup-team later dit jaar mee kan doen om de prijzen op de Daviscup Finals. Volgens de dubbelspecialisten wordt captain Paul Haarhuis vanwege de goede prestaties voor keuzes gesteld.

"Ik denk dat we de grootste landen kunnen uitschakelen. Dat zijn grote woorden, maar daar geloof ik wel in", zei Middelkoop na de overtuigende overwinning op Canada. "We hebben heel lang op Robin Haase geleund, maar voor de singles hebben we nu - met Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp - echt twee vaste waardes gecreëerd. En Wesley doet het hartstikke goed, ik doe het goed en Jean-Julien Rojer ook. In zo'n fase zitten we nu."

Koolhof pakte dit jaar al drie titels in het dubbelspel en Middelkoop won vorige maand met Robin Haase het dubbelspel op het ABN AMRO World Tennis Tournament. Middelkoop: "Hoe meer jongens het goed doen, hoe beter. Ik geloof er echt in dat dat wordt opgezogen door anderen. We mogen van geluk spreken dat we zo'n lichting hebben."

Soort WK

Door de zege op het zwakke Canada, dat de sterkste spelers thuis had gelaten, schaarde Oranje zich bij de beste zestien landen. In 2019 deed Nederland ook mee aan het eindtoernooi van de Daviscup, dat destijds in Madrid plaatsvond. "Het was een soort WK en het was mooi alle landen bij elkaar te zien. De sfeer was alleen wat minder doordat er drie grote stadions waren en er weinig supporters mee waren afgereisd", aldus Koolhof.

Middelkoop was er tweeënhalf jaar geleden niet bij in de Spaanse hoofdstad. "Ik had toen alle ontmoetingen daarvoor gespeeld. Als je dan een groot toernooi in het vizier hebt en je zit er niet bij, dan is dat een teleurstelling. Maar dat is juist het mooie en tegelijkertijd het zware van sport. Dat heeft me ook tot het besef gebracht dat ik nog harder moest werken om een van die jongens eruit te knikkeren, zeg maar."

De ontmoeting met Canada zal niet lang beklijven, onderstrepen ook Koolhof en Middelkoop. "Maar je moet het klusje nog wel even klaren tegen een zwakker team", aldus Middelkoop. "Als tennisser wil je gewoon zo lang mogelijk meedoen. Dat je een zwakker team treft, vind je als speler eigenlijk alleen maar lekker. In een toernooi wil je ook niet meteen tegen de nummer 1 spelen."

Meer uit Sport

Essent tot en met 2030 sponsor schaatsteam Orie en Kramer

DEN BOSCH (ANP) - Sponsor Essent heeft zich tot en met 2030 verbonden aan de schaatsploeg van coach Jac Orie en commercieel directeur Sven Kramer. Dat heeft Team Essent dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch bekendgemaakt.

2 uur geleden
Russell start achteraan in Singapore als straf voor motorwissel

SINGAPORE (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell start komende zondag in de Grote Prijs van Singapore achteraan. De Brit van Mercedes incasseert een gridstraf omdat hij een motorwissel moet doorvoeren. Het is zijn vijfde en daarmee heeft hij zijn maximale aantal van vier krachtbronnen per seizoen overschreden, bevestigde het team van Mercedes.

2 uur geleden
Volleybalsters naar WK in 2027 in de VS en Canada

NIEUWEGEIN (ANP) - De volleybalsters hebben zich officieel geplaatst voor het WK van 2027 in de Verenigde Staten en Canada. De 32 nationale teams die deelnemen aan het WK zijn na de kwalificatieperiode bekend. Nederland kwalificeerde zich met de tiende plaats op de ranking van de internationale volleybalbond FIVB voor het mondiale eindtoernooi.

2 uur geleden
KNSB wijzigt selectie schaatsers voor WK en ploegenachtervolging

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft voorafgaand aan het na-olympische seizoen twee wijzigingen aangekondigd in de selectieprocedure van Nederlandse schaatsers voor internationale toernooien. Dat maakte de bond dinsdag bekend. Individuele schaatsers kunnen zich via de World Cups al plaatsen voor het WK afstanden. Ook verandert de selectie van de ploegenachtervolging bij de mannen.

3 uur geleden
Djokovic wint voor de zevende keer China Open na opgave De Minaur

BEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft dinsdag voor de zevende keer de China Open gewonnen. De 39-jarige Serviër zag zijn Australische tegenstander Alex De Minaur aan het begin van de tweede set opgeven. Djokovic stond met 7-6 (3) 0-1 voor.

3 uur geleden
IOC bevestigt kandidatuur zeven landen voor Zomerspelen 2036

LAUSANNE (ANP) - Zeven landen zijn in de race voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen van 2036. Dat heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) dinsdag bevestigd. Het gaat om Duitsland, Hongarije, India, Qatar, Zuid-Korea, Zuid-Afrika en Turkije. Andere kandidaten hebben nog tot 31 oktober om hun interesse kenbaar te maken.

4 uur geleden
Alcaraz wint in Tokio eerste ATP-toernooi na blessure

TOKIO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft dinsdag voor het eerst sinds februari een ATP-toernooi gewonnen. In Tokio versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld, die dit jaar lang geblesseerd was, de Tsjech Jiří Lehečka in twee sets: 7-6 (4) 6-4.

5 uur geleden