Daviscup Finals in Bologna, Glasgow, Hamburg en Málaga
LONDEN (ANP) - De groepsfase van de Daviscup Finals vindt plaats in Bologna, Glasgow, Hamburg en Málaga. De organisatie van het landentoernooi heeft die steden in respectievelijk Italië, Schotland, Duitsland en Spanje uitgekozen voor de groepsfase (14-18 september). De Nederlandse tennissers kwalificeerden zich onlangs met een overtuigende zege op Canada (4-0) voor de Daviscup Finals.
Canada mag ondanks de zware nederlaag in Den Haag toch meedoen aan de eindronde. Het Noord-Amerikaanse land, dat tegen Oranje aantrad zonder de topspelers Felix Auger-Aliassime en Denis Shapovalov, neemt met een wildcard de plek in die vrijkwam door de schorsing van Rusland. De titelhouder in de Daviscup mag niet meedoen vanwege de oorlog in Oekraïne.
Op donderdag 31 maart worden de zestien deelnemende landen bij de loting verdeeld over vier groepen. De beste twee uit iedere poule plaatsen zich voor de knock-outronde, van 23 tot en met 27 november op een nader te bepalen locatie.
Naast Nederland en Canada doen Kroatië, Servië, Groot-Brittannië, Argentinië, Australië, België, Frankrijk, Duitsland, Italië, Kazachstan, Zuid-Korea, Spanje, Zweden en de Verenigde Staten mee aan de groepsfase. Behalve Rusland werd ook Belarus uit het landentoernooi gezet vanwege de betrokkenheid bij de oorlog.
Meer uit Sport
BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
3 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
4 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geleden