Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Davis Cup in 2025 weer met thuis- en uitwedstrijden in september

Davis Cup in 2025 weer met thuis- en uitwedstrijden in september

LONDEN (ANP) - De opzet voor de Davis Cup en de Billie Jean King Cup is voor 2025 aangepast. Zo wordt de groepsfase van de Davis Cup Finals in september weer vervangen door thuis- en uitwedstrijden, zo meldden tennisbond ITF en de organisatie van de Billie Jean King Cup (BJKC).

In de eerste kwalificatieronde van de Davis Cup, die eind januari na de Australian Open wordt gehouden, spelen 26 landen in 13 ontmoetingen tegen elkaar. De gastheer van de Davis Cup Finals en de winnaar van de Davis Cup doen hier nog niet aan mee. In de tweede kwalificatieronde in september, na de US Open, nemen de dertien winnaars en de titelverdediger het in zeven onderlinge duels tegen elkaar op voor de zeven plaatsen in de Final 8, waar het nog bekend te maken gastland de achtste deelnemer is.

De ontmoetingen in de Davis Cup gaan weer over vijf wedstrijden, vier enkelpartijen en een dubbel, gespeeld over twee dagen. In de huidige groepsronde met vier landen per groep in september speelden de tennissers maar drie wedstrijden per ontmoeting.

Billie Jean King Cup

In de Billie Jean King Cup zijn er in april 7 groepen van drie deelnemende landen. De winnaars daarvan spelen samen met het gastland de strijd tussen de laatste acht landen. Vanaf 2026 spelen de tennissters met een systeem van 14 thuis- en uitwedstrijden.

In 2024 zijn de finales van zowel de Davis Cup als de Billie Jean King Cup nog beide in Málaga. Eerst vindt het landentoernooi voor vrouwen plaats van 13 tot en met 20 november. De mannen beginnen op 19 november en spelen de finale op 24 november.

"Het veranderen van de groepsfase in de Davis Cup, die zes dagen duurde, naar thuis- en uitwedstrijden van twee dagen zal het speelschema van de tennissers vlak na de US Open iets verlichten", zegt David Haggerty, de voorzitter van de ITF. "Daarnaast behoudt de competitie de intensiteit waar de spelers van houden. En we kunnen zo toptennis in meer landen in de wereld laten zien."

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

1 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

4 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

5 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

7 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden