Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Datingapp Tinder komt met waarschuwingen voor oplichters

Datingapp Tinder komt met waarschuwingen voor oplichters

DALLAS (ANP) - Datingapp Tinder gaat gebruikers waarschuwen voor oplichters die op het platform actief zijn. Ook in andere datingapps van moederbedrijf Match Group verschijnen berichten die gebruikers wijzen op de vormen van oplichting die vaak voorkomen.

Apps zoals Tinder, waarmee je al swipend een mogelijke date selecteert, zijn razendsnel gegroeid. Daarmee zijn de apps ook een geliefd terrein voor criminelen die hun 'match' geld afhandig proberen te maken. Alleen in de Verenigde Staten loopt de schade van dit soort fraude al op tot gemiddeld 300 miljoen dollar per jaar, berekende toezichthouder Federal Trade Commission op basis van gegevens van sinds 2020.

Match Group adviseert mensen die via Tinder of andere apps dates zoeken nooit geld te sturen naar personen die ze nooit hebben ontmoet. Ook moet je extra argwaan hebben als iemand die zich als rijk of succesvol persoon presenteert met beleggingstips komt. "Als een potentiële nieuwe liefde je meteen crypto- of investeeradvies geeft, dan is er een grote kans dat het een scam is. Rapporteer deze dingen altijd meteen op het platform waar je elkaar hebt ontmoet."

The Tinder Swindler

Fraude en oplichting via datingapps kreeg vorig jaar veel aandacht door de Netflix-documentaire The Tinder Swindler. Die vertelde het verhaal van vrouwen die werden opgelicht door een man die zich voordeed als rijke diamanthandelaar en hen wist over te halen om omgerekend tienduizenden euro's te lenen en aan hem over te maken.

Net als de fraudeur in die serie doen oplichters die actief zijn in datingapps zich vaker voor als erg wanhopig. Oplichters beweren dan bijvoorbeeld geld nodig te hebben voor een visum of een belangrijke operatie. Match Group beveelt ook de functies aan die zijn ontwikkeld om datingappfraude tegen te gaan, zoals die voor de verificatie van selfies of videochat.

Meer uit Financieel

Bedrijven roepen EU op tot afbouw van afhankelijkheid olie en gas

BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.

4 uur geleden
FNV en CNV: maandag staking bij spoedbezorgdienst DHL

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.

7 uur geleden
IEA-landen geven bijna 412 miljoen olievaten vrij uit reserves

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.

11 uur geleden
Minister: bedrijven VS sluiten 56 miljard dollar aan energiedeals

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.

11 uur geleden
Hoofdeconoom ING bezorgd over stijgende olieprijzen

HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.

13 uur geleden
Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

15 uur geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

18 uur geleden