
Davis Cupteam zonder kopman Griekspoor tegen Argentinië
AMSTELVEEN (ANP) - Het Nederlandse Davis Cupteam treedt op 12 en 13 september zonder kopman Tallon Griekspoor aan tegen Argentinië. Dan spelen de twee landen tegen elkaar om deelname aan de Davis Cup Finals in Bologna in november. Ook dan zou Griekspoor niet meedoen.
Captain Paul Haarhuis kan bij de thuiswedstrijd tegen Argentinië in Groningen wel beschikken over Jesper de Jong (ATP-79), Botic van de Zandschulp (ATP-92), Guy den Ouden (ATP-157), Sander Arends (ATP dubbel-25) en Sem Verbeek (ATP dubbel-43).
Haarhuis kijkt ondanks de afwezigheid van Griekspoor - die volgens de KNLTB "niet beschikbaar" is - uit naar het treffen. "We hebben een unieke prestatie geleverd in Malaga vorig jaar door de finale te halen. Heel gaaf om met het team mee te doen om de prijzen op dit niveau. We gaan er alles aan doen om ons weer te plaatsen voor de laatste acht. Argentinië is natuurlijk een hele sterke tegenstander, met veel top-100 spelers en Francisco Cerúndolo als hun topman. Daar zullen we echt goed tegen moeten spelen om te winnen", aldus Haarhuis.
Griekspoor heeft in een interview met Ziggo Sport gezegd dat hij dit jaar "voor zijn eigen carrière" en "voor zichzelf" kiest. Het gaat Griekspoor met name om de Finals in november. Hij heeft de afgelopen jaren door die te spelen naar eigen zeggen zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen verpest.
Meer uit Sport
TERNEUZEN (ANP) - Mathieu van der Poel keert volgende week in de Renewi Tour terug in het wielerpeloton na zijn longontsteking. Om die reden moest de 30-jarige voormalig wereldkampioen een kleine maand geleden opgeven in de Tour de France. Voor de Nederlander wordt het zijn derde deelname aan de enige rittenkoers op WorldTour-niveau in de Benelux.
1 uur geledenKONYA (ANP) - De Britse wielrenner Charlie Tanfield is er niet in geslaagd het werelduurrecord te verbreken. De 28-jarige baanwielrenner kwam in het Turkse Konya tot 53,967 kilometer, waardoor het record op naam van de Italiaan Filippo Ganna blijft. Die legde in oktober 2022 in het Zwitserse Grenchen in een uur 56,792 kilometer af.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Autocoureur Robin Frijns vertrekt na zes seizoenen bij het Formule E-team van Envision. Daarmee is de toekomst van de 34-jarige Limburger in de raceklasse voor elektrische sportauto's onzeker.
4 uur geledenCINCINNATI (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft de kwartfinales bereikt van het masterstoernooi van Cincinnati. De titelverdediger versloeg de Franse routinier Adrian Mannarino na een urenlange regenpauze met 6-4 7-6 (4).
6 uur geledenSCHWECHAT (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben tegen Oostenrijk hun eerste nederlaag geïncasseerd in het derde duel in de strijd om een plaats op het WK-kwalificatietoernooi. Oranje verloor de uitwedstrijd in Schwechat met 83-70, waardoor een plek in de volgende ronde van de kwalificatie nog niet zeker is.
18 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn als groepswinnaar doorgedrongen tot de halve finales van het EK in Mönchengladbach. Na eerdere zeges op Ierland (2-0) en Duitsland (5-1) was het team van bondscoach Raoul Ehren in het laatste groepsduel met 6-0 te sterk voor Frankrijk. Oranje speelt in de halve finales tegen Spanje, de nummer 2 van de andere poule.
20 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams heeft een wildcard ontvangen voor de US Open. De 45-jarige Amerikaanse maakte vorige maand na zestien maanden afwezigheid haar rentree. De voormalige nummer 1 van de wereld won in het verleden het laatste grandslamtoernooi van het jaar twee keer, in 2000 en 2001.
21 uur geleden