Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Davis Cup in 2025 weer met thuis- en uitwedstrijden in september

Davis Cup in 2025 weer met thuis- en uitwedstrijden in september

LONDEN (ANP) - De opzet voor de Davis Cup en de Billie Jean King Cup is voor 2025 aangepast. Zo wordt de groepsfase van de Davis Cup Finals in september weer vervangen door thuis- en uitwedstrijden, zo meldden tennisbond ITF en de organisatie van de Billie Jean King Cup (BJKC).

In de eerste kwalificatieronde van de Davis Cup, die eind januari na de Australian Open wordt gehouden, spelen 26 landen in 13 ontmoetingen tegen elkaar. De gastheer van de Davis Cup Finals en de winnaar van de Davis Cup doen hier nog niet aan mee. In de tweede kwalificatieronde in september, na de US Open, nemen de dertien winnaars en de titelverdediger het in zeven onderlinge duels tegen elkaar op voor de zeven plaatsen in de Final 8, waar het nog bekend te maken gastland de achtste deelnemer is.

De ontmoetingen in de Davis Cup gaan weer over vijf wedstrijden, vier enkelpartijen en een dubbel, gespeeld over twee dagen. In de huidige groepsronde met vier landen per groep in september speelden de tennissers maar drie wedstrijden per ontmoeting.

Billie Jean King Cup

In de Billie Jean King Cup zijn er in april 7 groepen van drie deelnemende landen. De winnaars daarvan spelen samen met het gastland de strijd tussen de laatste acht landen. Vanaf 2026 spelen de tennissters met een systeem van 14 thuis- en uitwedstrijden.

In 2024 zijn de finales van zowel de Davis Cup als de Billie Jean King Cup nog beide in Málaga. Eerst vindt het landentoernooi voor vrouwen plaats van 13 tot en met 20 november. De mannen beginnen op 19 november en spelen de finale op 24 november.

"Het veranderen van de groepsfase in de Davis Cup, die zes dagen duurde, naar thuis- en uitwedstrijden van twee dagen zal het speelschema van de tennissers vlak na de US Open iets verlichten", zegt David Haggerty, de voorzitter van de ITF. "Daarnaast behoudt de competitie de intensiteit waar de spelers van houden. En we kunnen zo toptennis in meer landen in de wereld laten zien."

Meer uit Sport

Nederlands record discuswerper Rolvink met worp over 70 meter

RAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.

13 minuten geleden
Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

5 uur geleden
Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

10 uur geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

11 uur geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

11 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

13 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

15 uur geleden