Davies sluit na corona en hartprobleem weer aan bij Bayern
MÜNCHEN (ANP) - Ruim twee maanden nadat bij hem een ontstoken hartspier was ontdekt, heeft Alphonso Davies voorzichtig de groepstraining bij Bayern München hervat. De Canadese vleugelverdediger trainde dinsdag drie kwartier mee. "Het voelde heel goed'́', aldus de 21-jarige Davies.
De Canadees, bekend om zijn loopvermogen, kwam op 17 december voor het laatst in actie voor de koploper van de Bundesliga. Davies was een vaste waarde in het elftal van trainer Julian Nagelsmann, tot in januari een ontstoken hartspier bij hem werd geconstateerd. De vleugelverdediger was kort daarvoor besmet geraakt met het coronavirus. Bayern München besloot alle spelers die Covid-19 hadden gehad extra te laten controleren door de medische staf en daarbij kwam het hartprobleem aan het licht.
Vanwege de interlandperiode ligt ook de Duitse voetbalcompetitie even stil. Bayern hervat de Bundesliga op 2 april tegen Freiburg en speelt vier dagen later in Spanje het eerste duel met Villarreal in de kwartfinales van de Champions League. Mogelijk kan Davies dan weer meedoen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
4 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
14 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
15 uur geleden