Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Davis Cup in 2025 weer met thuis- en uitwedstrijden in september

Davis Cup in 2025 weer met thuis- en uitwedstrijden in september

LONDEN (ANP) - De opzet voor de Davis Cup en de Billie Jean King Cup is voor 2025 aangepast. Zo wordt de groepsfase van de Davis Cup Finals in september weer vervangen door thuis- en uitwedstrijden, zo meldden tennisbond ITF en de organisatie van de Billie Jean King Cup (BJKC).

In de eerste kwalificatieronde van de Davis Cup, die eind januari na de Australian Open wordt gehouden, spelen 26 landen in 13 ontmoetingen tegen elkaar. De gastheer van de Davis Cup Finals en de winnaar van de Davis Cup doen hier nog niet aan mee. In de tweede kwalificatieronde in september, na de US Open, nemen de dertien winnaars en de titelverdediger het in zeven onderlinge duels tegen elkaar op voor de zeven plaatsen in de Final 8, waar het nog bekend te maken gastland de achtste deelnemer is.

De ontmoetingen in de Davis Cup gaan weer over vijf wedstrijden, vier enkelpartijen en een dubbel, gespeeld over twee dagen. In de huidige groepsronde met vier landen per groep in september speelden de tennissers maar drie wedstrijden per ontmoeting.

Billie Jean King Cup

In de Billie Jean King Cup zijn er in april 7 groepen van drie deelnemende landen. De winnaars daarvan spelen samen met het gastland de strijd tussen de laatste acht landen. Vanaf 2026 spelen de tennissters met een systeem van 14 thuis- en uitwedstrijden.

In 2024 zijn de finales van zowel de Davis Cup als de Billie Jean King Cup nog beide in Málaga. Eerst vindt het landentoernooi voor vrouwen plaats van 13 tot en met 20 november. De mannen beginnen op 19 november en spelen de finale op 24 november.

"Het veranderen van de groepsfase in de Davis Cup, die zes dagen duurde, naar thuis- en uitwedstrijden van twee dagen zal het speelschema van de tennissers vlak na de US Open iets verlichten", zegt David Haggerty, de voorzitter van de ITF. "Daarnaast behoudt de competitie de intensiteit waar de spelers van houden. En we kunnen zo toptennis in meer landen in de wereld laten zien."

Meer uit Sport

Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

1 uur geleden
Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

13 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

13 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

13 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

14 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

14 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

1 dag geleden