Daviscup Finals elf dagen en mogelijk verdeeld over drie steden
MADRID (ANP) - Het eindtoernooi van de Daviscup, de zogenoemde Daviscup Finals, duurt dit jaar elf dagen. De eerste editie van het toernooi, in 2019, duurde nog een week.
De organisatie is tevens van plan om het toernooi dit jaar over drie landen verspreid te spelen. Geïnteresseerde steden kunnen een bid indienen. In maart wordt besloten welke steden er behalve Madrid in aanmerking komen voor organisatie. Dat is volgens de organisatie ook afhankelijk van de geldende coronaregels.
Het aantal deelnemers wordt na de komende editie teruggebracht van achttien naar zestien. Tijdens de aanstaande editie zijn achttien landen verdeeld over zes groepen van drie.
De komende editie van de Daviscup Finals vindt plaats van 25 november tot en met 5 december. Oranje is niet vertegenwoordigd. In 2019 was Nederland wel van de partij, maar kwam de ploeg niet verder dan de groepsfase. Vorig jaar ging het eindtoernooi niet door in verband met het coronavirus.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
1 dag geleden