Datalek treft ook Nationale Postcode Loterij en ProRail
UTRECHT (ANP) - Het datalek bij een bedrijf dat software levert aan marktonderzoeksbureaus blijkt ook de Nationale Postcode Loterij en spoorbeheerder ProRail te treffen. Dat hebben beide organisaties laten weten.
Bij de Nationale Postcode Loterij zijn maximaal 8000 deelnemers getroffen. Zij deden onlangs mee aan een enquête van marktonderzoeksbureau Blauw voor de loterij. Bij ProRail gaat het om de gegevens van ongeveer 4300 mensen die naar de publieksvoorlichting hebben gebeld.
Namen, telefoonnummers, e-mailadressen en geslachten kunnen in verkeerde handen zijn gevallen, en mogelijk antwoorden op de vragen voor de Nationale Postcode Loterij. Het gaat niet om financiële gegevens of andere gevoelige informatie.
Volgens ProRail gaat het om hetzelfde lek waardoor partijen als NS, Vrienden van Amstel Live en VodafoneZiggo zijn getroffen. Hun marktonderzoeker maakte gebruik van software van het bedrijf Nebu uit Wormerveer.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.
41 minuten geledenTILBURG (ANP) - Ten zuidwesten van Tilburg is een natuurbrand uitgebroken. Het vuur woedt in een bosgebied aan de noordkant van de A58, bij het De Siptenpad.
54 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militair oefenterrein bij 't Harde is "uitzonderlijk groot" voor Nederlandse begrippen. Dat zegt de Landelijk Coördinator Natuurbrandbeheersing Edwin Kok, van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV). Volgens hem kan het blussen, gezien de weersomstandigheden, nog dagen duren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rookwolken van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde, op de Veluwe, zijn tot in Amsterdam en omstreken te zien en te ruiken. "De meldkamer ontvangt momenteel veel meldingen van mensen die last hebben van rook", meldt Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Die legt uit dat de wind de rook richting de hoofdstad blaast, ruim 70 kilometer verderop.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De luchtmacht zet Chinook-transporthelikopters in om te helpen bij de bestrijding van de grote natuurbrand bij 't Harde in Gelderland. Het Defensie Helikopter Commando meldde op X dat drie van de zware helikopters zijn ingezet. De brand brak woensdag rond het middaguur uit op een militair oefenterrein op de Veluwe en breidt zich snel uit.
2 uur geledenZUTPHEN (ANP) - De gemeente Zutphen creëert nu geen noodopvanglocaties voor asielzoekers, maakte zij woensdag bekend. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) had daarom gevraagd, maar het college volgt de gemeenteraad, die had verzocht om het verzoek af te wijzen.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - Op het terrein van het Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is woensdag rond het middaguur een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Meerdere brandweereenheden zijn naar de brand gestuurd.
2 uur geleden