Davis Cup-team wil Nadal 'graag met pensioen sturen' op Finals
AMSTELVEEN (ANP) - Het Nederlands Davis Cup-team hoopt volgende week dinsdag de loopbaan van Rafael Nadal te kunnen beëindigen. De Spaanse tennislegende neemt afscheid op de Davis Cup Finals in Málaga en in de kwartfinales is Nederland de tegenstander.
"Wij willen hem natuurlijk graag met pensioen sturen", zei captain Paul Haarhuis op een persmoment in Amstelveen. "Het wordt sowieso niet de beste versie van Nadal. Al ben ik er nog geen seconde mee bezig geweest of hij erbij is. Dat hebben wij toch niet in de hand."
Nadal, 38 jaar oud, maakte vorige maand bekend dat hij in Málaga zijn loopbaan beëindigt. Sinds die aankondiging speelde hij geen enkel officieel toernooi en het is gissen naar zijn vorm en fysieke gesteldheid. "Maar ik heb wel het gevoel dat als hij wil spelen, dat hij dan gewoon speelt", aldus Botic van de Zandschulp, vermoedelijk de tegenstander van de 22-voudig grandslamkampioen. "Het is altijd een mooi affiche, maar ik zie dinsdag wel wie er tegenover me staat. Ik wil me er ook een beetje voor afsluiten."
De kaarten voor de dinsdagsessie waren in een mum van tijd verkocht en er werd zelfs enkele tienduizenden euro's voor neergeteld. "Ik verwacht sowieso dat het een heel andere week wordt. Ongelooflijk veel mensen hebben interesse in deze week", aldus Haarhuis. "Het wordt ook een heel andere ontmoeting dan die jongens ooit hebben meegemaakt, met 12.000 fans van wie er 11.500 niet voor jou zijn. Je hebt te maken met bijna alleen maar Spanjaarden en krijgt nu echt het gevoel dat je uit aan het spelen bent. Dat was de afgelopen jaren anders."
'Koning in Spanje'
Het belooft een groot spektakel te worden en de eerste uitingen die refereren aan het afscheid van Nadal zijn nu al zichtbaar. "Gracias Rafa", valt er door de hele stad te lezen. "Ik denk dat het heel veel om Nadal zal gaan. Ons wordt er ook alleen maar naar gevraagd", aldus Tallon Griekspoor. "Ik denk dat het een heel bijzondere dag gaat worden, voor ons allemaal. Zeker voor Botic en mij. Het is meer dan een tennisser die met pensioen gaat. Hij is een koning in Spanje. Dus dat gaat een groot feest worden. Maar ik zal me niet schuldig voelen om hem met pensioen te slaan. Want hij stopt tóch na die week. Het gaat heel zwaar worden en wij zullen heel goed moeten zijn."
Griekspoor neemt het in het andere enkelspel vermoedelijk op tegen Carlos Alcaraz. Bij een 1-1-stand volgt er een beslissend dubbelspel.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek is gestrand in de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi ging met 7-5 6-1 onderuit tegen de Oekraïense Marta Kostjoek. Het was de eerste keer sinds 2019 dat de huidige nummer 3 van de wereld de kwartfinales niet haalde.
29 minuten geledenOKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
5 uur geledenRAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
5 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
11 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
16 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
17 uur geleden