Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Davis Cup in 2025 weer met thuis- en uitwedstrijden in september

Davis Cup in 2025 weer met thuis- en uitwedstrijden in september

LONDEN (ANP) - De opzet voor de Davis Cup en de Billie Jean King Cup is voor 2025 aangepast. Zo wordt de groepsfase van de Davis Cup Finals in september weer vervangen door thuis- en uitwedstrijden, zo meldden tennisbond ITF en de organisatie van de Billie Jean King Cup (BJKC).

In de eerste kwalificatieronde van de Davis Cup, die eind januari na de Australian Open wordt gehouden, spelen 26 landen in 13 ontmoetingen tegen elkaar. De gastheer van de Davis Cup Finals en de winnaar van de Davis Cup doen hier nog niet aan mee. In de tweede kwalificatieronde in september, na de US Open, nemen de dertien winnaars en de titelverdediger het in zeven onderlinge duels tegen elkaar op voor de zeven plaatsen in de Final 8, waar het nog bekend te maken gastland de achtste deelnemer is.

De ontmoetingen in de Davis Cup gaan weer over vijf wedstrijden, vier enkelpartijen en een dubbel, gespeeld over twee dagen. In de huidige groepsronde met vier landen per groep in september speelden de tennissers maar drie wedstrijden per ontmoeting.

Billie Jean King Cup

In de Billie Jean King Cup zijn er in april 7 groepen van drie deelnemende landen. De winnaars daarvan spelen samen met het gastland de strijd tussen de laatste acht landen. Vanaf 2026 spelen de tennissters met een systeem van 14 thuis- en uitwedstrijden.

In 2024 zijn de finales van zowel de Davis Cup als de Billie Jean King Cup nog beide in Málaga. Eerst vindt het landentoernooi voor vrouwen plaats van 13 tot en met 20 november. De mannen beginnen op 19 november en spelen de finale op 24 november.

"Het veranderen van de groepsfase in de Davis Cup, die zes dagen duurde, naar thuis- en uitwedstrijden van twee dagen zal het speelschema van de tennissers vlak na de US Open iets verlichten", zegt David Haggerty, de voorzitter van de ITF. "Daarnaast behoudt de competitie de intensiteit waar de spelers van houden. En we kunnen zo toptennis in meer landen in de wereld laten zien."

Meer uit Sport

Verhoeven geeft geen krimp oog in oog met bokskampioen Usyk

LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.

2 uur geleden
Strafproces over dood van Maradona heropend

SAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.

4 uur geleden
Basketbalbond schrapt oud-medewerker om ongewenst gedrag

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.

7 uur geleden
Tennisser Griekspoor verliest ook eerste wedstrijd in München

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.

8 uur geleden
Jepchirchir mist net als Hassan marathon in Londen

LONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).

8 uur geleden
Verhoeven gaat voor grootste stunt van deze eeuw in het boksen

BREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."

12 uur geleden
Judoka's beginnen na onrustig jaar met nieuwe energie aan EK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).

13 uur geleden