Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Daviscup-team 'kan grootste landen verslaan' en heeft luxepositie

Daviscup-team 'kan grootste landen verslaan' en heeft luxepositie

DEN HAAG (ANP) - Matwé Middelkoop en Wesley Koolhof denken dat het Nederlands Daviscup-team later dit jaar mee kan doen om de prijzen op de Daviscup Finals. Volgens de dubbelspecialisten wordt captain Paul Haarhuis vanwege de goede prestaties voor keuzes gesteld.

"Ik denk dat we de grootste landen kunnen uitschakelen. Dat zijn grote woorden, maar daar geloof ik wel in", zei Middelkoop na de overtuigende overwinning op Canada. "We hebben heel lang op Robin Haase geleund, maar voor de singles hebben we nu - met Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp - echt twee vaste waardes gecreëerd. En Wesley doet het hartstikke goed, ik doe het goed en Jean-Julien Rojer ook. In zo'n fase zitten we nu."

Koolhof pakte dit jaar al drie titels in het dubbelspel en Middelkoop won vorige maand met Robin Haase het dubbelspel op het ABN AMRO World Tennis Tournament. Middelkoop: "Hoe meer jongens het goed doen, hoe beter. Ik geloof er echt in dat dat wordt opgezogen door anderen. We mogen van geluk spreken dat we zo'n lichting hebben."

Soort WK

Door de zege op het zwakke Canada, dat de sterkste spelers thuis had gelaten, schaarde Oranje zich bij de beste zestien landen. In 2019 deed Nederland ook mee aan het eindtoernooi van de Daviscup, dat destijds in Madrid plaatsvond. "Het was een soort WK en het was mooi alle landen bij elkaar te zien. De sfeer was alleen wat minder doordat er drie grote stadions waren en er weinig supporters mee waren afgereisd", aldus Koolhof.

Middelkoop was er tweeënhalf jaar geleden niet bij in de Spaanse hoofdstad. "Ik had toen alle ontmoetingen daarvoor gespeeld. Als je dan een groot toernooi in het vizier hebt en je zit er niet bij, dan is dat een teleurstelling. Maar dat is juist het mooie en tegelijkertijd het zware van sport. Dat heeft me ook tot het besef gebracht dat ik nog harder moest werken om een van die jongens eruit te knikkeren, zeg maar."

De ontmoeting met Canada zal niet lang beklijven, onderstrepen ook Koolhof en Middelkoop. "Maar je moet het klusje nog wel even klaren tegen een zwakker team", aldus Middelkoop. "Als tennisser wil je gewoon zo lang mogelijk meedoen. Dat je een zwakker team treft, vind je als speler eigenlijk alleen maar lekker. In een toernooi wil je ook niet meteen tegen de nummer 1 spelen."

Meer uit Sport

Nederland na nederlaag Lamens al vrijwel uitgeschakeld in BJK Cup

BENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.

5 uur geleden
Polman en Abbingh stoppen na WK handbal als internationals

DEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.

10 uur geleden
Honkballer Ohtani van Los Angeles Dodgers voor de vierde keer MVP

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.

13 uur geleden
Spaanse tennisser Alcaraz eindigt jaar als nummer 1 van de wereld

TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.

1 dag geleden
Oud-wielrenner Schleck wordt sportdirecteur vrouwenteam Lidl-Trek

LUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.

1 dag geleden
Unieke documentaire over Johan Cruijff op jubileum sterfdag

AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.

1 dag geleden
Zwaargewicht Anthony Joshua bokst in december tegen Jake Paul

MIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.

1 dag geleden