Datalek treft ook Nationale Postcode Loterij en ProRail
UTRECHT (ANP) - Het datalek bij een bedrijf dat software levert aan marktonderzoeksbureaus blijkt ook de Nationale Postcode Loterij en spoorbeheerder ProRail te treffen. Dat hebben beide organisaties laten weten.
Bij de Nationale Postcode Loterij zijn maximaal 8000 deelnemers getroffen. Zij deden onlangs mee aan een enquête van marktonderzoeksbureau Blauw voor de loterij. Bij ProRail gaat het om de gegevens van ongeveer 4300 mensen die naar de publieksvoorlichting hebben gebeld.
Namen, telefoonnummers, e-mailadressen en geslachten kunnen in verkeerde handen zijn gevallen, en mogelijk antwoorden op de vragen voor de Nationale Postcode Loterij. Het gaat niet om financiële gegevens of andere gevoelige informatie.
Volgens ProRail gaat het om hetzelfde lek waardoor partijen als NS, Vrienden van Amstel Live en VodafoneZiggo zijn getroffen. Hun marktonderzoeker maakte gebruik van software van het bedrijf Nebu uit Wormerveer.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlanders denkt dat Europa voor zijn veiligheid niet langer op de Verenigde Staten kan rekenen. Onder president Donald Trump is Europa niet meer verzekerd van onvoorwaardelijke Amerikaanse steun, zeggen meer dan acht op de tien ondervraagden in een peiling van de Atlantische Commissie. De VS schaden volgens de ondervraagden de veiligheid, de handel, het klimaat en de democratie.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In zaaltjes, buurthuizen, cafés en podia kijken Marokkaanse Nederlanders en andere voetbalfans zondagavond samen naar de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van de Atlas', zoals het team van gastland Marokko wordt genoemd, nemen het op tegen Senegal.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noordwesten van het land kan van zondagavond tot de vroege maandagochtend dichte mist ontstaan. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. Het laagste waarschuwingsniveau geldt tot maandag 06.00 uur voor Noord-Holland, Friesland en het IJsselmeergebied.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.
9 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.
10 uur geledenHOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.
13 uur geleden