David L. krijgt 16 jaar cel voor doodschieten Mike Duif in 1996
ARNHEM (ANP) - Voor het doodschieten van Amersfoorter Mike Duif in februari 1996 is de 55-jarige David L. donderdag, meer dan 27 jaar later, veroordeeld tot zestien jaar celstraf. Volgens de rechtbank van Arnhem heeft L. het slachtoffer in diens eigen huis op koelbloedige wijze gedood.
Mike Duif kwam op 26-jarige leeftijd om het leven in zijn eigen flatwoning aan de Ariaweg in Amersfoort. Hij was doodgeschoten met meerdere kogels door zijn hoofd en lichaam. Hij werd 's avonds gevonden door een huisgenoot. Lange tijd bleef het misdrijf onopgelost, tot in 2020 een anonieme getuige zich meldde bij het coldcaseteam van de politie. In het onderzoek dat volgde, werd meer bewijs gevonden, omdat L. aan twee undercoveragenten opbiechtte dat hij de man had doodgeschoten.
Omdat niet kan worden vastgesteld dat er sprake was van een vooropgezet plan om het slachtoffer om het leven te brengen, sprak de rechtbank de man vrij van moord. Ze achtte gekwalificeerde doodslag wel bewezen, omdat de man het slachtoffer doodde om de diefstal van een groot geldbedrag uit de woning mogelijk te maken en te verhullen dat hij achter de diefstal zat.
Ruzie om geld
Het Openbaar Ministerie had eerder achttien jaar cel geëist. De nu 55-jarige man was volgens het OM een bekende van het slachtoffer. Zijn motief zou een ruzie om geld zijn. Duif zat met L. in een louche handel van gestolen computeronderdelen. Vlak voor zijn dood had Duif een grote som geld verdiend en L. wist hiervan af. Hij werd in april 1996 al aangehouden als verdachte, maar er was toen onvoldoende bewijs. L. werd in april vorig jaar opnieuw gearresteerd. Volgens zijn advocaat kon hij niet opnieuw worden vervolgd, maar daar ging de rechtbank niet in mee.
De nabestaanden van Mike leefden 27 jaar in onzekerheid over de vraag wie verantwoordelijk was voor zijn dood. L. moet de moeder en zus nu een schadevergoeding van in totaal 54.000 euro betalen.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
4 uur geleden