Daviscup Finals elf dagen en mogelijk verdeeld over drie steden
MADRID (ANP) - Het eindtoernooi van de Daviscup, de zogenoemde Daviscup Finals, duurt dit jaar elf dagen. De eerste editie van het toernooi, in 2019, duurde nog een week.
De organisatie is tevens van plan om het toernooi dit jaar over drie landen verspreid te spelen. Geïnteresseerde steden kunnen een bid indienen. In maart wordt besloten welke steden er behalve Madrid in aanmerking komen voor organisatie. Dat is volgens de organisatie ook afhankelijk van de geldende coronaregels.
Het aantal deelnemers wordt na de komende editie teruggebracht van achttien naar zestien. Tijdens de aanstaande editie zijn achttien landen verdeeld over zes groepen van drie.
De komende editie van de Daviscup Finals vindt plaats van 25 november tot en met 5 december. Oranje is niet vertegenwoordigd. In 2019 was Nederland wel van de partij, maar kwam de ploeg niet verder dan de groepsfase. Vorig jaar ging het eindtoernooi niet door in verband met het coronavirus.
Meer uit Sport
BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
8 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
16 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geleden