Davina Michelle zingt volkslied voor volle tribunes in Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - Een kwartier voor de start van de Dutch GP in Zandvoort heeft Davina Michelle het Nederlandse volkslied gezongen op het circuit. De 25-jarige Rotterdamse deed dat op een rood-wit-blauw podium op het rechte stuk bij de start- en finishstreep, voor de hoofdtribune die vol zit met overwegend in oranje gehulde toeschouwers.
Voor haar stonden de Formule 1-coureurs, onder wie Max Verstappen die om 15.00 uur vanaf poleposition start. Davina Michelle, die een zwart racepak aan had, werd muzikaal begeleid door het Orkest Koninklijke Luchtmacht. De zangeres had daarvoor met dj Armin van Buuren al enkele nummers ten gehore gebracht.
Over het optreden van de zangeres voorafgaand aan de Grote Prijs van Nederland was nogal wat te doen. Prins Bernhard, mede-eigenaar van het circuit en een van de belangrijkste mannen achter het binnenhalen van de Formule 1, had via een medewerker meerdere artiesten gevraagd om net als Davina Michelle gratis te komen optreden.
Benadeeld
Nadat frontman Joshua Nolet van de groep Chef'Special dat had onthuld op sociale media, kwamen er veel boze reacties, met name vanuit de entertainmentwereld. Die sector voelt zich ernstig benadeeld, omdat festivals en grote concerten tot nu toe verboden zijn omdat het volgens het demissionaire kabinet geen geplaceerde evenementen zijn. De Dutch GP wordt daar wel onder geschaard.
Davina Michelle zei vorige week alleen te komen optreden in Zandvoort als andere artiesten ook betaald zouden krijgen. De organisatie besloot daar gehoor aan te geven. De dj's die tussen de races door muziek draaien, worden daarvoor betaald.
Optredens
Het was aanvankelijk de bedoeling dat tijdens het driedaagse race-evenement in de Noord-Hollandse duinen diverse artiesten zouden optreden. Vanwege de coronaregels werden die optredens echter geschrapt. De Dutch GP mocht van het demissionaire kabinet als een geplaceerd evenement doorgaan, maar dan wel met een beperkte capaciteit. De bijna 70.000 bezoekers hebben allemaal een vaste zitplaats gekregen en moeten ook op hun plek blijven zitten. Omdat dansen niet is toegestaan, moesten de optredens geschrapt worden.
Na de Grand Prix treedt wel dj Tiësto op. Hij neemt de zogeheten closing show van het evenement voor zijn rekening. Hoe die show eruit komt te zien, houdt de organisatie nog even voor zich.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden