Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Daverende release nieuwe Amazon-game New World

Daverende release nieuwe Amazon-game New World

SEATLLE (ANP/AFP) - De nieuwe multiplayergame 'New World' van Amazon kent een daverende release. Volgens trackin website Stream DB waren omstreeks 20.00 uur Nederlandse tijd meer dan 700.000 mensen de game tegelijkertijd aan het spelen. Daarmee was het spel de meest gespeelde game op dat moment.

De release van de game is een test voor Amazon dat juist op het gebied van games een grotere rol van betekenis wil spelen. Vooral omdat de gamesector nog altijd sterk groeit.

New World speelt zich af op het denkbeeldige eiland Aeternum. Doel van het spel is om het eiland te veroveren. De beschaving van het eiland lijkt op die van het westen in het midden van de 18e eeuw.

Duizenden spelers

Het spel is een zogeheten MMO (Massively Multiplayer Online). Het spel kan duizenden spelers bij elkaar brengen. In de VS wordt het spel voor 40 dollar, omgerekend 34 euro, verkocht. Op het videoplatform Twitch, dat eigendom is van Amazon en populair is bij gamers, keken ongeveer 900.000 mensen naar video's van het nieuwe spel.

New World is niet het eerste uitstapje in de gamewereld van Amazon. Het concern bracht begin 2019 al "The Grand Tour Game" uit. Die game werd in 2020 teruggetrokken na een slechte ontvangst van critici en spelers. Ruim een jaar geleden had Amazon ook al zijn spel "Crucible" stopgezet. Dat spel was ook pas een paar maanden op de markt.

Volgens de New York Times heeft Amazon al honderden miljoenen dollars uitgegeven aan de ontwikkeling van videogames, zonder echt succes, tot dinsdag. New World moet daarom de doorbraakgame voor Amazon worden, vertelde de vice-president van Amazon Games aan de krant.

Meer uit Financieel

Luchtvaartmaatschappijen schrappen vluchten naar Riyad na aanval

KEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.

50 minuten geleden
Shell koploper in AEX door sterke stijging olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.

1 uur geleden
KLM schrapt vluchten doordat meer vliegtuigen langs de kant staan

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.

2 uur geleden
PepsiCo stijgt op Wall Street ondanks lagere winstverwachting

NEW YORK (ANP) - Snack- en frisdrankproducent PepsiCo ging donderdag omhoog op de aandelenbeurzen in New York, nadat het bedrijf negatiever werd over de te behalen winst. De maker van Doritos, Lay's en Pepsi kampt met hogere kosten, met name in Noord-Amerika. Die drukken op de marges. Het aandeel steeg 1,8 procent.

2 uur geleden
WTO flink positiever over groei wereldhandel dit en volgend jaar

GENÈVE (ANP) - De Wereldhandelsorganisatie (WTO) is veel optimistischer geworden over de groei van de wereldwijde goederenhandel dit en volgend jaar. Dat komt naar voren uit de nieuwe vooruitzichten die de WTO donderdag heeft gepresenteerd.

2 uur geleden
Restaurantbezoek wordt komend jaar duurder, verwacht FSIN

EDE (ANP) - De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut Nederland (FSIN). Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken. Dat zorgt ervoor dat de consument kritischer is geworden, stelt FSIN-directeur Patrick Bramer.

4 uur geleden
NVM verwacht dat huizenmarkt krap blijft ondanks groter aanbod

UTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.

5 uur geleden