Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dave De K. wil in Nederland worden berecht in zaak-Dean

Dave De K. wil in Nederland worden berecht in zaak-Dean

AMSTERDAM (ANP) - De 34-jarige Dave De K., die wordt verdacht van betrokkenheid bij de ontvoering en het overlijden van de 4-jarige jongen Dean, wil in Nederland worden berecht en niet aan België overgeleverd. Dit zei zijn advocaat Michael Yap dinsdag voor de Internationale Rechtshulpkamer (IRK) van de rechtbank in Amsterdam.

De onderzoeksrechter in Dendermonde heeft Nederland verzocht om de overlevering van De K, zodat hij in België kan worden berecht. Het Nederlandse Openbaar Ministerie is het daarmee eens en de Nederlandse minister van Justitie en Veiligheid heeft besloten de vervolging in Nederland te staken. Maar de raadsman van De K. betoogt dat het zwaartepunt van de zaak in Nederland ligt.

Het lichaam van Dean werd maandagavond 17 januari op Neeltje Jans bij Vrouwenpolder in Zeeland gevonden. Eerder die dag werd De K. aangehouden, de Belg had het jongetje meegenomen uit de Belgische plaats Sint-Niklaas. De man werd gearresteerd in het dorp Meerkerk in de provincie Utrecht. Yap: "Na zijn aanhouding is een hele reconstructie door de Nederlandse recherche gemaakt. Er is sporenonderzoek verricht en sectieonderzoek op het overleden kindje. Nederland is verantwoordelijk voor deze zaak. Zo ziet mijn cliënt dat."

Achtergrond

'Dendermonde' wil De K. vervolgen voor moord dan wel doodslag en kinderontvoering. Daarvan is geen sprake, stipte Yap tijdens de zitting aan. De K. "heeft daar een andere lezing over", is het enige wat de raadsman daar na afloop over wilde zeggen. Yap heeft eerder gevraagd het Nederlandse onderzoek toe te voegen aan het strafdossier om beter inzichtelijk te maken wat er is gebeurd, maar dat is door justitie geweigerd.

Volgens de raadsman van De K zouden de omstandigheden in de gevangenis in de Belgische stad Dendermonde ondermaats zijn en met name de toegang tot gezondheidszorg voor gedetineerden. De K. heeft in de gevangenis van Middelburg al verzocht om een psychiater en een psycholoog. "Zijn achtergrond dient goed in beeld te worden gebracht", aldus Yap. De K. vreest volgens zijn raadsman dat overlevering aan België "zijn situatie zou doen verslechteren".

De K. maakte geen gebruik van zijn laatste woord. "Ik heb er niks aan toe te voegen eigenlijk. Ik volg mijn raadsman", zei hij. De rechtbank komt op 22 februari met een beslissing.

Meer uit Binnenland

AVROTROS schrapt Draadstaal en cultuurprogramma's als bezuiniging

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS stopt per 2027 vanwege bezuinigingen met een aantal populaire programma's, zoals Draadstaal, Opium op Oerol en het Zondagochtend Concert. Ook documentaireserie Close Up, Nu te zien! en Man en Kunst verdwijnen, maakte de omroep dinsdag bekend.

7 minuten geleden
BNNVARA stopt als bezuiniging met onder meer Kassa en First Dates

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA stopt vanwege de bezuinigingen op de publieke omroep in 2027 met een aantal populaire programma's, zoals Kassa, 3 op Reis, First Dates en Proefkonijnen. Ook het Nieuwjaarsconcert, Wortelboer en Van Rossem en Van Roosmalen & Groenteman stoppen, maakte de omroep dinsdag bekend.

11 minuten geleden
Toeslagenstichting SGH levert nog te weinig overeenkomsten op

DEN HAAG (ANP) - De Stichting (Gelijk)waardig Herstel (SGH), waar gedupeerden van het toeslagenschandaal een aanvullende schadevergoeding kunnen aanvragen, levert veel te weinig overeenkomsten per week op. Momenteel gaat het om circa 25 per week, schrijft demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel en Toeslagen) aan de Tweede Kamer. "Dat is onvoldoende gelet op het aantal aanmeldingen voor aanvullende schade."

25 minuten geleden
Burgemeester Terneuzen blijft bij besluit om op te stappen

TERNEUZEN (ANP) - Burgemeester Erik van Merrienboer van Terneuzen blijft, ondanks de oproep van commissaris van de Koning Hugo de Jonge, bij zijn besluit om te vertrekken. Dat zei een gemeentewoordvoerster dinsdag. De gemeenteraad van Terneuzen gaat een besloten raadsvergadering organiseren over de situatie die is ontstaan, laat ze weten.

47 minuten geleden
Inspectie: brandweer niet goed voorbereid op grote incidenten

DEN HAAG (ANP) - De brandweer is niet voorbereid op een noodsituatie met grote incidenten die lang aanhouden of tegelijkertijd plaatsvinden, concludeert de Inspectie Justitie en Veiligheid na onderzoek. Als veiligheidsregio's elkaar dan te hulp schieten, gaat dat direct ten koste van hun gebruikelijke werk. Daardoor staat de veiligheid van burgers en hulpverleners onder druk.

1 uur geleden
OM: Lisa werd twee keer aangevallen

AMSTERDAM (ANP) - De 17-jarige Lisa werd in de nacht van 19 op 20 augustus twee keer aangevallen door de vermoedelijk 22-jarige verdachte. Het meisje belde 112 die nacht kort na 04.00 uur, terwijl ze op de fiets op weg was naar huis in Abcoude, en zei dat ze door een man "het gras in was gefietst", was geslagen en de sloot in was geduwd. Ze zei dat de man weg was, de centralist zei dat er hulp gestuurd zou worden. Vervolgens begon Lisa heel hard te gillen en zei "nee, help me, stop alsjeblieft". Daarna werd het stil. Enkele minuten later vond de politie het levenloze lichaam van het meisje, zei de officier van justitie dinsdag tijdens de eerste zitting in de zaak, in een toelichting op het lopende onderzoek.

1 uur geleden
Eerste zitting over moord Lisa onder grote belangstelling gestart

AMSTERDAM (ANP) - De eerste zitting in de zaak tegen de man die wordt verdacht van de moord op de 17-jarige Lisa en de gewelddadige verkrachting van een andere vrouw een paar dagen eerder is dinsdag onder grote belangstelling gestart. De grote zaal in de rechtbank in Amsterdam is geheel gevuld met pers en belangstellenden. Ook de publieke tribune zit vol. De 22-jarige verdachte is aanwezig.

2 uur geleden