Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

David L. krijgt 16 jaar cel voor doodschieten Mike Duif in 1996

David L. krijgt 16 jaar cel voor doodschieten Mike Duif in 1996

ARNHEM (ANP) - Voor het doodschieten van Amersfoorter Mike Duif in februari 1996 is de 55-jarige David L. donderdag, meer dan 27 jaar later, veroordeeld tot zestien jaar celstraf. Volgens de rechtbank van Arnhem heeft L. het slachtoffer in diens eigen huis op koelbloedige wijze gedood.

Mike Duif kwam op 26-jarige leeftijd om het leven in zijn eigen flatwoning aan de Ariaweg in Amersfoort. Hij was doodgeschoten met meerdere kogels door zijn hoofd en lichaam. Hij werd 's avonds gevonden door een huisgenoot. Lange tijd bleef het misdrijf onopgelost, tot in 2020 een anonieme getuige zich meldde bij het coldcaseteam van de politie. In het onderzoek dat volgde, werd meer bewijs gevonden, omdat L. aan twee undercoveragenten opbiechtte dat hij de man had doodgeschoten.

Omdat niet kan worden vastgesteld dat er sprake was van een vooropgezet plan om het slachtoffer om het leven te brengen, sprak de rechtbank de man vrij van moord. Ze achtte gekwalificeerde doodslag wel bewezen, omdat de man het slachtoffer doodde om de diefstal van een groot geldbedrag uit de woning mogelijk te maken en te verhullen dat hij achter de diefstal zat.

Ruzie om geld

Het Openbaar Ministerie had eerder achttien jaar cel geëist. De nu 55-jarige man was volgens het OM een bekende van het slachtoffer. Zijn motief zou een ruzie om geld zijn. Duif zat met L. in een louche handel van gestolen computeronderdelen. Vlak voor zijn dood had Duif een grote som geld verdiend en L. wist hiervan af. Hij werd in april 1996 al aangehouden als verdachte, maar er was toen onvoldoende bewijs. L. werd in april vorig jaar opnieuw gearresteerd. Volgens zijn advocaat kon hij niet opnieuw worden vervolgd, maar daar ging de rechtbank niet in mee.

De nabestaanden van Mike leefden 27 jaar in onzekerheid over de vraag wie verantwoordelijk was voor zijn dood. L. moet de moeder en zus nu een schadevergoeding van in totaal 54.000 euro betalen.

Meer uit Binnenland

Opvarenden Hondius in Nederland zes weken in thuisquarantaine

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.

1 uur geleden
LAKS ontvangt 26.000 klachten op eerste dag eindexamens

UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.

2 uur geleden
Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland een wolf gezien

DEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.

5 uur geleden
Peter Gillis in hoger beroep tegen vonnis in belastingfraudezaak

DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.

8 uur geleden
Van den Brink wil stoppen met controles aan de grens

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

8 uur geleden
Hantavirus 'totaal niet te vergelijken' met corona, zegt Jetten

DEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.

8 uur geleden
Nederlands vliegtuig naar Tenerife om passagiers op te halen

DEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.

8 uur geleden