Datingapp Bumble schrapt een derde van banen
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingapp Bumble schrapt wereldwijd bijna een op de drie banen. Het bedrijf wil de afdelingen voor technologische ontwikkeling en nieuwe producten op minder verschillende plekken laten werken. Daardoor kan Bumble efficiƫnter werken, verwacht topvrouw Lidiane Jones. In totaal gaan zo'n 350 banen verloren.
De ingreep in het personeelsbestand moet uiteindelijk 55 miljoen dollar (58 miljoen euro) aan jaarlijkse kostenbesparingen opleveren. Met het vrijgespeelde geld hoopt Bumble meer aandacht te kunnen besteden aan kunstmatige intelligentie en beveiligingsfuncties.
Bumble is een dating-app waarbij vrouwen de eerste stap moeten zetten om tot een match te komen. De concurrent van Tinder wordt ook in Nederland gebruikt.
Rommelig
Het Amerikaanse bedrijf maakte zijn reorganisatie bekend bij de kwartaalcijfers, die slechter waren dan analisten in doorsnee hadden verwacht. In november legde oprichtster Whitney Wolfe Herd haar functie van topvrouw van het bedrijf neer om voorzitter te worden van de raad van bestuur.
Haar opvolger Jones kondigde ingrepen aan binnen de app, die volgens haar rommelig is geworden door een aantal updates in de afgelopen jaren. Door de app rigoureus te vernieuwen hoopt Bumble meer jonge gebruikers aan te trekken.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - Bijna een kwart van de mensen die in een koophuis wonen, heeft bij warm weer last van de hitte binnen. Dat concludeert de Vereniging Eigen Huis (VEH) na een peiling onder ruim 2200 eigenaren. Veel mensen nemen wel maatregelen om hun huis comfortabeler te maken, maar voor een deel daarvan lost dat het probleem niet op.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten na de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten. De aankondiging dat de Straat van Hormuz opengaat voor al het scheepsverkeer verlichtte de zorgen over oplopende inflatie enigszins. SpaceX behoorde bijna een week na zijn beursdebuut tot de verliezers.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Wie zondag nog snel een luchtje of een scheerset wil halen voor Vaderdag moet opletten. Medewerkers van drogisterijketens Etos en Kruidvat gaan dan staken, kondigt vakbond FNV aan. De bond is ontevreden over de voorstellen van werkgevers in het cao-overleg voor drogisterijmedewerkers, omdat zij aansturen op een halvering van de zondagstoeslag.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van zelfsturende auto's Waymo moet een veiligheidsprobleem bij bijna 3900 voertuigen in de Verenigde Staten verhelpen. De auto's kunnen door een fout op hoge snelheid blijven doorrijden bij wegafzettingen op de snelweg voor werkzaamheden, meldt de toezichthouder voor het wegverkeer NHTSA.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV waarschuwt dat door een staking van treinpersoneel volgende week woensdag tussen 04.00 uur en 08.00 uur geen treinen van NS rijden. Daarmee korten de actievoerders de werkonderbreking in, stelt FNV-bestuurder Henri Janssen in een nieuwsbrief.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Funda gaat zijn website vernieuwen en woningverkopers meer betrekken bij het proces van huizen plaatsen op de site. Ook komen er nieuwe functies die het makkelijker moeten maken voor woningzoekenden om door het woningaanbod te scrollen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een klein verlies gesloten. Beleggers verwerkten de toelichting op het rentebesluit van de Fed door de nieuwe centralebankvoorzitter Kevin Warsh en de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten.
13 uur geleden