Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Daverende release nieuwe Amazon-game New World

Daverende release nieuwe Amazon-game New World

SEATLLE (ANP/AFP) - De nieuwe multiplayergame 'New World' van Amazon kent een daverende release. Volgens trackin website Stream DB waren omstreeks 20.00 uur Nederlandse tijd meer dan 700.000 mensen de game tegelijkertijd aan het spelen. Daarmee was het spel de meest gespeelde game op dat moment.

De release van de game is een test voor Amazon dat juist op het gebied van games een grotere rol van betekenis wil spelen. Vooral omdat de gamesector nog altijd sterk groeit.

New World speelt zich af op het denkbeeldige eiland Aeternum. Doel van het spel is om het eiland te veroveren. De beschaving van het eiland lijkt op die van het westen in het midden van de 18e eeuw.

Duizenden spelers

Het spel is een zogeheten MMO (Massively Multiplayer Online). Het spel kan duizenden spelers bij elkaar brengen. In de VS wordt het spel voor 40 dollar, omgerekend 34 euro, verkocht. Op het videoplatform Twitch, dat eigendom is van Amazon en populair is bij gamers, keken ongeveer 900.000 mensen naar video's van het nieuwe spel.

New World is niet het eerste uitstapje in de gamewereld van Amazon. Het concern bracht begin 2019 al "The Grand Tour Game" uit. Die game werd in 2020 teruggetrokken na een slechte ontvangst van critici en spelers. Ruim een jaar geleden had Amazon ook al zijn spel "Crucible" stopgezet. Dat spel was ook pas een paar maanden op de markt.

Volgens de New York Times heeft Amazon al honderden miljoenen dollars uitgegeven aan de ontwikkeling van videogames, zonder echt succes, tot dinsdag. New World moet daarom de doorbraakgame voor Amazon worden, vertelde de vice-president van Amazon Games aan de krant.

Meer uit Financieel

Grote meerderheid vakbondsleden stemt in met cao rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.

8 minuten geleden
EP-handelschef: hebben benodigd vangnet gekregen bij deal met VS

STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.

1 uur geleden
Verenigd Koninkrijk versoepelt sancties tegen Russische olie

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.

1 uur geleden
Ook Rabo en ABN AMRO stappen in Europees project voor stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.

2 uur geleden
Defensiebedrijf CSG boekt meer omzet na roerig kwartaal

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".

2 uur geleden
Inflatiezorgen drukken de stemming op aandelenbeurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.

3 uur geleden
Huurders klagen vaker over lekkages, vochtproblemen en schimmel

DEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.

3 uur geleden