Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dave De K. wil in Nederland worden berecht in zaak-Dean

Dave De K. wil in Nederland worden berecht in zaak-Dean

AMSTERDAM (ANP) - De 34-jarige Dave De K., die wordt verdacht van betrokkenheid bij de ontvoering en het overlijden van de 4-jarige jongen Dean, wil in Nederland worden berecht en niet aan België overgeleverd. Dit zei zijn advocaat Michael Yap dinsdag voor de Internationale Rechtshulpkamer (IRK) van de rechtbank in Amsterdam.

De onderzoeksrechter in Dendermonde heeft Nederland verzocht om de overlevering van De K, zodat hij in België kan worden berecht. Het Nederlandse Openbaar Ministerie is het daarmee eens en de Nederlandse minister van Justitie en Veiligheid heeft besloten de vervolging in Nederland te staken. Maar de raadsman van De K. betoogt dat het zwaartepunt van de zaak in Nederland ligt.

Het lichaam van Dean werd maandagavond 17 januari op Neeltje Jans bij Vrouwenpolder in Zeeland gevonden. Eerder die dag werd De K. aangehouden, de Belg had het jongetje meegenomen uit de Belgische plaats Sint-Niklaas. De man werd gearresteerd in het dorp Meerkerk in de provincie Utrecht. Yap: "Na zijn aanhouding is een hele reconstructie door de Nederlandse recherche gemaakt. Er is sporenonderzoek verricht en sectieonderzoek op het overleden kindje. Nederland is verantwoordelijk voor deze zaak. Zo ziet mijn cliënt dat."

Achtergrond

'Dendermonde' wil De K. vervolgen voor moord dan wel doodslag en kinderontvoering. Daarvan is geen sprake, stipte Yap tijdens de zitting aan. De K. "heeft daar een andere lezing over", is het enige wat de raadsman daar na afloop over wilde zeggen. Yap heeft eerder gevraagd het Nederlandse onderzoek toe te voegen aan het strafdossier om beter inzichtelijk te maken wat er is gebeurd, maar dat is door justitie geweigerd.

Volgens de raadsman van De K zouden de omstandigheden in de gevangenis in de Belgische stad Dendermonde ondermaats zijn en met name de toegang tot gezondheidszorg voor gedetineerden. De K. heeft in de gevangenis van Middelburg al verzocht om een psychiater en een psycholoog. "Zijn achtergrond dient goed in beeld te worden gebracht", aldus Yap. De K. vreest volgens zijn raadsman dat overlevering aan België "zijn situatie zou doen verslechteren".

De K. maakte geen gebruik van zijn laatste woord. "Ik heb er niks aan toe te voegen eigenlijk. Ik volg mijn raadsman", zei hij. De rechtbank komt op 22 februari met een beslissing.

Meer uit Binnenland

Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

1 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

4 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

5 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

7 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

7 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

9 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

13 uur geleden