David Cameron naar VS voor gesprekken Gaza en Oekraïne
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Britse minister van Buitenlandse Zaken David Cameron reist dinsdag naar Washington voor gesprekken over de oorlogen in Oekraïne en Gaza met zijn Amerikaanse evenknie Antony Blinken. Ook wil hij parlementsleden overtuigen om een hulppakket voor Oekraïne goed te keuren, meldt hij in een verklaring.
Cameron had eerder al bekend gemaakt dat hij de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, zou ontmoeten. Hem wil Cameron aansporen om een pakket militaire hulp ter waarde van 60 miljard dollar (55 miljard euro) voor Oekraïne goed te keuren, wat de Republikeinen al maandenlang blokkeren.
"Succes voor Oekraïne en verlies voor Poetin zijn essentieel voor de Amerikaanse en Europese veiligheid", zegt Cameron in een verklaring. Volgens hem is het belangrijk om aan de Russische president Vladimir Poetin te laten zien dat "agressie niet loont". "Het alternatief zou Poetin alleen maar aanmoedigen om de Europese grenzen met geweld te hertekenen, wat in Beijing, Teheran en Noord-Korea onthouden zou worden."
Cameron wil bij Blinken ook aandringen op een "volledig, dringend en transparant onderzoek" naar de Israëlische aanval op een hulpkonvooi van ngo World Central Kitchen. Drie van de zeven dodelijke slachtoffers daarbij waren Britten.
Meer uit Buitenland
MANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
7 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 65. De regering zet een fonds van 300 miljoen Hongkongse dollar (ruim 33 miljoen euro) op om de getroffen bewoners te helpen.
2 uur geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.
3 uur geledenERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".
3 uur geleden