Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Davis Cup-team wil Nadal 'graag met pensioen sturen' op Finals

Davis Cup-team wil Nadal 'graag met pensioen sturen' op Finals

AMSTELVEEN (ANP) - Het Nederlands Davis Cup-team hoopt volgende week dinsdag de loopbaan van Rafael Nadal te kunnen beëindigen. De Spaanse tennislegende neemt afscheid op de Davis Cup Finals in Málaga en in de kwartfinales is Nederland de tegenstander.

"Wij willen hem natuurlijk graag met pensioen sturen", zei captain Paul Haarhuis op een persmoment in Amstelveen. "Het wordt sowieso niet de beste versie van Nadal. Al ben ik er nog geen seconde mee bezig geweest of hij erbij is. Dat hebben wij toch niet in de hand."

Nadal, 38 jaar oud, maakte vorige maand bekend dat hij in Málaga zijn loopbaan beëindigt. Sinds die aankondiging speelde hij geen enkel officieel toernooi en het is gissen naar zijn vorm en fysieke gesteldheid. "Maar ik heb wel het gevoel dat als hij wil spelen, dat hij dan gewoon speelt", aldus Botic van de Zandschulp, vermoedelijk de tegenstander van de 22-voudig grandslamkampioen. "Het is altijd een mooi affiche, maar ik zie dinsdag wel wie er tegenover me staat. Ik wil me er ook een beetje voor afsluiten."

De kaarten voor de dinsdagsessie waren in een mum van tijd verkocht en er werd zelfs enkele tienduizenden euro's voor neergeteld. "Ik verwacht sowieso dat het een heel andere week wordt. Ongelooflijk veel mensen hebben interesse in deze week", aldus Haarhuis. "Het wordt ook een heel andere ontmoeting dan die jongens ooit hebben meegemaakt, met 12.000 fans van wie er 11.500 niet voor jou zijn. Je hebt te maken met bijna alleen maar Spanjaarden en krijgt nu echt het gevoel dat je uit aan het spelen bent. Dat was de afgelopen jaren anders."

'Koning in Spanje'

Het belooft een groot spektakel te worden en de eerste uitingen die refereren aan het afscheid van Nadal zijn nu al zichtbaar. "Gracias Rafa", valt er door de hele stad te lezen. "Ik denk dat het heel veel om Nadal zal gaan. Ons wordt er ook alleen maar naar gevraagd", aldus Tallon Griekspoor. "Ik denk dat het een heel bijzondere dag gaat worden, voor ons allemaal. Zeker voor Botic en mij. Het is meer dan een tennisser die met pensioen gaat. Hij is een koning in Spanje. Dus dat gaat een groot feest worden. Maar ik zal me niet schuldig voelen om hem met pensioen te slaan. Want hij stopt tóch na die week. Het gaat heel zwaar worden en wij zullen heel goed moeten zijn."

Griekspoor neemt het in het andere enkelspel vermoedelijk op tegen Carlos Alcaraz. Bij een 1-1-stand volgt er een beslissend dubbelspel.

Meer uit Sport

Meerjarencontract teambaas Vowles bij Formule 1-team Williams

GROVE (ANP) - James Vowles heeft zijn toekomst aan het Formule 1-team Williams verbonden. De teambaas heeft een contract voor de lange termijn getekend, meldt Williams in een persbericht. Er staat geen jaartal bij.

21 minuten geleden
Judoka Kamps verliest halve finale WK en strijdt verder om brons

BOEDAPEST (ANP) - Judoka Marit Kamps is er niet in geslaagd de finale te bereiken van de WK in Boedapest. Ze verloor van de Japanse Mao Arai in de halve eindstrijd in de klasse boven 78 kilogram.

1 uur geleden
Judoka Kamps naar halve finale op WK

BOEDAPEST (ANP) - Judoka Marit Kamps staat in de halve finale van de WK in Boedapest. Ze was ook te sterk voor Emma-Melis Aktas uit Estland in de klasse boven 78 kilogram.

2 uur geleden
Zuid-Afrika op weg naar terugkeer in de Formule 1

KYALAMI (ANP/DPA) - Zuid-Afrika maakt zich op voor een terugkeer op de kalender van de Formule 1. Volgens de organisatoren van het circuit in Kyalami heeft de FIA de plannen voor een noodzakelijke upgrade van het circuit goedgekeurd. Als die vernieuwingen worden uitgevoerd kunnen er in de toekomst weer Grand Prix races worden gereden ten noorden van Johannesburg.

3 uur geleden
Rolstoeltenniskampioene De Groot gaat met trainer Sporrel werken

DEN HAAG (ANP) - Rolstoeltenniskampioene Diede de Groot gaat met trainer Dennis Sporrel werken. Na een samenwerking van tien jaar met Amanda Hopmans, kiest De Groot nu voor een ander. Sporrel beëindigde onlangs de samenwerking met proftennisser Tallon Griekspoor.

5 uur geleden
LA Lakers verkocht voor recordbedrag van 10 miljard dollar

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De Los Angeles Lakers worden verkocht in een recorddeal van 10 miljard dollar (8,7 miljard euro), meldt ESPN woensdag. Daarmee wordt de NBA-ploeg het hoogst gewaardeerde sportteam in de Amerikaanse geschiedenis. De familie Buss draagt haar meerderheidsbelang over aan miljardair Mark Walter, die al mede-eigenaar is.

13 uur geleden
Motorcoureur Veijer maakt rentree in Grote Prijs van Italië

FLORENCE (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is fit genoeg om komend weekend zijn rentree te maken bij de Grote Prijs van Italië. Dat meldt zijn team Red Bull KTM Ajo, dat op het circuit van Mugello met Veijer en zijn Turkse teamgenoot Deniz Öncü zal starten in de Moto2.

22 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!